تاریخ: ۱۶:۱۶ :: ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
نام نویسنده: sobhan

نفت و ذوب با ارائه یک بازی بسته ، یک تساوی بدون گل دیگر را در کارنامه لیگ ثبت کردند.   به گزارش “مازنداسپرت“، نفت با این تساوی باز هم در حسرت پیروزی ماند و ذوب‌آهن نیز که قصد داشت جای سایپا را در جدول بگیرد، با ۱۱ امتیاز به رده پنجم جدول صعود کرد. […]

نفت و ذوب با ارائه یک بازی بسته ، یک تساوی بدون گل دیگر را در کارنامه لیگ ثبت کردند.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، نفت با این تساوی باز هم در حسرت پیروزی ماند و ذوب‌آهن نیز که قصد داشت جای سایپا را در جدول بگیرد، با ۱۱ امتیاز به رده پنجم جدول صعود کرد.

استادیوم: فولادشهر تماشاگر: ۳ هزار نفر
داور: موعود بنیادی فر کمک داوران: قهرمان نجفی و بابک عباسقلی
اخطار: سیامک کوروشی ۸۶ نفت تهران –

ذوب آهن:
 رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، اکبرصادقی (۸۷ ، قاسم حدادی فر)، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، علی حمام، ولید اسماعیل، مرتضی تبریزی، دانیال اسماعیلی فر(۷۷ محمدرضا حسینی) و مهدی رجب زاده
سرمربی: یحیی گل محمدی

نفت:
وحیدشیخ ویسی، مهدی مومنی(۸۰ ارسلان مطهری)، مهدی شیری، کارلوس سانتوس، سیدجلال حسینی، سیامک کوروشی، حمیدبوحمدان، وحید امیری، وحید حمدی نژاد، آلویز نونگ (۹۰+۲رضا علیاری) و پیام صادقیان(۷۱ آرش رضاوند)
سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح بازی:

بازی بسته و تدافعی دو تیم مدعی لیگ هیچ جذابیتی نداشت. دو تیم سفید و زرد که با ارائه بازی های رو به جلو در لیگ گذشته نتایجی به یادماندنی را در لیگ ثبت کرده بودند، در یک مسابقه سرد و کسل کننده به تساوی بدون گل رضایت دادند. مسابقه ای که به دلیل عقب بازی کردن خط دفاع هر دو تیم هیچ موقعیت صددرصد گلی در آن خلق نشد و تنها خطاهای پرشمار و سانترهای بی هدف از این مسابقه باقی ماند. البته شاید این روش بازی بیشتر به سود نفت باشد که نمی‌ خواست با ارائه یک نمایش بی احتیاط با شکست به تعطیلات برود.

دقایق حساس:

دقیقه ۴: مرتضی تبریزی در راه فرار به سمت دروازه نفت تهران با خطای جلال حسینی متوقف شد که در ادامه ارسال ضربه ایستگاهی توسط رجب زاده سودی برای شاگردان یحیی گل محمدی نداشت.
دقیقه ۵: ضربه ضعیف هادی محمدی از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از کنار دروازه شیخ ویسی به بیرون رفت.
دقیقه ۹: ارسال به درون محوطه جریمه نفت تهران با خروج به موقع شیخ ویسی فرصت را از تبریزی گرفت.
دقیقه ۳۱ : شوت زیبای مهدی پور را وحید شیخ ویسی یا یک شیرجه خوب به کرنر فرستاد .
دقیقه ۴۰ : سانتر پیام صادقیان و ضربه جلال حسینی به شکل خطرناکی از کنار دروازه ذوی آهن بیرون رفت.
دقیقه ۵۷: ضربه کاشته پیان صادقیان با دخالت مدافعان ذوب آهن به شکل خطرناکی از کنار دروازه مظاهری به اوت رفت.
دقیقه ۶۰ : پاس به بیرون مهدی رجب زاده برای تبریزی موقعیت خطرناکی را برای ذوب ایجاد کرد اما دخالت دو بازیکن نفت توپ را بلوکه کرد.
دقیقه ۶۵: شوت محکم بوحمدان از ۲۵ متری در اختیار مظاهری قرار گرفت .
دقیقه ۷۳: سانتر ارسالی از جناح چپ روی سر تبریزی نگرفت تا بازی کماکان بی حادثه پیش برود.
دقیقه ۷۶: ضربه کاشته خطرناک مهدی رجب زاده از گوشه محوطه جریمه با واکنش شیخ ویسی به کرنر رفت .
دقیقه ۷۷: مصدومیت شیخ ویسی بازی را دقایقی از جریان انداخت .

بهترین بازیکن:

 کارلوس سانتوس مدافع فصل پیش ذوب‌آهن در بین حاضران در زمین نمایش بهتری داشت. اگرچه او نیز شایسته عنوان بهترین بازیکن نیست.
اتفاق ویژه: ذوب‌آهن بدون کاوه رضایی، قاسم حدادی فر، مهرداد قنبری و مسعود حسن‌زاده‌ دومین تساوی بدون گل خانگی را دشت کرد. آنها که در بازی قبلی فولاد را با ۳ گل شکست داده بودند، احتیاج به حریفانی دارند که مقابل آنها باز بازی کنند. تیم یحیی هنوز به سطح سال گذشته نرسیده است.

حاشیه ها:

* مهرداد قنبری و کاوه رضایی که به تازگی به تیم ملی هم دعوت شده به دلیل مصدومیت در این بازی از تیم ذوب آهن غیبت دارند.قاسم حدادیفر نیز روی نیمکت نشسته است.
* ایمان مبعلی از نفت تهران به دلیل مصدومیت و علیرضا بیرانوند به دلیل مسائل انضباطی در این بازی غیبت دارند و نمی توانند علیرضا منصوریان را همراهی کنند.
*کارلوس سانتوس بازیکن فصل گذشته ذوب‌آهن قبل از مسابقه به سمت بازیکنان این تیم رفت و با آنها خوش و بش کرد. وحید حمدی‌نژاد و پیام صادقیان پیش از شروع مسابقه به سمت یحیی گل‌محمدی رفتند و با او احوال‌پرسی کردند.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید