دکتر ضیایی می‌تواند به انسجام خانواده والیبال کمک کند؛
تاریخ: ۱۰:۵۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
نام نویسنده: تحریریه
عطایی: مدیریت جدید والیبال باید به سه محور مهم توجه کند

مربی بین المللی و کارشناس والیبال گفت: فعالیت مربیان ایران در جهان، ایجاد تحول در ساختار باشگاهی و افزایش انسجام خانواده والیبال سه محور مهم برای بازنگری در فعالیت های والیبال با مدیریت جدید این رشته ورزشی است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،«بهروز عطایی» درباره انتخاب دکتر احمد ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال و برنامه های پیش روی وی گفت: والیبال ایران در سال های اخیر روند رو به رشد و خوبی طی کرده است و عملکرد نمایندگان ایران در تورنمنت های آسیایی و بین المللی گواهی بر این مدعاست.

وی با اشاره به رتبه های کسب شده از سوی تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران در رقابت های مهم جهان از جمله مقام پنجم بازی های المپیک، چهارمی لیگ جهانی، ششمی رقابت های قهرمانی مردان جهان و سومی جام بزرگ قهرمانان جهان، تصریح کرد: این دستاوردها نشان دهنده توانایی والیبال ایران است، اما آیا تمامی بخش های والیبال ایران نیز به سطح مناسب بین المللی رسیده است؟

سرمربی تیم کاله مازندران ادامه داد: به نظر من در سال های اخیر در بخش حضور مربیان والیبال ایران در کشورهای جهان و تیم های والیبال مهم دنیا دقیق عمل نکرده ایم و به نظر من یکی از ماموریت های ویژه دکتر ضیایی در مسئولیت جدید، حرکت در این سمت می باشد.

وی با یادآوری اینکه در ۱۱ سال گذشته و مسئولیت دکتر داورزنی نسل جدیدی از مربیان والیبال ایران شکل گرفتند که بیش از ۸۰ درصد آنان هم اکنون در تیم های لیگ برتری و ملی فعالیت می کنند، گفت: این موضوع نشان دهنده نگاه درست فدراسیون به پرورش مربیان است و باید در آینده برای فعالیت آنان در سطح برون مرزی نیز برنامه ریزی لازم بعمل آید.

عطایی ساختار باشگاه ها در لیگ برتر والیبال را نیز دومین محور مورد توجه رئیس جدید فدراسیون والیبال دانست و گفت: باید قبول کنیم که در حال حاضر لیگ برتر والیبال ایران در شان والیبال کشورمان نیست. شاید از ۱۲ باشگاه شرکت کننده تنها چهار باشگاه ساختار درست باشگاهی داشته باشند. لیگ برتر والیبال ایران از نظر ساختاری، سازماندهی و نگرشی دچار مشکل جدی است.

وی تصریح کرد: والیبال ایران در این بخش (لیگ برتر) در چارچوب استانداردهای جهانی عمل نکرده است، بخش عمده این موضوع به فدراسیون برنمی گردد اما به همین دلیل برگزاری مسابقات که فدراسیون مسئول آن است، دچار مشکلات فراوان می شود. در دوره جدید باید به این موضوع نگاه جدی داشته باشیم.

بهبود انسجام خانواده والیبال از دیگر موضوعات مد نظر عطایی برای تامل در عملکرد والیبال ایران است و وی در این خصوص گفت: خانواده والیبال ارتباطات شکل یافته ای ندارد که این موضوع هم به فدراسیون برنمی گردد اما تجربه های دکتر ضیایی در مدت همکاری با فدراسیون به عنوان نایب رئیس می تواند به انسجام خانواده والیبال کمک کند.

مربی بین المللی والیبال ایران یادآور شد: رئیس جدید فدراسیون والیبال به خوبی با نقاط ضعف و قوت والیبال آشناست و امیدوارم برنامه های خود را بر اساس شایسته ساری پیش ببرد که در نهایت والیبال ایران به سطح برتر جهانی در تمامی محورهای این رشته ورزشی قرار گیرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که والیبال ایران همچنان حضور شایسته در رقابت های برون مرزی داشته باشد، روند رو به رشد خود را ادامه دهد و تاکید کرد: در غیر اینصورت والیبال دچار مشکل جدی می شود و خانواده والیبال از این موضوع آسیب خواهد دید. بنابر این باید همه دست به دست هم برای کمک به این رشته ورزشی تلاش کنیم.

مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال روز پنج شنبه هفتم دیماه در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد و دکتر احمد ضیایی با اکثریت آرا (۴۳ از ۴۴ رای) به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شد.

پاسخی بگذارید