تاریخ: ۲۱:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مشاور داوری فدراسیون فوتبال گفت: با نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا نادر جعفری را از فهرست داوران بین‌المللی خارج کردیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدرضا غیاثی ، در مورد اظهارات بیک‌زند یکی از داوران ملی فوتبال و بیانیه‌ای که او منتشر کرد، گفت: من تا کنون این داور رادیده‌ام و نه می‌شناسم. فقط یک بار سال گذشته اسم او به گوشم خورد و زمانی که در مراسم برترین‌ها به او کارت دعوتی نداده بودند اما شیرازی رئیس هیأت فوتبال ایران برایش کارت دعوت گرفته بود و با خودروی شخصی‌اش او را به مراسم آورد که در نهایت هم این داور مقابل اصفهانیان در آن مراسم قرار گرفت.  به نظرم آن حضور هم یک نوع توطئه‌چینی پشت پرده بود تا چنین حادثه‌ای رقم بخورد. هر چند اصفهانیان با بزرگواری با او برخورد کرد.

وی افزود: با این حال نمی‌دانم این داور که من از او شناختی ندارم چگونه اسم من را می‌آورد و می‌گوید فلان قدر از فدراسیون حقوق می‌‌گیری. واقعا چرا چنین رفتارهایی از برخی سر می‌زند.

غیاثی با اشاره به صحبت‌های نادر جعفری در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: ایشان گفته بود که در سال ۱۹۹۵ می‌خواستند او را داور فوتسال کنند که این مسئله ربطی به من پیدا نمی‌کند و مربوط به زمان ریاست آقای نظری در کمیته داوران بوده اما در زمان من ما می‌خواستیم او همچنان داور الیت و بین‌المللی بماند که با توجه به اتفاقات رخ داده در بازی کره جنوبی و ازبکستان کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال و کمیته داوران از ما خواست این داور را از فهرست داوران الیت اخراج کنیم و وقتی او در فهرست داوران الیت نباشد دیگر فاید ه‌ای نداشت ایشان در فهرست بین‌المللی داوران بماند و به دستور AFC او از فهرست بین‌المللی کنار گذاشته شد.

 

/فارس

پاسخی بگذارید