در روز دوم کشتی قهرمانی آسیا
تاریخ: ۱۱:۳۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
دو طلا و سه برنز در انتظار آزادکاران ایران/درخش سه مازنی در روز دوم !

«حسن یزدانی» و «محمد جواد ابراهیمی» آزادکاران وزن های ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم ایران به فینال رقابت های قهرمانی آسیا در قرقیزستان راه یافتند و «ایمان صادقی»، «مصطفی حسین خانی» و «امین طاهری» راهی دیدار رده بندی شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۸ آسیا،روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار می شود.

ایمان صادقی کشتی گیر جویباری در وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با دو پیروزی مقابل ترکمنستان و چین کارش را شروع کرد و برای رسیدن به فینال با نور اسلام سانایاف از قزاقستان مصاف می دهد.

حسن یزدانی در نخستین رقابت خود در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا در قرقیزستان به راحتی ۱۲ به ۲ عظمت دولت بیکوف قزاقستانی را برد و برای رسیدن به فینال به یک پیروزی دیگر نیاز دارد.

محمد جواد ابراهیمی کشتی گیر شیرگاهی وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به سادگی ۱۰ به صفر رقیب کره ای خود را برد و به نیمه نهایی رقابت های قهرمانی آسیا در بیشکک ۲۰۱۸ رسید.در رقابت های ۵ وزن دوم و در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند، «ایمان صادقی» دارنده مدال طلای جوانان جهان در دور نخست ۸ بر صفر «گرچک همرایف» از ترکمنستان را شکست داد و در مبارزه دوم نیز با نتیجه ۶ بر ۳ «شائوفنگ لیانگ» از چین را مغلوب کرد و به به نیمه‌نهایی راه یافت.
صادقی در این مرحله مقابل «نوراسلام سانایف» آزاد کار روسی الاصل قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد و از راهیابی به فینال بازماند و امروز برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.
«مصطفی حسین خانی» دارنده مدال برنز جهان در مبارزات وزن ۷۴ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند در دور نخست ۵ بر صفر «پراوین رانا» از هند را از پیش رو برداشت و دور نیز «بکزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و به جمع چهار نفر برتر رفت که در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب «مسلم اولوئف» آزادکار روسی الاصل قرقیزستانی شد و به فینال راه نیافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف حریف خود برود.
حسن یزدانی دارنده مدال طلا و نقره جهان و طلای بازی های المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم ۱۲ بر ۲ «عظمت دولت بیک اف» دارنده مدال نقره امید های جهان از قزاقستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز ۱۳ بر صفر «جاورایل شاپیف» از ازبکستان را مغلوب کرد و به فینال راه یافت.
وی در دیدار فینال «یوتومن ارگودُل» از مغولستان را پیش رو خواهد داشت.
محمد جواد ابراهیمی آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای جوانان جهان نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ۱۰ بر صفر «چانگ جائه سوئه» از کره جنوبی را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله نیز «زوشن لین» از چین را ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و به فینال راه یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف «داولوم بائف» از قزاقستان برود.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «امین طاهری» دارنده مدال نقره جوانان جهان، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «مراد رامونوف» از قرقیزستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی کشتی را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب «داوید مودزمانشویلی» کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال های نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد و از راهیابی به فینال بازماند.
در روز نخست این مسابقات عزت الله اکبری در وزن ۷۹ کیلوگرم مدال طلا گرفت و مجتبی گلیج نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

پاسخی بگذارید