تاریخ: ۱۹:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه اسب سردار آزمون به بهانه دوپینگ از سوی فدراسیون ۶ هفته محروم شده بود، گفت: ما برای جلوگیری از هرگونه شائبه اجازه حضور این اسب را پس از ۱۳ هفته محرومیت صادر کردیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نوربردی توسلی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران و اهالی رسانه گنبدکاووس با اشاره به اینکه ادعاهای مطرح شده درباره اسب‌های دوپینگی و تاختن آنها در کورس گنبدکاووس کذب محض است، اظهار کرد: ای کاش تهمت زنندگان و مدعیان دروغین حقیقیت کمی انصاف داشته و قانون را هم نیم‌نگاهی می‌انداختند.

وی با بیان اینکه طبق قانون و آئین‌نامه انضباطی مسابقات سوارکاری دوپینگ در مسابقات به چهار نوع تقسیم می‌شود، افزود: در دوپینگ نوع اول اسب از حضور در ۶ هفته مسابقات محروم می‌شود، در نوع دوم پنج هفته، نوع سوم به میزان دو هفته و در نوع چهارم نیز محرومیت برای اسب منظور نمی‌شود.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه فدراسیون سوارکاری طی نامه‌ای ۶ اسب از جمله «سریک» اسب سردار آزمون را به عنوان متخلف در مسابقات تهران معرفی و خواستار محرومیت آنها شد، خاطرنشان کرد: به فرض اینکه این دوپینگ و محرومیت از نوع اول و بدترین نوع آن هم باشد این اسب باید ۶ هفته محروم می‌شد.

توسلی با اشاره به اینکه اسب سردار آزمون به مدت حدود چهار هفته در مسابقات تهران محروم شد و در مسابقات شرکت نکرد، ادامه داد: تا هفته نهم مسابقات کورس گنبدکاووس نیز ما به اسب او اجازه بازی و حضور در کورس را ندادیم که می‌شود ۱۳ هفته محرومیت و عملا بسیار بیشتر از مدت محرومیت خود را گذرانده است.

وی با اشاره به اینکه برخی قصد دارند با استفاده از نام سردار آزمون و تخریب او از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، گفت: مسوولان فدراسیون چرا به قانون رجوع نکرده و متوجه نیستند که محرومیت اسب به مربی برمی‌گردد و جریمه نیز از مربی دریافت می‌شود و به هیچ‌وجه ربطی به مالک ندارد که همین موضوع نشان می‌دهد یا دوستان ما در فدراسیون قانون را نمی‌دانند و یا با طرح این موضوعات هدف دیگری دارند.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه با وجود اتمام دوره محرومیت اسب سردار آزمون ما طی نامه‌ای برای محرومیت این اسب استعلام کرده‌ایم، تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان حضور این اسب و هم پنج اسب دیگر محروم شده را در مسابقات به علت اتمام دوره محرومیت بلامانع دانسته است.

توسلی با تاکید بر اینکه برای ما همه مالکان، مربیان و چابک‌سواران برابر هستند، افزود: چه سردار آزمون که افتخار ایران اسلامی است و چه یک شخص معمولی برای ما هیچ تفاوتی نداشته و در برابر قانون و مقررات یکسان هستند.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون سوارکاری که نگران حضور اسب‌های دوپینگی در مسابقات است چرا خود این تخلف را به صورت آشکار انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: مسابقات سوارکاری تهران شاهد حضور اسب‌های محرومی بود که دوپینگ آنها توسط مراکز مختلف تائید شده بود.

 

/فارس

پاسخی بگذارید