واکنش داور مازندرانی با اظهارات بازیکن لیگ برتری؛
تاریخ: ۱۹:۰۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
نام نویسنده: علی احمدی
اشكان خورشيدی: واقعاً نمی‌فهمم چرا نورافكن چنین حرفی زده است/برای نورافكن متأسفم همين !

مهاجری سرمربی پدیده وسط زمین پرید و كلاً بلبشویی به راه افتاد. بعد از بازی هم امید نورافكن اشكان خورشیدی داور بازی از او پرسیده كه پنالتی بوده یا نه؟! به همین بهانه درباره اتفاقات این بازی با داور بازی گفت‌وگویی داشتیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در این بازی داور مسابقه یك پنالتی برای استقلال گرفت و از همان لحظه حاشیه‌ها شروع شد. پدیده و نیمكتش اعتقاد داشتند پنالتی نبوده. این وسط بازیكنان در زمین درگیرهای لفظی داشتند. بعد كه پنالتی زده شد، استقلالی‌ها اعتراض داشتند چون می‌گفتند باید تكرار شود. مهاجری سرمربی پدیده وسط زمین پرید و كلاً بلبشویی به راه افتاد. بعد از بازی هم امید نورافكن اشكان خورشیدی داور بازی از او پرسیده كه پنالتی بوده یا نه؟! به همین بهانه درباره اتفاقات این بازی با داور بازی گفت‌وگویی داشتیم.

*آقای خورشیدی شما واقعاً از نورافكن پرسیدید كه آن صحنه پنالتی بوده یا نه؟
برای نورافكن تأسف می‌خورم، همین. منِ داور باید از بازیكن بپرسم پنالتی بوده یا نه؟ خودم با چشمم دیدم، كمك‌داور دارم، بعد بروم به بازیكن آن تیم بگویم ببخشید، روی تو پنالتی شد؟ خب معلوم است می‌گوید پنالتی شد! واقعاً نمی‌فهمم چرا نورافكن چنین حرفی زده است. دلیلش را نمی‌دانم.
*شما با امید حرف زدید؟
نه، شما اصلاً یك بار صحنه را نگاه كنید. من با امید نورافكن كجا حرف می‌زنم؟ وقتی داور روی چیزی شك داشته باشد، می‌رود از كمكش می‌پرسد. من خودم نزدیك صحنه بودم و دیدم پنالتی شد. با امید نورافكن هم به هیچ‌‌عنوان حرف نزدم كه حالا ادعا دارد من از او پرسیدم پنالتی بوده یا نه.
*قطعاً صحنه را چند بار دیده‌‌اید. به نظر خودتان پنالتی را درست گرفتید یا نه؟
زاویه دید من مناسب بود. قشنگ دیدم حسینی با دست پای نورافكن را زد. شاید بازیكن استقلال كمی هم بزرگ نمایی كرده باشد ولی به نظرم پنالتی بود. بعد از آن بازیكنان پدیده به سمت كمك‌داور رفتند و من سریع رفتم تا جدای‌شان كنم. بعد از آن هم برگشتم جلوی دروازه پدیده و پنالتی زده شد. در این صحنه‌ها اصلاً نورافكنی نبود كه بخواهم از او بپرسم پنالتی بود یا نه؟ باید از او بپرسید كه چرا خلاف این حرف‌ها را زده است.
* استقلالی‌ها می‌گویند باید پنالتی‌شان تكرار می‌شد.
من واضح ندیدم. البته بعد كه فیلم را دیدم متوجه شدم بازیكنان پدیده داخل آمده‌اند. آن موقع حواس من به توپ بود. نگاهم به بازیكنان نبود. یعنی روی توپ فوكوس كرده بودم. اگر آن لحظه می‌دیدم، رأی به تكرار پنالتی می‌دادم ولی كلاً برای ما فرقی ندارد. برای گرفتن پنالتی به اندازه كافی فحش خورده‌ام. به قول معروف پنالتی را گرفتیم، فحش خوردیم، پنالتی را تكرار نكردیم دوباره فحش خوردیم. چوب دو سر سوخت شده‌ایم!
* مهاجری سرمربی پدیده هم خیلی شاكی بود و داخل زمین آمد. چه بود ماجرا؟
من می‌خواستم جو بازی را آرام كنم و درگیری‌ها تمام شود. ایشان را اخراج كردم چون داخل زمین آمد.
* استقلالی‌ها بعد از بازی به وقت اضافه هم اعتراض داشتند و می‌گفتند حداقل باید ۵ دقیقه می‌گرفتید.
در جریان بازی آسیب‌دیدگی نداشتیم. به خاطر تعویض‌ها و كلاً توقفی كه بازی داشت، ۳ دقیقه گرفتم كه به نظرم كافی بود.
*ولی رسانه‌ها نوشتند وقت كمی گرفتید.
به چه علت؟ بعد از پنالتی و درگیری‌ها تلاش كردیم بازی سریع به روال عادی برگردد. با تعویض و سایر چیزها به نظرم سه دقیقه وقت اضافه كفایت می‌كرد.
*آقای شفر هم از عملكرد داوری رضایت داشت.
بله، بعد از بازی هم پیش من و دستیارانم آمد و از ما تشكر كرد./خبرورزشی

پاسخی بگذارید