رقابت های کشتی آزاد جام بین المللی جهان پهلوان تختی
تاریخ: ۱۷:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
نام نویسنده: علی احمدی
شش مدال خوش رنگ حاصل تلاش کشتی گیران مازنی + اسامی

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۷ برنز به عنوان قهرمانی سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی در تبریز دست یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی با حضور ۱۵ کشور خارجی ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، بلغارستان، گرجستان، مجارستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، رومانی، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین و نمایندگان کشورمان روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه در سالن شهید پور شریفی شهر تبریز برگزار شد و در پایان تیم کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۵ و نقره و ۷ برنز به عنوان قهرمانی رسید.

در رده بندی تیم این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم های ترکیه و گرجستان به ترتیب با ۱۴۳ و ۸۴ امتیاز دوم و سوم شدند.

در این رقابت ها امید حسن تباردر وزن ۷۹ کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیر محمدی در وزن ۹۷ کیلوگرم و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند، نادر حاج آقا نیا در وزن ۵۷ کیلوگرم، حمید خلیلی در وزن ۶۱ کیلوگرم، مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم و جعفر شمس ناتری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند و محمد ملکی در وزن ۶۱ کیلوگرم، بهنام احسان پور در وزن ۶۵ کیلوگرم، حامد رشیدی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمد متقی نیا در وزن ۷۹ کیلوگرم، مسعود مددی در وزن ۸۶ کیلوگرم، محمدجواد ابراهیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و احمد میرزاپور در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

در این مسابقات که تبریزی ها میزبان بودند، ستاره مازندرانی ها کامران قاسم پور و امید حسن تبار بودند که در اوزان خود طلایی شدند. نادر حاج آقانیا و محمد رمضان پور هم به فینال رسیدند اما به دومی دست یافتند و سهم بهنام احسان پور و محمد جواد ابراهیمی هم برنز بود.

نتایج دیدارهای رده بندی و فینال این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:
فینال: بختیار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا (مغولستان) ۱۱ – نادر حاج آقا نیا (ایران) صفر
رده بندی:
میهران جبوریان (ارمنستان) ۷- حمید خلیلی (ایران) ۳
دزیمچیک رینچیناو (بلاروس) ۵ ضربه فنی- علی کارابوگا (ترکیه) صفر

۶۱ کیلوگرم:
فینال: نیورهان اسکرابین (بلاروس) ۱۲ – محمد رمضان پور (ایران) ۲
رده بندی:
گئورگی روازیشویلی (گرجستان) ۵-  ویتالی هورسکی (اوکراین) ۱
محمد ملکی (ایران) ۵ ضربه فنی – ساندیپ تومار (هند) صفر

۶۵ کیلوگرم:
فینال: تولگا تومور اوچیر (مغولستان) ۵ – مرتضی قیاسی (ایران) صفر
رد بندی:
واسیل شوپتار (اوکراین) ۷ – شوتا فارتنادزه (گرجستان) صفر
بهنام احسان پور (ایران) ۱۰ – ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) صفر

۷۰ کیلوگرم:
فینال: انس اوسلو قهرمان جوانان جهان (ترکیه) ۴ – گئورگی سولاوا (گرجستان) ۳
رده بندی:
سیمین رادولوف (اوکراین)، برنده ۵ – محمدرضا سرگو (ایران) ۵
جوشگان عظیم اف (آذربایجان) ۶ –  منصورسیرگاک اولو (قرقیزستان) ۲

۷۴ کیلوگرم:
فینال:علی پاشا عمرپاشایف (بلغارستان) ۱۰ – نورلان بکژانوف (قزاقستان) صفر
رده بندی:
یاکوپ گور (ترکیه) ۱۴ – بولات ساکایف (قزاقستان) ۴
حامد رشیدی (ایران) ۶ – داولتمیرات اورازیگلیجوف (ترکمنستان) ۱

۷۹ کیلوگرم:
فینال: امید حسن تبار (ایران)  ۸ – میهایلی ناگی (مجارستان) صفر
رده بندی:
مراد سلیمان اف (آذربایجان) ۱۱ – رستم دودایف (اوکراین) ۶
محمد متقی نیا (ایران) ۵ – عبدالکادیر اوزمن (ترکیه) ۴

۸۶ کیلوگرم:
فینال: کامران قاسم پور (ایران) ۵ – احمت بلیجی (ترکیه) ۴
رده بندی:
مسعود مددی (ایران) ۷  – باخودور کودیروف (تاجیکستان) ۳
گادژی مراد ماگومد سعیداف (آذربایجان) ۱۱- عثمان گوجن (ترکیه) صفر

۹۲ کیلوگرم:
فینال: ابراهیم بلوکباشی (ترکیه) ۳ برنده –  ارشک محبی (ایران) ۳
رده بندی:
محمدجواد ابراهیمی (ایران) ۲  – حسین شهبازی (ایران) ۱
باتزول اولزیسایخان (مغولستان) ۵ – جاوید سادیگوف (آذربایجان) صفر

۹۷ کیلوگرم:
فینال: امیر محمدی (ایران) ۶ –  رضا ایلدریم قهرمان اروپا (ترکیه) ۱
رده بندی:
آیبک اوسوپوف (قرقیزستان) ۹- دانیال شریعتی (ایران) ۶
رمان باکایروف (آذربایجان) ۱۰ – اباذر اسلامی (ایران) ۸

۱۲۵ کیلوگرم:
فینال: پرویز هادی (ایران) ۳- جعفر شمس ناتری (ایران) صفر
رده بندی:
احمد میرزاپور (ایران) ۱۰ – فرخود آناکولوف (تاجیکستان) صفر
لخاگواگرل مونختور (مغولستان) ۱۰ –  قلیانوف عبدالرشیدوف (تاجیکستان) صفر

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- بختیار اردنبات (مغولستان) ۲- نادر حاج آقا نیا (ایران) ۳- میهران جبوریان (ارمنستان) و دزیمچیک رینچیناو (بلاروس) ۵- حمید خلیلی (ایران) و علی کارابوگا (ترکیه) … ۸- شهرود قاسم پور (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- نیورهان اسکرابین (بلاروس) ۲- محمد رمضان پور (ایران) ۳- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) و محمد ملکی (ایران) ۵- ویتالی هروسکی (اوکراین) و ساندیپ تومار (هند) ۷- محمد نامجو مطلق (ایران) … ۱۵- باقر یخکشی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- تولگا تامور اوچیر (مغولستان) ۲- مرتضی قیاسی (ایران) ۳- واسیل شوپتار (اوکراین) و بهنام احسان پور (ایران) ۵- شوتا فارتنادزه (گرجستان) و آرنازار آکماتالیف (قرقیزستان) … ۱۰- پیمان بیابانی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- انس اوسلو (ترکیه) ۲- گئورگی سولاوا (گرجستان) ۳- جوشگان عظیم اف (آذربایجان) و سیمین رادولوف (اوکراین۹ ۵- منصور سیرگاک اولو (قرقیزستان) و محمدرضا سرگو (ایران) … ۸- حسین مصطفوی (ایران) … ۱۴- نیما اشقاقی (ایران) ۱۵- میلاد طهماسبی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- علی پاشا عمرپاشایف (بلغارستان) ۲- نورلان بکژانوف (قزاقستان) ۳- یاکوپ گور (ترکیه) و حامد رشیدی (ایران) ۵- بولات ساکایف (قزاقستان) و داولتمیرات اورازگیلیجوف (ترکمنستان) … ۸- سعید داداش پور (ایران) … ۱۲- محسن مصطفوی (ایران) حمیدرضا زرین پیکر (دیسکالیفه)
۷۹ کیلوگرم: ۱- امید حسن تبار (ایران) ۲- میهالی ناگی (مجارستان) ۳- مراد سلیمان اف (آذربایجان) و محمد متقی نیا (ایران) ۵- رستم دودایف (اوکراین) و عبدلکادیر اوزمن (ترکیه) ۷- احمد بذری (ایران) … ۱۱- آرام رحیمی (ایران) ۱۲- سالار زمانی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم پور (ایران) ۲- احمد بلیجی (ترکیه) ۳- گادژی مراد ماگومد سعیداف (آذربایجان) و مسعود مددی (ایران) ۵- عثمان گوجن (ترکیه) و باخودور کودیروف (تاجیکستان) … ۸- محمدعلی ایمانی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- ابراهیم بلوکباشی (ترکیه) ۲- ارشک محبی (ایران) ۳- باتزول اولزیسایخان (مغولستان) و محمدجواد ابراهیمی (ایران) ۵- جاوید سادیگوف (آذربایجان) و حسین شهبازی (ایران) ۷- امیرارسلان تاتاری (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- امیر محمدی (ایران) ۲- رضا ایلدریم (ترکیه) ۳- آیبک اوسوپوف (قرقیزستان) و رمان باکایروف (آذربایجان) ۵- دانیال شریعتی (ایران) و اباذر اسلامی (ایران) … ۸- علیرضا گودرزی (ایران)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- پرویز هادی (ایران) ۲- جعفر شمس ناتری (ایران) ۳- لخاگواگرل مونختور (مغولستان) و احمد میرزاپور (ایران) ۵- قلیانو عبدالرشید (تاجیکستان) و فرخود آناکولوف (تاجیکستان) … ۸- الیاس بختیاری (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- ایران (۲۰۰ امتیاز) ۲- ترکیه (۱۴۳ امتیاز) ۳- گرجستان (۸۴ امتیاز) ۴- آذربایجان (۸۴ امتیاز) ۵- تیم آذربایجان شرقی (۸۳ امتیاز) ۶- اوکراین (۸۱ امتیاز) ۷- مغولستان (۸۰ امتیاز) ۸- ارمنستان (۶۵ امتیاز) ۹- قرقیزستان (۵۳ امتیاز) ۱۰- بلاروس (۴۹ امتیاز) ۱۱- قزاقستان (۴۲ امتیاز) ۱۲- ترکمنستان (۴۰ امتیاز) ۱۳- بلغارستان (۳۳ امتیاز) ۱۴- تاجیکستان (۳۲ امتیاز) ۱۵- مجارستان (۳۰ امتیاز) ۱۶- هند (۲۲ امیتاز) ۱۷- رومانی (۶ امتیاز)

 

پاسخی بگذارید