تاریخ: ۱۶:۰۰ :: ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
نام نویسنده: sobhan

دیدار تیم های تاتنهام و منچسترسیتی لحظاتی پیش با نتیجه پرگل ۴-۱ به سود تاتنهام خاتمه یافت تا سیتی دومین شکست متوالی خود در لیگ برتر را تجربه کند.   به گزارش “مازنداسپرت“ منچسترسیتی صدرنشین، پس از شکست خانگی ناباورانه هفته گذشته در مقابل وستهام که اولین شکست فصل این تیم بود، به زمین تاتنهامی […]

دیدار تیم های تاتنهام و منچسترسیتی لحظاتی پیش با نتیجه پرگل ۴-۱ به سود تاتنهام خاتمه یافت تا سیتی دومین شکست متوالی خود در لیگ برتر را تجربه کند.

 

به گزارش “مازنداسپرت منچسترسیتی صدرنشین، پس از شکست خانگی ناباورانه هفته گذشته در مقابل وستهام که اولین شکست فصل این تیم بود، به زمین تاتنهامی آمده بود که با ۹ امتیاز از ۶ مسابقه قبلی خود، در مکان نهم قرار داشت.

بازی با برتری محسوس سیتی آغاز شد و این تیم با حرکات خوب استرلینگ که البته از سوی هواداران تاننهام به شدت هو می شد و نیز دی بروین، صاحب دو موقعیت خوب گلزنی شد که هوگو لوریس به خوبی این موقعیت ها را بی اثر گذاشت.


تاتنهام نیز دقیقه ۱۱ روی ضربه لاملا اولین فرصت گلزنی خود را خلق کرد که بی نتیجه ماند. سرانجام سیتی در دقیقه ۲۵ مزد برتری خود را گرفت و توسط دی بروین به اولین گل خود دست یافت. یک پاس به اشتباه از بازیکن تاتنهام باعث شد تا یحیی توره در میانه زمین صاحب توپ شده و یک ضد حمله خطرناک را تدارک ببیند.
او با یک پیشروی خود و در حالیکه توسط اریکسن به شدت تعقیب می شد، توانست دی بروین را در منطقه راست صاحب توپ کند، ستاره گرانقیمت بلژیکی سیتی نیز با ضربه ای دقیق، لوریس را مغلوب کرد و دومین گل فصلش را به ثمر رساند. او در بازی قبلی برابر وستهام نیز گلزنی کرده بود.


پس از این گل، تاتنهام یکپارچه حمله شد و توسط هری کین دو موقعیت خوب را برای به تساوی کشاندن بازی از دست داد تا اینکه در دقیقه ۴۵ موفق شد به هدف خود دست یابد.
کایل واکر از راست و در موقعیتی کاملا آفساید صاحب توپ شد و با یک سانتر زمینی، لاملا را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد، ضربه او را کابایرو، دروازه بان امروز سیتی به زیبایی برگشت داد اما مدافع سیتی توپ برگشت داده شده را به بدترین شکل ممکن از محوطه جریمه دور کرد؛ بطوریکه توپ او به دایر رسید و این بازیکن نیز از ۳۰ متری با شوتی دقیق و زیبا، گل تساوی تاتنهام را به ثمر رساند تا دو تیم با نتیجه ۱-۱ مساوی به رختکن بروند.

نیمه دوم متعادل آغاز شد اما روی یک ضربه ایستگاهی، تاتنهامی ها به گل دوم خود نیز دست یافتند. این بار سانتر دقیق لاملا را آلدرویلد، مدافع بلژیکی سابق اتلتیکو و ساوتهمپتون، با ضربه سری زیبا به گل دوم میزبان بدل کرد. خروج اشتباه کابایرو در به ثمر رسیدن گل تاتنهام، بی تاثیر نبود.

این پایان کار نبود چرا که تاتنهام در دقیقه ۶۱ به گل سوم خود نیز دست یافت تا از یک بازی باخته، در آستانه کسب یک برد شیرین قرار بگیرد. در دقیقه ۶۰، تاتنهام پشت محوطه جریمه سیتی، صاحب یک ضربه آزاد شد. این ضربه را اریکسن به سمت دروازه شلیک کرد که توپ او به تیرک افقی برخورد کرد و در برگشت، هری کین دروازه خالی را گشود تا تاتنهام در این بازی سه گله شود.

روز کابوس وار منچستر سیتی در دقیقه ۷۹، با به ثبت رسیدن گل چهارم تاتنهام کامل شد. این بار لاملا بود که موفق به گلزنی شد تا کار سیتی تمام شود. کلینتون انجیه از راست، لاملا را با ارسال یک پاس دقیق، در موقعیت تک به تک با کابایرو قرار داد و این مهاجم آرژانتینی پس از دریبل هموطنش، به راحتی گل چهارم تاتنهام را به ثمر برساند.

حملات سیتی در ادامه نتیجه ای نداشت و در نهایت تاتنهام در زمین خود، یک برد پرگل و شیرین ۴-۱ را در برابر سیتی به دست آورد. سیتی با این باخت و در صورت برتری یونایتد در بازی خود مقابل ساندرلند، صدر جدول را از دست خواهد داد و تاتنهام نیز با این برد، ۱۲ امتیازی شد.

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید