تاریخ: ۸:۴۸ :: ۱۳۹۴/۰۷/۰۳
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت ، غلامرضا بهروان در خصوص اینکه مسئولان باشگاه تراکتورسازی خواستار تغییر داور دیدار این تیم مقابل پرسپولیس شده‌اند، گفت: شب گذشته در جلسه هماهنگی قبل از بازی آقای یثربی نماینده ما بود و در پایان جلسه آقای ششکلانی، رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی خواسته بود که محسن ترکی داور این […]

به گزارش مازند اسپرت ، غلامرضا بهروان در خصوص اینکه مسئولان باشگاه تراکتورسازی خواستار تغییر داور دیدار این تیم مقابل پرسپولیس شده‌اند، گفت: شب گذشته در جلسه هماهنگی قبل از بازی آقای یثربی نماینده ما بود و در پایان جلسه آقای ششکلانی، رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی خواسته بود که محسن ترکی داور این بازی نباشد، چون اعضای تیم تراکتورسازی با این داور مشکل دارند. آنها خواستار تغییر داور شده بودند که نماینده ما هم پاسخ مسئولان تبریزی را طبق قانون داده بود.

وی افزود: داور بازی در چنین شرایطی قابل تغییر نیست و درخواست مسئولان تراکتورسازی قانونی نبود. ضمن اینکه سازمان لیگ هم فقط مسئول برگزاری بازی است و داور از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال انتخاب می‌شود که این کمیته هم مستقل محسوب می‌شود. آقایان فریدون اصفهانیان و مسعود عنایت هم در امور داوری و انتخاب داوران کاملاً کاربلد هستند و می‌دانند برای کدام بازی، کدام داور را انتخاب کنند. محسن ترکی هم از داوران شناخته شده کشور ما محسوب می‌شود و شخصیتی دارد که سالهاست در فوتبال همه او را می‌شناسند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که آیا مسئولان تراکتورسازی با به راه انداختن چنین موضوعی قصد دارند روی داور بازی فشار بیاورند، چراکه داوری‌ها در چند هفته اخیر به ضرر پرسپولیس بوده است، گفت: دقیقاً همین‌طور است و من هم این‌گونه فکر می‌کنم. ضمن اینکه سازمان لیگ تمام تمهیدات را اندیشده و تمام مقدمات فراهم است تا بازی خوبی انجام شود. درست نیست که چنین مسائلی را برای فشار آوردن روی داور بازی مطرح کنیم و باید همه کمک کنند تا روی داوران استرسی نباشد. تیم میزبان‌، هیئت فوتبال استانی که میزبانی می‌کند، تماشاگران حاضر در ورزشگاه و تمام افراد مرتبط با بازی باید کمک کنند تا یک بازی خوب برگزار شود و باید از این فضا بیرون بیاییم. با مطرح کردن چنین مسائلی و اهمیت دادن به این موضوعات، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و همه باید بدانند این داوران تمام موجودی داوران ما هستند.

بهروان با بیان اینکه نمی‌داند که آیا مسئولان تراکتورسازی می‌خواهند علیه داوری جو را بیندازند یا نه و نیت‌شان از این کار چه بوده، خاطرنشان کرد: این دو تیم امروز بازی می‌کنند و در نهایت یکی برنده یا بازنده می‌شود، اما امیدوارم مطرح کردن چنین مسائلی بهانه‌ای برای باخت احتمالی نباشد. بازهم تأکید می‌کنم سازمان لیگ دخل و تصرفی در چیدمان داوران ندارد و فقط مسئول برگزاری بازی‌هاست. من هم فکر می‌کنم در آخر کار مشخص می‌شود که نیت مسئولان تراکتورسازی از به راه انداختن چنین مسئله‌ای چه بوده است. بالاخره افرادی که در فوتبال هستند و این فضا را می‌شناسند، می‌دانند که نباید این مسائل را قبل از بازی مطرح کنیم تا فضا آلوده شود، چون با این کار فشار روی داور بازی خواهد بود.

وی در پایان با تسلیت به خانواده بازماندگان حادثه روز گذشته منا که باعث درگذشت حجاج زیادی از جمله ۱۳۱ ایرانی شد، اظهار داشت: اتفاق تلخ منا بزرگ‌ترین عید ما مسلمانان را عزا کرد و در عید قربان، حجاج زیادی قربانی شدند که به همین منظور تمام مسابقات باقیمانده هفته هفتم با یک دقیقه سکوت و قرائت فاتحه آغاز خواهد شد.

پاسخی بگذارید