تاریخ: ۲۰:۴۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت، گفت: اگر قرار بود به خاطر این مسائل بازی به تعویق بیفتد باید ۵ بازی ما لغو می‌شد. درخواست استقلال برای تعویق بازی شدنی نیست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،صنعت نفت با هدایت فراز کمالوند توانست برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران صعود کند و در همین راستا روز سه‌شنبه در دیداری بسیار حساس میزبان استقلال است.

فراز کمالوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط صنعت نفت صحبت‌های زیر را انجام داد.

* به دلیل خستگی و مصدومیت چند هفته به برخی بازیکنان استراحت دادیم

کمالوند در مورد پیروزی صنعت نفت مقابل سپیدرود رشت بعد از عدم کسب نتیجه در سه دیدار قبلی، عنوان کرد: ما ۲-۳ هفته ترجیح دادیم به دلیل خستگی و مصدومیت برخی بازیکنان در بازی‌های فشرده‌ای که داشتیم به آنها استراحت دهیم. مقابل سپیدرود از تمام توان‌مان استفاده کردیم تا هم بچه‌ها در شرایط مسابقه قرار بگیرند و هم شرایط تیم را ارزیابی کنیم. خدا را شکر تیم از لحاظ آمادگی شرایط خوبی دارد و همه با انگیزه هستند. باتوجه به شرایط میزبانی و اینکه ورزشگاه تختی آبادان ساعت‌ها قبل از شروع بازی پر خواهد شد، امیدواریم بتوانیم ضمن ارائه یک بازی جذاب برنده شویم.

*انتخاب یکی از بهترین داوران جهان برای این بازی باعث خوشحالی است

وی افزود: جای خوشحالی دارد که یکی از بهترین داور‌های جهان قضاوت این بازی را بر عهده دار‌د. برای علیرضا فغانی ایران و آسیا کوچک است و او یکی از بهترین داوران جهان است. از فدراسیون وکمیته داوران تشکر می‌کنیم که یک تیم خوب متشکل از فغانی، رضا سخندان و شاهین به عنوان داوران این مسابقه انتخاب شدند. این بازی بسیار حساس است و این انتخاب نشان می‌دهد که فدراسیون خواهان برگزاری بازی در سلامت کامل است. امیدواریم هر کسی که مستحق پیروزی است بتواند راهی فینال شود. اوضاع روحی روانی تیم ما بسیار خوب است. محروم و مصدوم نداریم و همه نفرات در اوج آمادگی هستند. به طور صد در صد  آماده دیدار با استقلال هستیم.

* بعید است استقلال هوادار به آبادان بیاورد

کمالوند در مورد اینکه باشگاه با اضافه کردن سکو در ورزشگاه تختی شرایط حضور هواداران بیشتری را فراهم کرده است، اظهار داشت: بله ما سکوهایی را در پشت دو دروازه قرار دادیم تا بتوانیم از تمام پتانسیل‌مان در این بازی استفاده کنیم. جایگاه پشت دو دروازه مختص به هواداران آبادانی است و اگر استقلال علاقمند باشد هواداری را از تهران به آبادان بیاورد که بعید می‌دانم ۱۰ درصد ورزشگاه در پشت نیمکت استقلال را به این تیم اختصاص خواهیم داد.

* با حرف استقلال باید ۵ بازی ما لغو می‌شد

سرمربی صنعت نفت در مورد اینکه استقلالی‌ها به خاطر عدم انجام تمرینات مناسب به خاطر شرایط جوی اعلام کرده‌اند تاریخ برگزاری بازی تغییر کند، گفت: اگر قرار به انجام چنین کارهایی باشد ما باید ۵ هفته در لیگ بازی نمی‌کردیم. در تهران زمین تمرین نیست به سالن می‌روند. ما اینجا با این هوای گردوخاکی خوزستان چه کنیم؟ ۸۰ برابر حد مجاز در اینجا گردوغبار و ذرات معلق بوده است. چنین چیزی شدنی نیست  و بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. اگر استقلال چنین کاری کرده باشد امکان‌پذیر نیست.

* از دو بازیکن نه از همه تست دوپینگ بگیرند

کمالوند در مورد مطرح شدن بحث تست دوپینگ در دیدار نیمه نهایی جام حذفی از سوی مسئولان استقلال عنوان کرد: اگر استقلال راجع به بازی ما این مسئله را مطرح کرده صد در صد از این موضوع استقبال می‌کنیم و اتفاقا پیشنهاد می‌دهیم قرعه‌کشی نکنند و از همه بازیکنان دو تیم تست دوپینگ گرفته شود. پیشنهادم به کمیته ضددوپینگ این است تا از همه بازیکنان تست دوپینگ بگیرند.

وی در مورد اینکه آیا مطرح شدن این حرف‌ها برای به وجود آوردن جنگ روانی است، گفت: ما به تیم استقلال احترام می‌گذاریم. آنها تیم بزرگی هستند که هواداران میلیونی دارند. استقلال یکی از پرهوادارترین تیم‌های ایران و آسیا است که برای آنها احترام قائل هستم. این مسائل که برای تعویق بازی مطرح شده،‌ شدنی نیست. تعویق بازی امکان پذیر نیست. البته موضوعی که استقلال در مورد دوپینگ مطرح کرده بحث خوبی است و همانطور که گفتم ما هم پیشنهاد می‌کنیم از تمامی بازیکنان دو تیم تست گرفته شود و حتی حاضریم هزینه این مسئله را پرداخت کنیم.

*  شرایط بازی برگشت لیگ برتر با استقلال با جام حذفی متفاوت است

کمالوند در مورد شکست سنگین صنعت نفت در دیدار برگشت مقابل استقلال با ۴ گل خاطرنشان کرد: ما در آن مقطع طی ۱۰ روز دو بازی با پرسپولیس و یک بازی مقابل استقلال داشتیم. ۴ روز قبل از دیدار لیگ مقابل استقلال ۱۲۰ دقیقه در جام حذفی با پرسپولیس بازی کردیم. دیگر توانی در بازیکنان نمانده بود. شرایط این بازی متفاوت است و عملکرد خوبی در این مسابقه خواهیم داشت.

* از حضور هواداران استقلال استقبال می‌کنیم

وی در پایان گفت: به دلیل احترام ویژه‌ای که برای هواداران استقلال قائل هستیم اگر آنها قصد ورود به ورزشگاه را دارند ‌‌ ۱۰ درصد جایگاه پشت نیمکت را به آنها اختصاص می‌دهیم و قدمشان روی چشم و به بهترین شکل از آنها استقبال می‌کنیم. ما به بهترین شکل از آنها پذیرایی خواهیم کرد.

/فارس

پاسخی بگذارید