پیش بازی مس رفسنجان و خونه به خونه بابل ؛
تاریخ: ۹:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نام نویسنده: روح الله سلطانی
بابلی ها در تحقق کسب دوگانه / جدال مربیان استقلالی در رفسنجان

هفته هیجدهم لیگ دسته اول کشور امروز برگزار میشود

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نیم فصل دوم لیگ دسته اول فوتبال کشور از فردا آغاز خواهد شد و در یکی از دیدارهای هفته هجدهم تیم خونه به خونه باید در رفسنجان مقابل مس صف آرائی کند.

نماینده فوتبال رفسنجان در طی سال های اخیر همیشه روند متعادلی را در پیش گرفت و میانه جدول جایگاهی بود که این تیم در پایان هر فصل برای خود دست و پا کرد.

شاگردان علی سامره پس از پیروزی هفته دهم در دربی ال مسینو، روی دور ناکامی افتادند و نهایت خوشبختی شان در هفت دیدار اخیر، پیروزی مقابل صبای نگون بخت بود. آنها در چهار دیدار اخیر خانگی به دو شکست و دو تساوی دست یافتند. هر چند پیروزی ۲ بر ۱ در دیدار معوقه مقابل ملوان که در انزلی و بعد از پایان نیم فصل رقم خورد این تیم را به آینده امیدوار کرد.

مسی ها به مانند خونه به خونه در فصل نقل و انتقالات تغییرات چندانی در تیم شان ایجاد نکردند ولی امیرحسین موسی زاده به عنوان یکی از بهترین بازیکنان شان را به نفت مسجدسلیمان فروختند و تیغ نورد پا به سن گذاشته را نیز به جای علی مرزبان رباط صلیبی پاره کرده جذب کردند.

محمدحسین کریم زاده، وینگر چپ کم سن وسال و دونده و همچنین بهرام رشید فرخی نیز به خاطر قدرت سرزنی بالایش را می توان از بازیکنان تاثیرگذار تیم مس برشمرد.

و اما در سوی دیگر میدان تیم خونه به خونه قرار دارد که در جام حذفی شگفتی آفرید و به عنوان تنها تیم دسته اولی موفق شد به جمع چهار تیم برتر کشور راه یابد.

شاگردان جواد نکونام در لیگ نیز نتایج قابل توجهی کسب کردند وپس از شکست در هفته پنجم رقابت ها مقابل فجر سپاسی شیراز، ۱۲ بازی بدون شکست را پشت سرگذاشتند تا خود را از رده دوازدهم جدول به رده پنجم بکشانند.

خونه به خونه ای ها با کسب ۱۴ امتیاز از بازی های بیرون از خانه، به عنوان یکی از موفق ترین تیم های لیگ از این حیث به شمار می روند. اما اوج اقتدار خونه به خونه را باید در خط دفاع و دروازه این تیم جستجو کرد. تیمی که با دریافت ۱۰ گل خورده در ۱۷ بازی نشان داد هر تیمی توان مقابله با شیرها را ندارد. آنها پس از یک نیم فصل امیدوارکننده قصد دارند ماموریت نیمه تمام شان را برای صعود به لیگ برتر به اتمام برسانند.

نماینده فوتبال مازندران در فصل نقل و انتقالات سعی کرد شاکله اش را از دست ندهد و تنها برای تقویت خطوط سه گانه اش امین حاج محمدی، بابا محمدی و رضا معقولی را به خدمت گرفت.
خونه به خونه پیش از سفر امروزش به رفسنجان، اردویی ۵ روزه در تهران برپا کرد و تمرینات مستمر و پرنشاطی را از این تیم شاهد بودیم و شاگردان جواد نکونام عزم شان را جزم کردند تا رفسنجان را با سه امتیاز دلچسب بازی با مس ترک کنند.

بابلی ها در دور رفت این رقابت ها در حالی مقابل کویرنشیان به تساوی ۱ بر ۱ دست یافتند که از ساز و کار چندانی برخوردار نبودند و جواد نکونام را نیز روی نیمکت مربیگری تیم شان نمی دیدند ولی یقیناٌ تیم مس رفسنجان عصر فردا با خونه به خونه ای متفاوت تر از خونه به خونه بازی رفت مواجه خواهد شد.

تیم مس در صورت برتری در این دیدار تغییر چندانی را در جایگاهش در جدول احساس نمی کند ولی خونه به خونه با کسب سه امتیاز این بازی می تواند خود را تا رده سوم جدول نیز بالا بکشد

گفتنی است، این دو تیم تاکنون پنج بار مقابل هم صف آرایی کردند که ماحصل آن سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست برای تیم خونه به خونه بود.
این دیدار ساعت ‏ ‏۱۴‏ عصر فردا یکشنبه در ورزشگاه شهدای رفسنجان و با قضاوت گروه داوری علی میرغفاری، جواد مداح، امیرمحمد داودزاده، عباس صادقی و با نظارت سعید بطحایی برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید