مسابقات شمشیربازی جام جهانی سابر_ لهستان؛
تاریخ: ۲۲:۴۷ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
نام نویسنده: علی احمدی
بعد از شکست برابر  علی پاکدامن؛ عابدینی سیزدهم شد !

در ادامه مسابقات شمشیربازی جام جهانی لهستان علی پاکدامن موفق به صعود به جمع هشت شمشیرباز برتر شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در دومین روز از رقابت های جام جهانی سابر به میزبانی لهستان امروز ادامه مسابقات بخش انفرادی با حضور چهار نماینده کشورمان برگزار شد.

فرزاد باهر در جدول ۶۴ نفره ۱۵ بر ۶ مقابل درشویتز آمریکایی شکست خورد و از ادامه مسابقات بازماند.

محمد رهبری در جدول ۶۴ نفره ۱۵ بر ۱۳ ایانکو از رومانی را شکست داد و به جمع ۳۲ شمشیرباز برتر راه یافت. در گام بعدی برابر زاتماری قهرمان المپیک و جهان در دیداری نزدیک و حساس تنها با یک اختلاف ۱۴ بر ۱۵ نتیجه را واگذار و با کسب مقام ۲۹ به کار خود پایان داد.

مجتبی عابدینی دیگر شمشیرباز کشورمان در جدول ۶۴ نفره مقابل بونسانتا از رومانی پیروز شد و به جدول ۳۲ نفره راه یافت. در این مرحله ۱۵ بر ۱۱ لوکاتلی قهرمان جهان ازایتالیا را شکست داد و به جمع ۱۶ شمشیرباز برتر صعود کرد. عابدینی در آخرین دیدار خود به مصاف علی پاکدامن رفت و ۷ بر ۱۵ شکست خورد و به مقام سیزدهم رسید.

علی پاکدامن آخرین نماینده ایران که به دلیل قرار داشتن در رنکینگ ۱۳ جهان به صورت مستقیم به جدول ۶۴ نفره صعود کرده بود در این مرحله با شکست پیچاز شمشیرباز مجارستانی به جمع ۳۲ شمشیرباز برتر راه یافت. در گام بعدی ۱۵ بر ۱۳ دانیلکو روسی را شکست داد و در جدول ۱۶ نفره برابر مجتبی عابدینی ۱۵ بر ۷ پیروز شد و به جمع ۸ شمشیرباز برتر صعود کرد.
پاکدامن برای صعود در جمع ٤ شمشیر باز جهان و کسب مدال به مصاف زاتماری که قهرمانی المپیک و جهان را در کارنامه خود دارد خواهد رفت.

پاسخی بگذارید