تلنگر روز ؛
تاریخ: ۲:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
نام نویسنده: تحریریه
ساروی ها اسیر بحران مالی در لیگ برتر والیبال کشور !

کار به روزگار سیاه والیبال امروز ساری در لیگ برتر سیده که مربیان و بازیکنان خارجی در مجامع بین المللی شکایت و بسیاری از هزینه های فصل گذشته در حق الزحمه بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی و مخارج خوابگاه و سالن های تمرین و امکانات ورزشی پرداخت نشده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،داستان حضور نماینده ساری در لیگ برتر والیبال کشور، به جهت اینکه الفبای تیمداری و تیم سازی را رعایت نکرده اند کماکان در بحران سنگین مالی قرار دارند .

زمانیکه تشکیلاتی یک سانتی متر فضای ورزشی ندارد و فاقد کمترین اعتبار مالی پایدار و بودجه در تیمداری بوده ، ناگهان در لیگ برتر با جذب بازیکنان و مربیان خارجی و غیربومی آنهم با هزینه بسیار سنگین بدون هیچگونه توجهی به تأمین منابع مالی در آینده ، دلخوش به هیاهوی کاذب ، جذب تماشاگران، تزریق منابع مالی به تعدادی از لیدرها و ادعا حرفه ای بودن در تیمداری لیگ برتر را مطرح می کنند.

کار به روزگار سیاه والیبال امروز ساری در لیگ برتر سیده که مربیان و بازیکنان خارجی در مجامع بین المللی شکایت و بسیاری از هزینه های فصل گذشته در حق الزحمه بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی و مخارج خوابگاه و سالن های تمرین و امکانات ورزشی پرداخت نشده است.

بازیکنان و مربیان کلی طلب و نمی دانند برای دادخواهی به کدام مرجع رسیدگی مراجعه کنند به سازمانی که صدها میلیون تومان بدهی و حتی توان پرداخت حق و حقوق و مزایای کارگران و به هیچ عنوان توان پرداخت هزینه های فصل گذشته و کنونی والیبال ساری در لیگ برتر را ندارند .

بسیاری از افرادی که به جای دریافت حق و حقوق و مزایا، تعدادی از واحدهای مسکونی سرگردان را به صورت موقت صاحب شدند؛ از طرفی دیگر هنوز بدهی اجاره اسکان محل تمرین ، غذا و تدارکات فصل گذشته پرداخت نشده است ؛ اسپانسرهای جدید نیز نمی توانند پاسخگوی نیازهای مالی این تیم باشند و سرمربی ساری در لیگ برتر نیز اعلام داشته هزینه تأمین آب معدنی زمان تمرین تیم خود را نیز نداریم!

باید اذعان داشت سازمان لیگ برتر والیبال کشورمان ادعا دارد اجازه نمی دهند این تیم در یک فصل با چند اسپانسر قرارداد مالی داشته باشد اسپانسرها نیز توان پرداخت هزینه ها را ندارند و شرکتی که برای استفاده از این نام در لیگ برتر اعلام آمادگی کرده ؛ ابراز پشیمانی نموده و مدعی شده که وضعیت تیم روی خط قرمز است.

در این بحث باید تصریح کرد رئیس هیأت والیبال مازندران وشهرستان ساری اعلام داشته اند برای تیمداری در لیگ برتر اعتبار مالی ندارند آیا با این شرایط می توان از این تشکیلات برای دفاع از جایگاه والیبال ساری شرح وظایفی تعریف کرد؟!

با توجه به شناخت کاملی از وضعیت اعتبارات مالی سازمان عمران داریم علیرغم اینکه نگارنده مسئولیت امور ورزش این سازمان ر نیز بر عهده داشته اما همواره از مخالفین و منتقدین تیمداری در لیگ ها بوده ام زیرا پیش بینی می شد با احساسات پاک نونهالان و نوجوانان و جوانان والیبالیست ساروی و افکار عمومی این شهرستان بازی خواهد شد.

باید پذیرفت اینگونه برخوردهای حمایتی و فصلی و احساساتی از رشته های ورزشی خدمت به ورزش ساری نیست ؛ ظرفیت های مالی و تشکیلات دولتی در ساری برای حمایت و هدایت مالی تیم ها در لیگ برتر مهیا نیستند و شهرداری و شورای شهر نیز تا حدودی می توانند از این تیم و تیم های ورزشی حمایت کنند چرا که در تقسیم اعتبارات مالی ورزشی شرایط قانونی تعریف شده و شرایط مالی همه شهرداری ها در سراسر کشور بحرانی است.

پاسخی بگذارید