تاریخ: ۱۰:۴۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
استقلال ساری در ۹ دقیقه قهرمانی را از حفاری گرفت/بوی تبانی می‌آید؟

اتفاقاتی که در بازی فوتسال بانوان حفاری و استقلال ساری رخ داد، باعث شد تا نفت آبادان یک هفته قبل از پایان لیگ قهرمانی‌اش را جشن بگیرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتسال بانوان روز پنجشنبه در حالی پیگیری شد که یک هفته مانده به پایان لیگ، پالایش نفت آبادان عنوان قهرمانی را کسب کرد، اما اتفاقاتی در یکی، دو بازی روز پنجشنبه رقم خورد که قهرمانی نفت را رقم زد.

ماجرا از اینجا شروع می‌شود که بازی تیم‌های فوتسال بانوان استقلال ساری و شرکت ملی حفاری نیمه‌تمام ماند تا همه چیز به سود تیم صدرنشین نفت به پایان برسد. حفاری که این شانس را داشت تا در بازی آخر با تفاضل گل بیشتر در دیدار با نفت قهرمانی را کسب کند، حاشیه‌هایی که در بازی با استقلال رقم خورد این عنوان را از اهوازی‌ها گرفت.

درحالی‌که قرار بود به دلیل لغو پرواز حفاری به ساری به دلیل مشکل جوی روز پنجشنبه با چند ساعت تأخیر برگزار شود، اما نماینده فدراسیون اعلام کرد چنین چیزی در برنامه نیست و حفاری باید ساعت ۱۱ بازی خود را برگزار کند. از طرفی دیدار حساس دانشگاه آزاد و پالایش نفت آبادان هم در اتفاقاتی که برای حفاری ایجاد کرد، بی‌تأثیر نبود.

منیژه زیبا، سرپرست فوتسال بانوان حفاری درباره اتفاقات رخ‌داده به خبرنگار فارس گفت: چهارشنبه از تهران به ساری آمدیم درحالی‌که قرار بود پروازمان ساعت ۳ صورت بگیرد هواپیما ساعت ۱۶:۱۵ پرید. در آسمان بودیم که اعلام شد هوای ساری خراب است و هواپیما به تهران برمی‌گردد. سفرمان کنسل شد. به نصیری (مسئول کمیته مسابقات فوتسال بانوان) زنگ زدم و گفتم زمینی به ساری می‌رویم چون ما با آنها قبلاً خیلی همکاری کرده بودیم، درخواستمان این بود به‌جای ساعت ۱۱ مسابقه ما روز پنجشنبه ساعت ۱۳ باشد. از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در ترافیک تهران بودیم. زمانی که به جاده رفتیم به نصیری گفتم که الآن راه افتاده‌ایم. او به من گفت نگران نباش، مسابقه شما ساعت ۱۳ برگزار می‌شود.

زیبا افزود: ساعت ۳ صبح به ساری رسیدیم و ساعت ۱۰:۴۰ نماینده بازی زنگ زد و گفت چرا کسی در سالن نیست. به او گفتم نصیری گفته ساعت یک مسابقه ما برگزار می‌شود، اما او به من گفت نصیری تماسی نگرفته است. خودم با نصیری تماس گرفتم. به من گفت حالا خودتان را برسانید، کاری می‌کنم مسابقه ساعت ۱۲:۳۰ برگزار شود. ما حدود ساعت ۱۲ در سالن بودیم، اما استقلال گفت بازی نمی‌کنم، حتی داور سوت را زد بازه استقلال نیامد. نماینده سازمان ورزش و جوانان ساری هم در سالن بود و با تماس‌هایی که گرفت قرار شد بازی معوقه شود.

سرپرست تیم فوتسال حفاری در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه در زمان اعلام معوقه بازی دانشگاه آزاد و نفت آبادان ۲-۲ مساوی بود، گفت: اگر بازی با همین نتیجه به پایان می‌رسید، باید نفت برای بازی با ما به اهواز می‌آمد و ما هم دوباره به ساری می‌رفتیم. قرار شد برگردیم و منتظر تاکسی بودیم، اما زمانی که مشخص شد نفت از حریف پیش افتاده، استقلال به ما گفت بازی می‌کنیم. همان‌جا گفتم چون نتیجه بازی نفت تغییر کرده بازی معوقه ما را لغو کردند. ۹ دقیقه مقابل استقلال بازی کردیم و ۱۳ گل زدیم، اما بازیکنان حریف یکی یکی مصدوم شدند و درنهایت ۳ بازیکن در زمین ماندند، یعنی به ما کلک زدند. استقلال با خانم نصیری هماهنگ بود، همه این کارها را کردند تا نفت قهرمان شود. آیا این قهرمانی به نفت می‌چسبد؟ این سناریو از قبل طراحی شده بود. با این مشکلات حاد و با یک میلیون تومان هزینه‌ای که برای اتوبوس کردیم، به ساری رفتیم که این اتفاقات افتاد. درد دلمان را به چه کسی بگوییم؟ چرا کسی به مسابقه فوتسال بانوان نظارت ندارد؟

به گزارش فارس، با نتایجی که روز پنجشنبه کسب شد نفت با تفاضل گل بیشتر عنوان قهرمانی را کسب کرد و حفاری در رده دوم قرار گرفت. صحبت‌هایی هم شنیده شده مبنی بر اینکه نفت در بازی پایانی خود مقابل حفاری حاضر نخواهد شد.

پاسخی بگذارید