تاریخ: ۱۰:۲۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

سرپرست باشگاه سپاهان گفت:هنگامی که اینفانتینو رئیس فیفا به ایران آمده بود در جلسه با مدیران گفت تنها کشوری که حق پخش تلویزیونی را پرداخت نمی‌کند ایران است و واقعاً از این موضوع تعجب کرده بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود تابش که به همراه منصور ابراهیم‌زاده به نشست خبری بعد از بازی سپاهان و گسترش فولاد آمده بود در خصوص حق پخش تلویزیونی گفت: روز دوشنبه جلسه‌ای را در فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاه‌ها برگزار کردیم و در آنجا به این نتیجه رسیدیم که مهم‌ترین و بالاترین درآمد باشگاه‌ها می‌تواند حق پخش باشد که این موضوع ۶۵ تا ۷۰ درصد تمامی باشگاه‌ها را شامل می‌شود.

وی افزود: ما هزینه‌هایی داریم که باید آنها را از طرق مختلف تأمین کنیم و واقعیت این است که در فوتبال اروپا و همه جای دنیا عمده‌ترین درآمد باشگاه‌ها حق پخش است و اگر با این شرایط اقتصادی حق پخش تلویزیونی پرداخت نشود باشگاه‌ها یکی یکی از گود خارج می‌شوند و نمی‌توانند به فعالیت‌شان ادامه دهند.

تابش گفت: هنگامی که اینفانتینو رئیس فیفا به ایران آمده بود در جلسه با مدیران گفت تنها کشوری که حق پخش تلویزیونی را پرداخت نمی‌کند ایران است و واقعاً از این موضوع تعجب کرده بود. ما روز دوشنبه به اتفاق چه باشگاه‌های دولتی و چه غیر دولتی به این نتیجه رسیدیم که بدون حق پخش در آینده به مشکل می‌خوریم و اتفاقاً این رقم، رقمی قابل توجه است. البته در جلسه صحبت کردیم که با راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی به استادیوم‌ها مردم از تماشای مسابقات محروم می‌شوند و خواستار این موضوع شدیم که وزیر محترم ورزش و جوانان پیگیر موضوع باشد.

وی تأکید کرد: امروز دیدید که سپاهان نزدیک به ۱۰ هزار تماشاگر داشت و موضع باشگاه سپاهان دقیقاً موضع باشگاه‌های پرطرفدار است با این شرایطی که ما پیدا کرده‌ایم با کسب نتایج بهتر سپاهان قطعاً بازی‌هایش با استقبال بیشتری مواجه خواهد شدو تماشاگران بیشتری به استادیوم‌ها می‌آیند. با وجود اینکه مجلس حق پخش را تصویب کرده و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم دولتی هستند اما آنها در جلسه روز دوشنبه همه مدیران را همراهی کردند که باشگاه‌ها بتوانند حق پخش را دریافت کنند. امیدواریم این مشکل حل شود تا در ادامه حیات باشگاه‌های فوتبال به خطر نیفتد.

پاسخی بگذارید