مراسم قرعه کشی پنج وزن نخست برگزار شد
تاریخ: ۱۴:۲۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۴
نام نویسنده: علی احمدی
نمایندگان مازندرانی کشورمان حریفان خود را شناختند + اسامی

مراسم قرعه کشی پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی جام مربیان و کشتی گیران اوکراین عصر امروز (پنج شنبه) در شهر کی یف برگزار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در تیم ایران مسعود اسماعیل پور سرشناس ترین کشتی گیر است. این جویباری با دو مدال جهانی در وزن ۶۵ کیلوگرم تست می شود و امروز وزن کشی می کند.

دیگر کشتی گیری که امروز روی باسکول می رود کامران قاسم پور است. عنوان دار رقابت های نوجوانان جهان بسیار خوش آتیه نشان می داد اما هنوز در بزرگسالان همان کشتی گیر شاخص دیده نشده و در اوکراین باید ثابت کند روند خوب یکسال اخیرش اتفاقی نبوده است. این جویباری رقبای سرشناسی در مسابقات پیش رو خواهد داشت‌.

امید حسن تبار هم فردا وزن کشی می کند. کشتی گیر رو به جلوی بابلی در ۷۹ کیلوگرم مصاف می دهد. رشد خیره کننده ای داشته و چند بزرگ کشتی ایران و جهان را برده و حالا وقتش است در اوکراین مدال بگیرد.

طبق قوانین جدید مسابقات در دو روز خواهد بود که مسعود اسماعیل پور و کامران قاسم پور فردا و پس فردا و امید حسن تبار شنبه و یکشنبه به روی تشک می روند‌.

سعید واگذاری مربی لایق و جوان قائمشهری و فرزند آقا عزیز بزرگ کشتی مازندران هم در فهرست کادر فنی تیم ایران در مسابقات اوکراین جای دارد و کمک بزرگی برای نفرات ما خواهد بود.

نتایج قرعه کشی نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۲۲ نفر حضور دارند، مسعود اسماعیل پور در دور اول با ولودیا فرانگولیان از ارمنستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده دیمیتار ایوانوف از بلغارستان و البروس چرتکویف از اسلواکی می رود.، پیمان بیابانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف ادمی بولکوادزه از گرجستان می رود.
در وزن ۷۴ کیلوگرم بهمن تیموری در دور اول به مصاف آندرزج سوکالسکی از لهستان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با علی زاکاریف از اوکراین کشتی خواهد گرفت.، حامد رشیدی نیز در دور نخست با ایوان کوسیاک از اوکراین مبارزه می کند و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دور دوم به مصاف برنده دنیس پالولوف و ادلان باتایف از اوکراین می رود. در این وزن ۲۷ نفر شرکت کرده اند.
در گروه رشیدی نماینده رژیم اشغالگر قدس حضور دارد که با توجه به تعداد زیاد نفرات شرکت کننده احتمال برخورد نماینده کشورمان به این کشتی گیر کم است.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۸ نفر حضور دارند، کامران قاسم پور در دور اول با کانان علی اف از آذربایجان روبرو می شود و در صورت برتری بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان احمد ایوب اف از فرانسه و الکساندر گوستیف از آذربایجان می رود.
تیم ایران در اوزان ۵۷ و ۹۲ کیلوگرم نماینده نداشت.

کشتی فرنگی:
در وزن ۵۵ کیلوگرم رامین باستانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف سرگئی ژیوبا از اوکراین می رود و در صورت پیروزی بر این حریف راهی دیدار فینال می شود، در این وزن که ۶ نفر حضور دارند.
در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با فیروز تسولوکیدزه از گرجستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی مقابل این حریف در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان اسلاویک گالستیان از ارمنستان و انور علی یف از بلاروس می رود.
در وزن ۷۲ کیلوگرم که ۱۱ نفر شرک کرده اند  فرشاد بلفکه در اول با قرعه استراحت روبروست و در دور دوم با ایوری لومادزه از گرجستان کشتی می گیرد وی در صورت پیروزی بر این حریف در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده آنتون کورابایو از بلاروس و دیمتیرو پینکوف از اوکراین می رود.
در وزن ۹۷ کیلوگرم علی اکبر حیدری در دور نخست به مصاف زلیم خان ژیحاسوف از اوکراین می رود و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان اورخان نورایف از آذربایجان و واقیناک میناسیان از ارمنستان کشتی می گیرد در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند.
در این وزن نیز نماینده رژیم اشغالگر قدس در طرف دیگر گروه حضور دارد و تا دیدار فینال امکان برخوردش با نماینده کشورمان وجود ندارد.
تیم ایران در وزن ۸۲ کیلوگرم نماینده نداشت.

کشتی گیران کشورمان صبح فردا (جمعه) وزن کشی خواهند کرد و رقابت های خود را از ساعت ۱۱:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهند کرد.

 

اسامی نفرات اعزامی به این رقابت ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۶۵ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور- پیمان بیابانی
۷۴ کیلوگرم: حامد رشیدی- بهمن تیموری
۷۹ کیلوگرم: امید حسن تبار- محمد متقی نیا
۸۶ کیلوگرم: کامران قاسم پور
۹۲ کیلوگرم: حسین شهبازی- ارشک محبی
۱۲۵ کیلوگرم: یداله محبی

کشتی فرنگی:
۵۵ کیلوگرم: رامین باستانی
۶۰ کیلوگرم: میثم دلخانی
۶۷ کیلوگرم: حسین اسدی
۷۲ کیلوگرم: فرشاد بلفکه
۷۷ کیلوگرم: پژمان پشتام
۹۷ کیلوگرم: علی اکبر حیدری
رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام کشتی گیران و مربیان اوکراین روزهای ۴ تا ۶ اسفندماه در سالن ورزشی اسپورت پالاس شهر کی یف اوکراین برگزار می شود.

پاسخی بگذارید