معاون ورزش و جوانان مازندران:
تاریخ: ۹:۵۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

معاون توسعه امور ورزشی ورزش و جوانان مازندران گفت: زیرساخت‌های مبلمان شهری برای توسعه ورزش همگانی در استان مناسب نبوده و نیاز به تقویت داریم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کسری منوچهری بعد از ظهر امروز در حاشیه برگزاری لیگ دارت استان در جمع خبرنگاران درباره توسعه ورزش همگانی در استان، اظهار کرد: رشته‌های مختلف ورزش همگانی در مازندران به ویژه ورزش‌های که با حضور خانواده‌ها برگزار می‌شود در استان مورد استقبال قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه بسیاری از رشته‌های ورزش همگانی علاوه بر تقویت جسم بر سلامت روحی افراد تاثیر می‌گذارد، افزود: ورزش دارت بر تقویت مغز اثر گذاشته و با وجود اینکه این رشته ورزشی در چند ماه اخیر فعالیتش را شروع کرده مورد استقبال خانواده قرار گرفت.

معاون توسعه امور ورزشی ورزش و جوانان مازندران خاطرنشان کرد: اولین دوره این مسابقات با استقبال بسیار خوبی همراه بوده و تیم‌های خوبی در مسابقات حضور پیدا کرده و بازیکن به تیم ملی معرفی کرده‌اند.

این مسؤول درباره تقویت ورزش همگانی در سطح استان، افزود: برای توسعه این رشته ورزشی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است.

منوچهری با اعلام اینکه برای توسعه ورزش همگانی زیرساخت‌های این رشته باید تقویت شود، افزود: آموزش در سطح دانشگاه‌ها و حتی در بین فعالان اقتصادی  و صنعتی برای توسعه این رشته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به در اختیار داشتن رتبه برتری چاقی توسط مازندرانی‌ها، گفت: فرهنگ سازی مناسب در برنامه کاری باید قرار گیرد، ورزش باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

معاون توسعه امور ورزشی ورزش و جوانان مازندران با اعلام اینکه اقدامات خوبی در سطح روستاهای استان مازندران برای توسعه ورزش همگانی انجام شده، افزود: در مبلمان شهری باید شاهد دگرگونی در ارتباط با توسعه ورزش همگانی باشیم.

این مسؤول با اعلام اینکه جای لاین دوچرخه‌سواری، اسکیت و پیاده‌روهای مناسب در سطح شهر واقعا خالی است، بیان کرد: فضا برای ورزش بانوان در استان وجود ندارد، پارک ویژه بانوان به جهت وجود مسائل اعتقادی باید داشته باشیم.

منوچهری در پایان با اشاره به بروز و ظهور بیماری پوکی استخوان در سطح جامعه، گفت: دغدغه‌های بهداشتی در ارتباط با عدم توجه به ورزش به صورت جدی مطرح و حساسیت لازم باید ایجاد شود.

پاسخی بگذارید