تاریخ: ۲۱:۳۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدافع ملی پوش تیم فوتبال استقلال گفت: به خودم حق می‌دهم که وقتی چنین پیشنهادی برسد سخت بپذیرم که نمی‌توانم به آنجا بروم اما استقلال من را به فوتبال ایران معرفی کرده و به این باشگاه مدیون هستم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، درخصوص آخرین شرایط استقلال و پیشنهادی که از باشگاه شارلروای بلژیک به او رسیده بود صحبت های زیرا را انجام داد:

 ظاهرا شفر با جدایی تو از استقلال مخالفت کرده است؟ 

همینطور است، مسئولان باشگاه چند روز پیش به من اعلام کردند که رقم پیشنهادی شارلروای بلژیک باید بالاتر باشد و به همین علت با جدایی‌ام مخالفت کردند.

باشگاه شارلروای بلژیک چقدر برای صدور رضایتنامهات پیشنهاد داده بود؟ 

آنها رقمی معادل ۲۰۰ هزار دلار به استقلال پرداخت می‌کردند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد.

 احساس خودت از این اتفاق چیست؟ 

حقیقتاً دوست داشتم به فوتبال اروپا بروم و شاید هضم این موضع که نمی‌توانم چنین پیشنهادی را بپذیرم برایم سخت بود. دروغ نمی‌گویم زیاد در این یکی دو هفته تمرکز نداشتم چون شاید کمتر برای یک بازیکن چنین پیشنهاداتی برسد. به خودم حق می‌دهم که وقتی چنین پیشنهادی برسد سخت بپذیرم که نمی‌توانم به آنجا بروم اما به هر حال استقلال من را به فوتبال ایران معرفی کرده و به این باشگاه مدیون هستم. استقلال عقبه‌ای قوی دارد و برای من هم باعث افتخار بود که به عنوان آسیایی به فوتبال اروپا بروم. از حالا هم تمام تمرکزم ۱۰۰ درصد روی استقلال است و من برای موفقیت خودم و تیم دو چندان تلاش خواهم کرد.

 چقدر برای حضور در فهرست نهایی تیم ملی برای خودت شانس قائل هستی؟

شرایط تیم ملی به گونه ای است که ما یک روز بعد از بازی‌های لیگ در کمپ تیم ملی ریکاوری می‌کنیم، طبیعتا این نوع تمرینات می‌تواند در آمادگی بازیکنان تاثیرگذار باشد. من تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا در فهرست نهایی تیم ملی باشم و خیلی امیدوارم که در بزرگترین آوردگاه فوتبال در جام جهانی حضور داشته باشم، این تمام هدف و انگیزه من است. اگر هم می‌خواستم به فوتبال اروپا بروم به خاطر این بود که شانسم برای حضور در جام جهانی بیشتر شود چون مطمئنا یک لژیونر بیشتر در چشم است،‌اما استقلال هم با شرایطی که بر فوتبال ایران حاکم است چیزی کم از تیم‌های اروپایی ندارد و نگاه‌ها به این تیم همیشه با درصد بالایی معطوف می‌شود.

 این روزها شفر تو را دوباره به دفاع چپ برده و فکر می‌کنم بار زیادی را در آن سمت تحمل می‌کنی. 

سوال خوبی پرسیدید، من در سال گذشته به یک شکل دیگر و در یک پست دیگر به فوتبال ایران معرفی شدم و حالا تقدیر جوری است که در این پست بازی کنم، هیچ زمان عقب نمی‌کشم و دست از تلاش برنمی‌دارم. یک ضرب‌المثل از یکی از مربیان سابقم در ذهن دارم و اسم او را نمی‌برم که خدای نکرده ناراحت نشود. اما او معتقد بود همه برای یک نفر بازی می‌کند و یک نفر برای کل تیم. من هم تمام هدفم این است که پا پس نکشم و هر کاری که نمی‌توانم برای موفقیت تیم انجام دهم.

 حتما می‌دانی که هواداران استقلال از روزی که شفر به این تیم آمده با شور و حال خاصی بازی‌ها را دنبال می‌کنند، آنها معتقدند استقلال می‌تواند در مسیر موفقیت قرار بگیرد. خودت چه صحبتی با آنها داری؟  

من شب گذشته ۲۰ دقیقه پایانی بازی رئال مادرید و ویا رئال را تماشا کردم این بازی در ورزشگاه خانگی رئال مادرید برگزار می‌شد. رئالی‌ها در سانتیاگو برنابئو بازی را باختند اما تماشاگران ایستاده دست می‌زدند. ما این روزها شرایط بدی نداریم و خوب فوتبال بازی می‌کنیم اما شما دیدید که بعد از پایان بازی علیه یکی از هم تیمی‌های ما شعارهایی داده شد. این کار اصلا درست نیست. علی قربانی در دربی گل زده و فکر می‌کنم اهمیت گل در دربی را هواداران استقلال به خوبی می‌فهمند. من از آنها خواهش می‌کنم یک مقدار بیشتر صبور باشند و آستانه تحملشان را بالا ببرند که مطمئنا بازیکنان تیم با هدف خوشحال کردن آنها بازی خواهند کرد. وقتی آن اتفاقات در بازی قبل افتاد شرایط روحی و روانی بازیکنان ما اصلا خوب نبود و واقعا بی‌حوصله شدیم. استقلال از قبل خیلی بهتر شده و ما دوست داریم حمایت مردم از ما بیشتر از این حرف‌ها باشد، مطمئن باشید اگر حمایت بیشتر از این ها صورت بگیرد ما بازیکنان با تمرکز کامل و با حمایت و پشتوانه آنها تمام تلاشمان را تا آخرین دقیقه انجام می‌‌دهیم.

 به نظرت رسیدن استقلال به جام حذفی چقدر امکان‌پذیر است؟ 

ما در ابتدای راه هدفمان این است که فاصله‌مان را در صدر جدول کم کنیم، هر تیمی که مقابل استقلال قرار می‌‌گیرد با دو برابر توان به مصاف ما می‌آید، این یک واقعیت است. از طرفی جام حذفی ، جامی است که ما باید روی آن خیلی حساب کنیم و فکر می‌کنم رسیدن به این جام برای ما راحت‌تر باشد. در لیگ برتر تمام تلاشمان را تا روز آخر انجام می‌‌دهیم تا در رتبه‌های ابتدایی باشیم و انشا‌ءالله سهمیه سال آینده لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کنیم.

پاسخی بگذارید