تاریخ: ۷:۲۷ :: ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت ؛ بالاخره نوشاد عالميان در گفتگويي از خودش تعریف کرد. نوشاد در اين گفتگو گفت : خواب چنین نتایجی را هم نمی دیدند!   در حال حاضر وضعیت آمادگی نوشاد از لحاظ روحی و روانی و بدنی چگونه است؟از لحاظ روحی و روانی خوشبختانه بهتر شدم در چند وقت اخیر افت […]

1222222222به گزارش مازند اسپرت ؛ بالاخره نوشاد عالميان در گفتگويي از خودش تعریف کرد. نوشاد در اين گفتگو گفت : خواب چنین نتایجی را هم نمی دیدند!

 

در حال حاضر وضعیت آمادگی نوشاد از لحاظ روحی و روانی و بدنی چگونه است؟
از لحاظ روحی و روانی خوشبختانه بهتر شدم در چند وقت اخیر افت زیادی کرده بودم و این امر مشهود بود.من انتظار داشتم بعد از المپیک لندن و پیشرفتی که داشتم رسیدگی خوبی و حمایت بیشتری شوم اما اینطور نشد و با وجود اینکه صحبت زیادی کردند که حمایت می‌کنیم اما این اتفاق نیفتاد. چیزی که انتظار داشتم نشد و حتی شرایط بدتری هم رقم خورد. خیلی از مسابقات ما لغو شد و نتوانستیم برویم. این خیلی برایم بد بود و باعث شد که از دوران اوجم فاصله بگیرم و حتی مسابقه دادن را فراموش کنم.

این قضیه تنها به تو مربوط نمی‌شد بلکه تک ستاره‌های رشته‌های دیگر هم به آنها بی‌توجهی شد.
دقیقا همین‌طور است مشکل دیگری که بعد از المپیک داشتم و روح و روانم را به هم ریخت مشکلاتی بود که در راه سربازی و حضور در باشگاه داشتم البته از تیم دانشگاه آزاد ممنونم که حمایت کردند. اگر حمایت خوبی می‌کردند این مشکلات برایم به وجود نمی‌آمد.

ظاهراً فقط در مورد تو و بردارت اجرا شد که باید به تیم‌های نظامی بروید، چرا؟
واقعاً دلیلش را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم رئیس قبلی لجبازی‌هایی را در این خصوص انجام داد. البته شاید امسال هم این اتفاق بیفتد و نمی‌دانم شرایط چگونه می‌شود خوشبختانه سرپرست فدراسیون قول حمایت داده است که به مشکل نخوریم.

 چقدر طول می‌کشد تا همانند نوشاد سابق بشوی؟
خوشبختانه کم‌کم به شرایط خوبی می‌رسم و دوباره یاد می‌گیرم که چطور در شرایط حساس بازی کنم و دوران اوجم یادم آمده است اما هنوز آن طور که می‌خواهم نشده‌ام.من چند ماه بعد از المپیک هم شرایط بسیار خوبی داشتم اما بعد از آن خوب نبودم چون بسیاری از مسابقات ما لغو شد. از سوی دیگر وقتی انسان سنش بالاتر می‌رود دغدغه‌هایش هم بیشتر می‌شود و اینجاست که باید حمایت شود.

 مسابقات قهرمانی آسیا در پیش است برای این رقابت‌ها وضعیت بدنی‌‌ات چگونه است؟
بد نیست اما همانطور که گفتم فعلاً آن طور که می‌خواهم نیستم. البته تمرینات خوبی را در کیش پشت‌سر گذاشته‌ایم و تقریباً راضی‌ام اما به هر حال تمرین و مسابقه فرق دارد.

 

در مسابقات بلژیک هم در بخش انفرادی خوب نبودی.

در این رقابت‌ها ابتدا بد بودم اما در اواخر به شرایط خوبی رسیدم و در قسمت دو نفره توانستیم قهرمان شویم.

فکر می‌کنی در آسیا چه نتایجی را کسب کنی؟
تلاش می‌کنم که بهترین نتیجه را بگیرم. باز هم می‌گویم تمرین و مسابقه فرق دارد و نمی‌توانم در مورد خودم نظر بدهم شاید دوباره بد بازی کنم و شاید هم اوج بگیرم.

 سال آینده المپیک در پیش است چه برنامه‌ای داری؟
المپیک مسابقات بسیار بزرگی است و تلاش می‌کنم که دوباره سهمیه بگیریم.نیما برادرم و افشین نوروزی هم آمادگی بسیار بالایی داشته و شانس زیادی دارند. نمی‌توانم صد درصد بگویم که حتماً من سهمیه می‌گیرم.

 به برادرت نیما اشاره کردی او هم شرایط بسیار خوبی پیدا کرده است.
نیما با انگیزه بالایی تمرین می‌کند و مسابقه می‌دهد. در بلژیک هم خیلی خوب ظاهر شد و با شکست تمام حریفان قدرتمند به قهرمانی رسید باید از افشین بدیعی نایب رئیس آسیا هم تشکر کنم که کمک زیادی به او برای حضور در طرح توسعه جهانی انجام داد. نیما یک ماه در سوئد بود و حضور در این طرح‌ها و اردوها نشان داد که چقدر ضروری است.

 این موضوع ثابت کرد که شما باید در اردوهای بلندمدت حاضر باشید.
بله، همین‌طور است. تأثیرش را می‌توان دید که نیما با یک ماه حضور در اردو چه پیشرفتی کرد. نیاز هر ورزشکاری است که در اردوهای بلندمدت حاضر باشد و من هم نیاز دارم.

تا انتخابی المپیک به چند مسابقه نیاز داری.
این رقابت‌ها اسفندماه برگزار می‌شود و فکر می‌کنم که رقابت کافی باشد.

نوشاد عالمیان چه زمانی می‌تواند دوباره به رنکینگ ۴۰ جهان بازگردد؟
اگر به مسابقات اعزام کنند تا سال دیگر و یا حتی زودتر باز می‌گردم می‌توانم قول بدهم که به رنکینگ بهتری هم خواهم رسید. به عنوان مثال حریفی که من در المپیک لندن بردم رتبه ۳۵ را داشت حالا او به رنکینگ ۱۲ رسیده و من جایگاه ۱۰۰ را دارم. من به کجا رسیدم و او به کجا رسید. آنها در سال دو تا سه برابر من مسابقه می‌دهند و بهترین اردوها را دارند تفاوت حمایت کردن را اینجا می‌بینیم.

یکی از موضوعاتی که همیشه مطرح کردید بحث حقوق است آیا به این خواسته رسیده‌اید یا خیر.
خیر، به ما هیچ وقت حقوق نداده‌اند. سرپرست فدراسیون صحبت‌هایی را کرده است و امیدواریم پیگیری کند.فکر می‌کنم پرداخت حقوق به چهار پنج نفر اول پینگ پنگ چیز زیادی نباشد.

 داستان حضور در بوندس‌لیگا خیلی دور و دراز شده است چه تصمیمی برای این موضوع داری؟
واقعاً در حال حاضر انگیزه زیادی دارم و سال آینده با اتمام خدمت سربازی‌‌ام حتماً باید بروم چون این موضوع به پیشرفتم کمک زیادی خواهد کرد.

فکر می‌کنی در آسیا بتوانیم مقام هشتمی را تکرار کنیم؟
برای حضور در جمع ۸ تیم کره شمالی را در پیش داریم که آنها هم تیم خوبی هستند. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بتوانیم آنها را شکست دهیم. حضور در جمع ۸ تیم بهترین نتیجه برای ما خواهد بود.

 به عنوان صحبت پایانی اگر مطلبی باقی مانده است بفرمایید؟
تنها خواسته‌ ما این است که حمایت شویم. تنیس روی میز ایران پتانسیلی بالایی دارد و در مقاطع مختلف نشان داده است ما در پیشرفت خوبی کرده بودیم که متأسفانه حمایت نکردند من در رده امیدها به رنکینگ ۴ دنیا رسیدم و در جوانان به رتبه ۱۸ در بزرگسالان هم ۴۰ شدم که این موضوع بی‌نظیر است و هیچکس هم در خواب نمی‌دید که چنین اتفاقی برای این رشته بیفتد.

پاسخی بگذارید