تاریخ: ۱۶:۱۷ :: ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
نام نویسنده: sobhan

در صورت شکست ایران در آخرین بازی جام جهانی، شاگردان کواچ به رتبه دهمی جام جهانی و سیزدهمی جهان نزول پیدا خواهند کرد.     به گزارش “مازنداسپرت“، تیم ملی والیبال ایران ساعت ۵:۴۰ فردا، چهارشنبه در آخرین دیدار خود از سری مسابقات جام جهانی به مصاف مصر می رود. کانادا، استرالیا و آرژانتین تیم […]

در صورت شکست ایران در آخرین بازی جام جهانی، شاگردان کواچ به رتبه دهمی جام جهانی و سیزدهمی جهان نزول پیدا خواهند کرد.

 

 

به گزارش “مازنداسپرت“، تیم ملی والیبال ایران ساعت ۵:۴۰ فردا، چهارشنبه در آخرین دیدار خود از سری مسابقات جام جهانی به مصاف مصر می رود. کانادا، استرالیا و آرژانتین تیم هایی بودند که احتمال می رفت ایران مقابل این تیم ها به پیروزی برسد اما این طور نشد و شاگردان کواچ نتیجه را به آنها هم واگذار کردند. حالا به نظر می رسد رقابت ها و در مجموع رده بندی نهایی برای بازیکنان دیگر اهمیتی ندارد اما این شکست ها می تواند عواقب بدی برای ایران به همراه داشته باشد.
شکست های پی در پی مقابل تیم های درجه ۲ و ۳ ایران را به رتبه هشتم جام جهانی رساند و این در حالی است که اگر ایران دیدار فردا مقابل مصر را نتواند به سود خود کند این احتمال وجود دارد تا رتبه دهمی تنزول داشته باشد. اگر ایران به رتبه ای پایین تر از هشتمی دست پیدا کند ضمن اینکه در رتبه بندی جام جهانی وضعیت بدی پیدا خواهد کرد، در رنکینگ فدراسیون جهانی هم سقوط ناخوشایندی خواهد داشت.

رده بندی تیم ها در رنکینگ فدراسیون جهانی FIVB:

 

رتبه نام تیم امتیاز
۱ برزیل ۳۳۰
۲ روسیه ۳۲۴
۳ لهستان ۲۸۵
۴ ایتالیا ۲۵۲
۵ آمریکا ۲۱۵
۶ صربستان ۱۷۲
۷ آرژانتین ۱۷۰
۸ بلغارستان ۱۵۰
۹ آلمان ۱۴۰
۱۰ کوبا ۱۳۱
۱۱ ایران ۱۲۹
۱۲ فرانسه ۱۱۵
۱۳ استرالیا ۱۰۹
۱۴ کانادا ۹۷
۱۵ تونس ۷۳

 

نوع امتیاز گیری تیم ها از مسابقات جام جهانی:

اول ۱۰۰
دوم ۹۰
سوم ۸۰
چهارم ۷۰
پنجم ۵۰
ششم ۴۰
هفتم ۳۰
هشتم ۲۵
نهم تا چهاردهم ۵

 

جدول رده بندی مسابقات:

رده نام تیم تعداد برد امتیاز
۱ لهستان ۱۰ ۲۹
۲ آمریکا ۹ ۲۷
۳ ایتالیا ۹ ۲۶
۴ روسیه ۷ ۲۱
۵ آرژانتین ۷ ۲۱
۶ ژاپن ۵ ۱۵
۷ کانادا ۴ ۱۰
۸ ایران ۳ ۹
۹ استرالیا ۳ ۹
۱۰ مصر ۲ ۸
۱۱ ونزوئلا ۱ ۳
۱۲ تونس ۰ ۲

در صورتی که ایران به عنوانی پایین تر از هشتمی دست پیدا کند از رتبه نهمی رده بندی فدراسیون جهانی شاید تا سیزدهمی نزول پیدا کند و در رده بندی جام جهانی هم احتمال دهمی می رود. با این حال دیدار مقابل مصر از جنبه های بسیاری حائز اهمیت است.
منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید