سری اول تصاویر اختصاصی مازنداسپرت ؛
تاریخ: ۱۰:۴۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
نام نویسنده: روح الله سلطانی
کلاس دانش افزایی مربی گری فوتبال در مازندران برگزار شد /عکاس : احمدقربانی

با حضور مرتضی محصص و فریدون معینی؛ کلاس دانش افزایی مربی گری فوتبال در مازندران برگزار شد

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در این کلاس یک روزه امروز جمعه ۲۲ دی که با حضور حدود ۵۰۰ نفر از مربیان ، کمک مربیان و استعداد یابان،محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، حبیب حسین زادگان مدیرکل اداره ورزش و جوانان مازندران، منوچهری معاون مدیرکل ورزش و جوانان، همچنین غلامرضابهروان رئیس هیات فوتبال مازندران، سعید نجاریان عضور شورای اسلامی شهر ساری و سایر روسای هیات های شهرستان برگزار شد ، مرتضی محصص و فریدون معینی مدرسین برجسته فیفا به ارائه توضیحاتی در خصوص دانش مربی گری ، ضرورت آموزش بر اساس دانش روز ، زبان فوتبال ، نظام جامع مربی گری و نحوه کار تیمی در میدان پرداختند و علم روز فوتبال را به مربیان حاضر آموزش دادند.

غلامرضا بهروان رئیس هیات فوتبال مازندران در حاشیه برگزاری این کلاس دانش افزایی، هدف از برگزاری این کلاس را ارتقاء سطح دانش مربیان استان مازندران عنوان کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تمامی کسانی که عهده دار مربی گری فوتبال هستند در این دوره حضور دارند .
بهروان افزود: در این برنامه علاوه بر ارتقا دانش مربیان نحوه مدیریت و برنامه ریزی در مربی گری با حضور استادان فن آموزش داده می شود .
بهروان گفت: با مذاکرات انجام گرفته با استادان فن، تلاش داریم بتوانیم هر شش ماه یکبار دوره های آموزشی را در راستای ارتقاء دانش مربیان مازندرانی برگزار کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.
وی ادامه داد: مربیان استان برای تمدید مدرک مربیگری خود نیاز به گذراندن دوره های دانش افزایی دارند که در قالب کلاس هایی با آخرین فنون و تاکتیک های روز این رشته، آشنا خواهند شد.
رئیس هیات فوتبال استان مازندران ضمن تاکید بر بروز بودن مربیان اظهار داشت: علم روز به روز در حال تغییر است و اطلاعات جدیری هر روزه وارد فوتبال جهان می شود که نیاز است تمامی مربیان با این علم آشنا شوند ، برای همین واجب است مربیان ما خودشان را با علم روز، بروز نگه داشته باشند.
بهروان با بیان اینکه نگاه فدراسیون به فوتبال مازندران ، ظرفیت ها و امکانات و تجهیزات آن خوب است افزود : استان مازندران در بحث مربی گری رو به توسعه و پیشرفت است و امیدواریم با برگزاری کلاس های دانش افزایی به ارتقاء بیشتر آن کمک کنیم .
گفتنیست؛ در این مراسم از سوی هیات فوتبال مازندران از خانواده های پیشکسوتان فقید فوتبال مازندران( حسین مکارمی، مجید صفا بخش ، اسفندیار بالویی، اسماعیل افشاریان و رضا متولی )تجلیل بعمل آمد.
*********
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران : 
سهم زیاد فوتبالی ها در ورزشکاران سازمان یافته /مربیان بیشتر با علم روز آشنا شوند
 حبیب حسین زادگان مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مازندران در حاشیه برگزاری کلاس دانش افزایی مربیان فوتبال مازندران اظهار داشت: جامعه فوتبال مازندران سهم زیادی از ورزشکاران سازمان یافته را شامل می شود.یک سوم سهم ورزشکاران سازمان یافته از آن رشته فوتبال است که نقش فراوانی در جامعه امروزی دارند.
وی ادامه داد: افزایش توانمندی و آموزش باید در دستور کار تمامی هیات ها قرار بگیرد تا مربیان با علم روز ورزش ها بطور کامل آشنا شوند.
حسین زادگان بیان داشت:استان مازندران از نظر آموزش و برخورداری از مربی یکی از بهترین استانهای کشور است . آموزش به روز برای مربیان سبب توسعه فوتبال شان می شود.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان مازندران در این دوره آموزشی از تلاش هیات فوتبال استان قدردانی کرد و گفت : اکنون شاهد هستیم تعداد زیادی از مربیان استان که از همین کلاس ها برخواسته اند هدایت ومربیگری تیم های مختلف فوتبال وفوتسال بانوان ومردان استان را درمسابقات کشوری برعهده دارند.
وی خاطرنشان کرد : این مهم حاکی از تلاش وایجاد فضای رشد مربیان است که توسط هیات فوتبال استان ایجاد شده است که به همین دلیل از زحمات آقای بهروان و سایر همکاران پرتلاشش در هیات فوتبال تقدیر و تشکر دارم.
**********
مرتضی محصص عنوان کرد:
مربیان در هر برهه‌ای نیاز به بروز رسانی علم فوتبالی خود دارند !
مرتضی محصص در حاشیه برگزاری این کلاس دانش افزایی در گفتگویی در خصوص اهمیت برگزاری کلاس های دانش افزایی، اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی مختلفی را باید برای مربیانمان برگزار کنیم تا این افراد با فراگیری آخرین اطلاعات و دانش به روز فوتبال، بتوانند در راستای موفقیت گام بردارند.
محصص خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی هر مربی و مدرس درس زندگی است، زیرا که فوتبال تنها تکنیک و تاکتیک نیست و باید همه مربیان به وظیفه بزرگ انسانی خود که همان درس اخلاق و زندگی در کنار ورزش است را قبول داشته باشند و سپس کار خود را آغاز کنند.
وی در ادامه در خصوص نقش این کلاس ها بر افزایش دانش مربیان گفت و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی به افزایش دانش مربیان کمک می‌کند. مربیان در هر برهه‌ای نیاز به بروز رسانی علم فوتبالی خود دارند تا مرتبا با علم به روز دنیا آشنا شوند.
محصص ضمن تمجید از حضور مربیان با استعداد در استان مازندران، بیان داشت: استعداد های زیادی در این استان حضور دارند که یقینا اگر به موفقیت های خودشان ادامه دهند، حرف های زیادی در آینده در سطح اول فوتبال کشور برای گفتن خواهند داشت.
وی در ادامه به توانایی بالای مربیان بانوان مازندران اشاره کرد و افزود: نباید از ظرفیت بانوان این استان به سادگی عبور کرد.مربیان خوبی در فوتبال بانوان مازندران حضور دارند که پتانسیل خوبی برای موفقیت و آینده فوتبال بانوان مازندران هستند.
محصص تأکید کرد: فوتبال بازی عقاید است. تاریخ همیشه نشان داده مربیان چه کارنامه‌ای دارند و باید زمان بگذرد تا بتوانیم به اهداف خود برسیم. باید برگزاری این کلاس‌های آموزشی تداوم داشته باشد تا بتوانیم از دانش‌های یکدیگر استفاده کنیم.
مدرس رسمی فدراسیون فوتبال کشورمان تصریح کرد: شاگردان و یا همان بازیکنان درواقع فرزندان ما هستند و تمام انتظار آن‌ها احترام، صداقت و تشویق به پشتکار است.
وی در پایان تأکید کرد: یک مربی مدرن باید به خیلی از مسائل مدرن روز دنیا اشراف داشته باشد، زیرا همان‌گونه گفتم فوتبال تنها تکنیک نیست بلکه ادغامی از آمادگی جسمانی، تغذیه، آنالیز و… است.
***************
فریدون معینی : 
مربیان باید مطالعات و دانش خود را افزایش دهند
 فریدون معینی که برای حضور در کلاس دانش افزایی، به مازندران سفر کرده بود، در گفتگویی در خصوص این کلاس گفت: از آنجا که تغییر نگرش از آموزش آغاز می شود باید تفکر و دید مربیان نیز تغییر کند.
وی اظهار کرد: با توجه به تغییرات و پیشرفت های حاصل دراین ورزش نیاز است که تربیت مربیان از حالت سنتی خارج شده و آموزش ها بر اساس دانش و علم روز باشد ،امروز فوتبال گسترده شده و کوچکترین مواردی در سرنوشت تیم اثر گذار است ما نیز برای پیشرفت باید در این مسیر حرکت کنیم .
معینی با تاکید بر اینکه مربیان هم باید مطالعات و دانش خود را افزایش دهند گفت : با توجه به استعدادهای موجود در بازیکنان و مربیان، فضا برای رسیدن آنها به مراحل بالاتر وجود دارد .
وی تصریح کرد : نباید خود را از یادگیری بی نیاز و جدا بدانیم حتی بزرگترین مربیان هم به یادگیری نیاز دارند.
معینی در مورد آموزش تیم های پایه دراستان ها گفت : تحولی از ۱۰ سال گذشته در بخش ورزش پایه در ایران آغاز وگامهای موثری برداشته شده است که امیدواریم در آینده نیز مسیر رو به رشدی را طی کند ، دنیا می داند که فردای فوتبال درتقویت ورزشکاران پایه است .
قابل ذکر است؛ کلاس یک روزه دانش افزایی مربیگری فوتبال روز جمعه با حضور مدرسانی از فدراسیون فوتبال، در سالن همایش پلاژ ناجا مرکز استان برگزار شد.

پاسخی بگذارید