تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

نخستين مرحله ليگ جهاني كاراته وان در سال ۲۰۱۸ در حالي در شهر پاريس فرانسه برگزار مي شود كه ۷۵۶ كاراته كا از ۸۱ كشور در اين دوره شركت كرده اند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته برگزاری، این رقابت‌ها در روزهای ۶ تا ۸ بهمن ماه انجام خواهد شد که در اولین روز پیکارها روز جمعه(۶ بهمن ماه) رقابت‌های مقدماتی و رپه شارژ(جدول شانس مجدد) کاتای انفرادی بانوان و کاتای تیمی مردان و اوزان ۶۰-، ۶۷- و ۷۵-کیلوگرم کومیته مردان و نیز اوزان ۵۰- و ۵۵-کیلوگرم بانوان برگزار خواهد شد.

دومین روز رقابت‌ها روز شنبه(۷ بهمن ماه) با انجام مبارزات کاتای انفرادی مردان و کاتای تیمی بانوان به اضافه اوزان ۶۱-، ۶۸-و ۶۸+کیلوگرم کومیته بانوان و اوزان ۸۴-و ۸۴+کیلوگرم کومیته مردان پیگیری می‌شود.

مسابقات کسب مدال برنز و فینال کاتا و تمام اوزان کومیته هم روز یکشنبه ۸ بهمن ماه برگزار می‌شود.

با سهمیه تعیین شده، در بخش مردان و در تمام اوزن کومیته و کاتای انفرادی ۶۴ کاراته کا ثبت نام کرده اند و در بخش تیمی هم ۱۱ تیم به روی تاتامی می‌روند.

در بخش بانوان و در کاتای انفرادی زنان و اوزان ۶۱- و ۶۸+کیلوگرم ۶۴ کاراته کا حضور دارند و در وزن ۵۰-، ۵۴ نفر، در وزن ۵۵-کیلوگرم، ۶۰ نفر، ۶۸-کیلوگرم ، ۴۹ نفر و در کاتای تیمی ۶ تیم با هم به مبارزه می پردازند.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی و از آنجا که لیگ های جهانی از این پس حکم رقابتهای گزینشی ۲۰۲۰ را دارد، امتیازات آن در رتبه قهرمانان برای کسب سهمیه لحاظ خواهد شد.

گفتنی است، در هر وزن حداکثر ۶۴ کاراته کا که دارای بالاترین رنکینگ هستند حق شرکت دارند.

 

/فارس

پاسخی بگذارید