تاریخ: ۱۸:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با وجود کسب عنوان نهمی در مسابقات جهانی از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در جام جهانی سال ۲۰۱۸ دعوت شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نشست اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد برای تعیین تکلیف تیم‌های ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان عصر امروز در فدراسیون کشتی برگزار شد. در این نشست که رسول خادم، منصور برزگر، ابراهیم جوادی، مجید ترکان، محمدحسین محبی، مجید خدایی، رضا لایق و حسن حمیدی حضور داشتند قرار شد رسول خادم به صورت موقت و تا مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد فعالیت کند.

سایر مصوبات نشست شورای فنی کشتی آزاد به شرح زیر است:

۱- مقرر شد با توجه به قرار نگرفتن جام تختی در رشته کشتی آزاد در سیستم رنکینگ “اتحادیه جهانی کشتی”در سال جاری و ضرورت حضور حداکثر پنج کشتی‌گیر بزرگسال از کشور ایران در یک وزن، در رقابت‌های مذکور ، بنا به تشخیص کادر فنی بزرگسالان، کشتی‌گیران ذیربط از میان:
– مدال آوران مسابقات جهانی فرانسه “بزرگسالان”
– مدال آوران مسابقات جهانی لهستان “امید”
– مدال آوران مسابقات جهانی فنلاند “جوانان”
– دارندگان مدال طلا از مسابقات ایندورگیم “بزرگسالان”
– نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان گروه “الف”
– نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان گروه “ب”
– نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان گروه “ج”
– نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی عمومی کشور “بزرگسالان”
انتخاب (در هر وزن حداکثر پنج کشتی‌گیر) و گزارش انتخاب نفرات مذکور را به شورای فنی تیم‌های ملی اعلام شود.

همچنین یک تیم در رده سنی جوانان بر مبنای نتایج قهرمانی کشور و مسابقات عمومی کشور از سوی کادر فنی جوانان معرفی خواهد شد.

۲- گزارش عملکرد کشتی‌گیران در رقابت‌های جام شاهد در رده سنی “جوانان” از سوی مجید ترکان، مدیر تیم‌های ملی پایه ارائه شد. موضوع اداره کردن کشتی، عدم هماهنگی مورد نیاز میان کوچینگ و کشتی‌گیر و همچنین نیاز به خودباوری بعنوان نواقص و مسائل کشتی‌گیران در این مسابقات تشخیص داده شد.

۳- گزارش عملکرد کشتی‌گیران تیم ملی امید ایران در مسابقات جهانی لهستان از سوی ترکان ارائه شد و مورد بحث اعضای شورای فنی قرار گرفت. ناتوانی در اداره کشتی از سوی کشتی‌گیران، مسئله عدم خودباوری و ضرورت افزایش آمادگی جسمانی مورد نیاز، نواقص فنی کشتی‌گیران تیم ملی در مسابقات یادشده تشخیص داده شد که باید از سوی کادر فنی ذیربط پیگیری شود.

۴- گزارش عملکرد کشتی‌گیران ایران در رقابت‌های جام بین المللی روز کودک (نونهالان) از سوی ترکان ارائه شد. خودداری از درگیر شدن با حریف و کمبود اجرای فنون از جمله مسائل فنی کشتی‌گیران مذکور تشخیص داده شد.

۵- مقرر شد فرآیند انتخابی تیم ملی امید برای سال ۲۰۱۸ تعریف و پیش نویس آن به اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد ارائه شود.

۶- با توجه به مفاد شماره ششم، بند یکم از بخش “د” فرآیند انتخاب تیم‌های ملی در سال فنی ۹۷- ۹۶، آقایان رضا اطری، مصطفی حسین‌خانی، یداله محبی و میثم نصیری در مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی خواهند گرفت.

۷- مقرر شد مسئول فنی رده سنی نونهالان و خردسالان با کادر فنی تیم ملی رده سنی نوجوانان و همچنین سرمربی تیم ملی امید با کادر فنی تیم ملی بزرگسالان آزاد همکاری کند.

۸- مقرر شد با توجه به اضافه شدن یک رده سنی به رده‌های سنی کشتی در جهان (رده سنی امید)، در ساختار فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد کشور نیز جهت هماهنگی و انسجام بیشتر میان گروه‌های سنی مختلف و کادرهای فنی مربوطه، دو حوزه مدیریتی به تفکیک در نظر گرفته شود. از اینرو مدیر تیم‌های ملی در رده سنی پایه و مدیر تیم‌های ملی در رده سنی بزرگسالان و امید بعنوان دو حوزه مدیریتی مورد نظر در ساختار فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد در نظر گرفته شدند.

۹- با توجه به مفاد بند هشتم این صورتجلسه، مجید ترکان بعنوان “مدیر تیم‌های ملی رده‌های سنی پایه” ادامه فعالیت داده و “مدیر تیم‌های ملی رده سنی بزرگسالان و امید” تا جلسه آتی از سوی رئیس فدراسیون به شورای فنی معرفی خواهد شد.

۱۰- با توجه به اعلام نظر مجید ترکان مدیر تیم‌های ملی رده سنی پایه مقرر شد فعلا و تا ارزیابی‌های آینده ایشان سرمربیان فعلی نوجوانان (غلامرضا محمدی) و جوانان (تقی اکبرنژاد) فعالیت خود را در رده سنی ذیربط ادامه دهند.

۱۱- با توجه به دعوت اتحادیه جهانی کشتی از تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد سال ۲۰۱۸، اعضای شورای فنی موضوع مذکور را بررسی و حضور ایران در رقابت‌های یاد شده را مثبت ارزیابی نموده و مقرر شد فدراسیون کشتی ایران در این خصوص اعلام آمادگی کند.

۱۲- بنابر پیشنهاد اعضای شورای فنی، مقرر شد علیرضا رضایی بعنوان سرمربی تیم ملی امید به فعالیت خود ادامه دهد.

/فارس

پاسخی بگذارید