تاریخ: ۱۹:۴۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان ایران و هیأت همراه بعد از ظهر امروز با استقبال رسمی مسولين ورزش عراق از طریق فرودگاه بین المللی بغداد وارد عراق شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، هیات ورزشی ایران به سرپرستی محمدرضا داورزنی معاون  توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت  ورزش و جوانان  و با حضور جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی، وارد عراق شدند.

این سفر در راستای تحکیم روابط دو کشور در عرصه های ورزشی و  تبادل دانش فنی، انتقال تجربیات در رشته های مختلف ورزشی و برگزاری اردوهای مشترک ورزشی و نیز تقویت روابط صورت گرفته است.
در این سفر که برخی روسا و مسولین فدراسیون های ورزشی محمدرضا داورزنی و برخی مدیران ستادی را همراهی می کنند، نشست های مختلفی با مسولین ورزشی عراق برگزار و تفاهم نامه هایی امضا خواهد شد .
زیارت عتبات عالیات و بارگاه ملکوتی امام علی (ع) هم در برنامه های سفر هیات ورزشی ایرانی به عراق قرار دارد.
علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها، دزفولی معاون روابط بین الملل وزارت ورزش و جوانان، مجید کیهانی رییس فدراسیون دوومیدانی، علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی، محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا، حسین ثوری رییس فدراسیون بوکس، علیرضا جوهری رییس فدراسیون زورخانه ای و پهلوانی، احمد ضیایی رییس فدراسیون والیبال، نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی، مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری، سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری، عبدی نایب رییس فدراسیون تیر و کمان، علی توفیق دبیر فدراسیون بسکتبال،  حمید بنی تمیم نایب رییس فدراسیون کشتی، علی کفاشیان نایب رییس فدراسیون فوتبال و علیرضا پاکدل نایب رییس فدراسیون هندبال از جمله مسولین ورزشی هستند که در قالب هیات ورزشی به سرپرستی محمدرضا داورزنی در این سفر حضور دارند.

داورزنی: نشست روسای فدراسیون های ملی ایران و عراق در کربلا برگزار می شود
محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و حوانان سفر هیات ورزشی ایران به عراق را برگزاری کمپ های مشترک، تبادل مربی، شرکت در تورنمنت های یکدیگر، انتقال دانش و تجربه فدراسیون های موفق ایران و تحکیم دو ملت عنوان کرد.
داورزنی پیرامون سفر هیات ورزشی ایران به عراق اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین وزارت ورزش و حوانان ایران و عراق در سال های گذشته  و اقداماتی که با برگزاری جلسات کارشناسی برای عملیاتی تر شدن این تفاهم نامه صورت گرفته بود؛ سه هفته پیش هیات ورزشی عراق با ریاست وزارت ورزش و جوانان این کشور سفری به تهران داشتند و در این سفر در نشستی که با حضور مسعود سلطانی فر و معاونین وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون های ورزشی دو کشور به انجام رسید، مقرر شد برای عملیاتی تر شدن تفاهم نامه جلسات مستقیمی بین تعدادی از فدراسیون های ملی ایران و عراق برگزار شود که این سفر به منظور تحقق این برنامه انجام شده است.
داورزنی ادامه داد: نشست رؤسای فدراسیون های ملی ایران و عراق فردا چهارشنبه در کربلا به منظور تفاهم در راستای برگزاری کمپ های مشترک، تبادل مربی  و شرکت در تورنمنت های یکدیگر صورت می گیرد و فدراسیون های عراق از دانش و تجربه فدراسیونهای ایران بویژه فدراسیون هایی که جایگاه بالایی در جهان دارند، استفاده خواهند کرد و تبادل دانش و تجربه نیز محقق می شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: امیدواریم این نشست ها موجب تحکیم روابط بین دو ملت  و نزدیک تر شدن روابط وزارت ورزش ایران و عراق شود.

 

/فارس

پاسخی بگذارید