تاریخ: ۲۰:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فدراسیون فوتبال شرایط سنی رده‌های مختلف پایه را اعلام کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بهزاد آزاد، رئیس دپارتمان جوانان درباره شرایط سنی بازیکنان در رده‌های مختلف برای فصول ۹۷ لغایت ۹۹ گفت: تمامی رده های سنی از تیم نونهالان زیر ۱۰ سال لغایت تیم امید زیر ۲۱ سال برای فصل ۹۸ -۹۷ به جز رده سنی ۱۹ سال، در پیک سنی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امسال برای اولین بار رده سنی زیر ۱۵ سال نیز در برنامه تیم ها در نظر گرفتیم که این موضوع کمک می کند که در رده نوجوانان (شامل دو رده زیر ۱۵ و ۱۶ ) تیم داشته باشیم و مسلما این موضوع فاصله بین تیم نونهالان و نوجوانان را پر کرده است.

آزاد یادآور شد: این رده در کارگروه فنی و توسعه فوتبال و هیئت رئیسه سازمان لیگ به تصویب رسیده و امسال به صورت مسابقات مجتمع از سوی سازمان لیگ برگزار خواهد شد. در حال حاضر تنها فاصله رده سنی بین نوجوانان و جوانان است که کمیته جوانان و سازمان لیگ در نظر دارد برای سال های آینده این فاصله را نیز با اختصاص دادن رده سنی زیر ۱۸ سال پر کند.

وی در پایان با اشاره به رده سنی زیر ۱۹ سال گفت: تیم جوانان زیر ۱۹ سال دقیقا همان رده سنی است که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت مسابقات مقدماتی جوانان آسیا برای دو سال آینده پیش بینی شده است.

 

/فارس

پاسخی بگذارید