رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی مازندران اعلام کرد
تاریخ: ۹:۵۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

رئیس هیأت انجمن ورزشی مازندران گفت: سایت چتربازی در ساری راه‌اندازی شده و در حال حاضر ورزشکاران خارج از کشور در این سایت فعالیت می‌کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدیاسر سلیم‌بهرامی در حاشیه مسابقات لیگ دارت مازندران در جمع خبرنگاران  در ارتباط با توسعه ورزش همگانی در استان، اظهار کرد: بیش از  چهار هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی مشغول فعالیت هستند.

وی با اعلام اینکه کمیته‌های رشته‌های ورزشی این انجمن در سطح استان در حال شکل‌گیری است، تصریح کرد: به دلیل نداشتن سابقه مدیریتی در این انجمن از سنوات گذشته میزان اعتبارات دریافتی ما مناسب نبوده است ولی در حال حاضر از سوی مسؤولان ورزشی استان مورد حمایت قرار گرفتیم.

رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر ۲۰ شهرستان در کمیته‌های مختلف انجمن‌های ورزشی در حال فعالیت است، افزود: سال گذشته در دو  رشته ورزشی هاکی سالنی و دارت ربته برتر کشور را کسب کردیم.

این مسؤول با اعلام اینکه در چند سال گذشته با توسعه ورزش هوایی به ویژه چتر بازی مخالفت می‌شد، بیان کرد: با اقدامات انجام شده سایت پروازی در پنج کیلومتری شهرستان ساری تهیه شده و در حال حاضر ورزشکاران کشورهای خارجی در این منطقه حضور پیدا می‌کنند.‌

سلیم‌بهرامی با اعلام اینکه برای توسعه رشته‌های ورزشی انجمن سالن اختصاصی در اختیار ندارد، گفت: تمرینات توسط ورزشکاران با هزینه‌های شخصی انجام می‌شود ولی روند رو به رشد است.

وی به اقدامات انجام شده برای توسعه ورزش پارکور در سطح استان اشاره کرد و افزود: ۲۰ باشگاه در سطح استان فعال شده و۳۰ مربی هم شناسایی کردیم و اردوهای مختلف در حال شکل‌گیری است.

رئیس هیأت انجمن ورزشی مازندران با اشاره به ظرفیت مناسبی که در شته ورزشی کریکت وجود دارد، گفت: از مربیان بین‌المللی پاکستان برای آموزش دعوت شده است و سال گذشته تعدادی از مربیان ایتالیایی هم برای آموزش در ساری حضور پیدا کردند.

این مسؤول به توسعه فعالیت جت اسکی در استان هم اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های مناسب برای این رشته ورزشی وجود دارد ولی میزان همکاری‌ها در استان مناسب نیست.

سلیم‌بهرامی در پاسخ به این سؤال که برای جذب اسپانسر ورزشی چه اقداماتی انجام شده است، بیان کرد: وضعیت صنایع در استان مناسب نیست اما علاقه‌مندی در استان مناسب است و می‌توان به تقویت رشته‌های مختلف ورزشی امیدوار بود.

وی با اعلام اینکه سال گذشته ۴۰۰ ورزشکار از ایران برای حضور در مسابقات چتر بازی عازم ترکیه شدند، گفت: با تقویت زیرساخت‌های اولیه امکان خروج ارز از کشور به بهانه حضور در مسابقات ورزشی گرفته می‌شود و حتی می‌توانیم توریسم ورزشی در استان جذب کنیم.

پاسخی بگذارید