رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان نكا خبرداد :
تاریخ: ۱۰:۴۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
كسب مقام قهرماني ورزشكار نكايي در مسابقات انتخابي تيم ملي او – اسپرت

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان نكا گفت: محمد شعباني‌درزي‌كلایي، ورزشكار نكايي در مسابقات رزمي او– اسپرت قهرمانی کشور آقایان كه به میزبانی استان همدان برگزار شد؛ به مقام قهرماني اين مسابقات دست يافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مجتبی رضایی در گفت‌وگویی در شهرستان نکا اظهار کرد: بیست و چهارمین دوره مسابقات ورزش‌های رزمی، او ـ اسپرت مسابقات قهرمانی کشور، سوم و چهارم اسفند ماه به میزبانی استان همدان برگزار شد.

وی افزود: این رقابت‌ها در رده‌های سنی و استایل‌های مختلف برگزار شد و براساس اعلام فدراسیون ورزش‌های رزمی، در رده سنی و اوزان بخش  هنری: آمادای تک ستاره و دو ستاره (نونهالان، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان) در رده سنی و اوزان بخش ذهنی و تمرکزی : تیس کوپان-گو-درافتس-پارتیان (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) رده سنی و اوزان بخش نمایشی: ایستانیس تک ستاره انفرادی- اسپدان تک ستاره انفرادی- اسپدان دو ستاره تیمی پنج  نفرتیرازیس- تک ستاره انفرادی- تیرازیس دو ستاره تیمی (نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) و رده سنی و اوزان بخش مبارزه‌ای: اهمتان و آکسیا (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا گفت: هزار ورزشکار در سه رده سنی و در دو بخش‌های مختلف، تا پایان روز چهارم اسفندماه برای پوشیدن پیراهن تیم ملی باهم رقابت کردند.

رضایی بیان داشت: محمد شعبانی‌درزی‌کلائی، ورزشکار خوش آتیه نکایی در مسابقات رزمی او– اسپرت قهرمانی کشور آقایان که به میزبانی استان همدان برگزار شد؛ به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت و به اردوی تیم ملی انجمن اوـ اسپرت ایران راه یافت.

وی ضمن تبریک این قهرمانی به این ورزشکار و همه جامعه ورزشی شهرستان نکا گفت: تیم ملی او ـ اسپرت ایران، قرار است اریبهشت سال آینده در مسابقات جهانی یونان حضور پیدا کند.

به گزارش فارس، این مسابقات سوم و چهارم اسفند ماه ۹۶ در سالن کارگران شهر همدان برگزار شد.

بیست و چهارمین دوره مسابقات ورزش‌های رزمی، او ـ اسپرت مسابقات قهرمانی کشور، سوم و چهارم اسفند ماه با حضور یک‌هزار نفر از آقایان و بانوان ورزشکار این رشته به میزبانی استان همدان در سالن کارگران این شهر برگزار شد.

اوـ اسپرت مجموعه از فعالیت‌های جسمانی و ذهنی سازمان یافته به منظور آمادگی تن و روان و ارتقا تندرستی و دفاع شخصی آمیخته با فرهنگ سرزمین ایران است و شامل سه بخش هنری، ساحلی و مبارزه‌ای است.

او ـ اسپرت برگرفته از مهارت‌ها و بازی‌های بومی محلی، نبرد و زورآزمایی‌ها و هنرهای اقوام سنتی ایرانیان است که به شکل مؤثر و امروزی خود در آمده است.

این رشته مدرن و پرطرفدار، توسط مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی فدراسیون جهانی او-اسپرت (ووف) پس از طی مراحل ارزیابی، استانداردسازی و بازسازی تکنیک‌های آن در بخش‌های هنری، ساحلی و مبارزه‌ای در سال‌های گذشته رشد کرده و در برخی از کشورها توسعه یافته است./فارس

پاسخی بگذارید