مدیر بازار یابی سازمان لیگ فوتبال گفت: همه باید تلاش کنیم که به صورت واضح، شفاف و قانونی از کسانی که به زور درآمدهای فوتبال را کسب کردندرا به فوتبال برگردانیم و به زودی اعلام می‌کنم چه کسانی و چه دستگاه‌هایی دارند به صورت رایگان از حقوق فوتبال سواستفاده می‌کنند.
تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
نام نویسنده: آرمان رسول پور

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، صادق درودگر  در مورد انتخاب خود به عنوان مدیر بازاریابی سازمان لیگ فوتبال،گفت: الان نزدیک به دو سال یا شاید بیشتر است که از طرف باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال پیشنهادهایی به من می‌شود اما متأسفانه شرایط به گونه‌ای بود که قبول مسئولیت برایم مشکل بود و نمی‌توانستم پاسخ دهم. وی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، صادق درودگر  در مورد انتخاب خود به عنوان مدیر بازاریابی سازمان لیگ فوتبال،گفت: الان نزدیک به دو سال یا شاید بیشتر است که از طرف باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال پیشنهادهایی به من می‌شود اما متأسفانه شرایط به گونه‌ای بود که قبول مسئولیت برایم مشکل بود و نمی‌توانستم پاسخ دهم.

وی ادامه داد: بعد از پیشنهاد و حمایت تاج رئیس فدراسیون فوتبال، بهاروند و اعتماد همه یازده نفر اعضای مجمع سازمان لیگ، وظیفه خود دانستم که در هیأت رئیسه سازمان لیگ حضور داشته باشم و با توجه به نیاز فعلی فوتبال و کسب درآمدهای متعلق به آن و جلوگیری از فشار مضاعفی که به مدیران به دلیل عدم تحصیل درآمد ها وارد می شد به عنوان مدیر بازاریابی سازمان لیگ فوتبال کارم شروع کنم.

مدیر عامل سابق باشگاه ملوان گفت : در مشورت هایی که در ابتدا و قبل از شروع مسئولیتم با ریاست سازمان لیگ و اعضای هیأت رئیسه داشتم مشکل بدهکاری‌های باشگاه ها بود و این موضوع و جدیتی که در شرایط کنونی وجود دارد پذیرش این مسئولیت را کمی برای من سخت می کرد  اما با توجه به حمایت ریاست اعضا هئیت رئیسه سازمان لیگ و ریاست فدراسیون خیالم آسوده است که می توانم از عهده این کار سنگین برآیم و در اینجا وظیفه خودم دانستنم که از این اعتماد تشکر کنم.

وی افزود: ما در باشگاه های خود آنقدر مشکل مدیریتی نداریم بلکه اغلب مشکل  نبود شرایط و بستر مناسب برای درآمدزایی باشگاه‌ها است. این موضوع باعث شده که این همه بدهکاری‌ برای باشگاه ها به وجود آید و با آبروی مدیران بازی شود. همه ما باید تلاش کنیم که شرایط درآمدهای فوتبال را به صورت واضح، شفاف و قانونی از کسانی که به زور این درآمدها را کسب کرده‌اند به فوتبال برگردانیم. من درهمین‌جا با تمام قدرت، امکانات خودم و قوانینی که وجود دارد به زودی اعلام می‌کنم چه کسانی و چه دستگاه‌هایی دارند به صورت رایگان از حقوق فوتبال سواستفاده می‌کنند.

نایب رئیس اسبق کمیته فوتسال آسیا گفت: مطمئن باشید در این زمینه تمام اهتمام توانایی و تلاش خود را معطوف می‌کنم تا تمام کسانی که از فوتبال سواستفاده می‌کنند و فوتبال را منبع درآمد خود می‌دانند به مردم اعلام و با آنها برخورد قانونی انجام خواهیم داد. این درآمدها باید به خود خانواده‌های فوتبال برگردد. شما ببینید فوتبال از درآمد خود محروم است و روز به روز به بدهی های باشگاه ها افزوده می شود اما برعکس اگر نگاه کنیم سرمایه برخی از سازمان ها و عده ای هر روز بیشتر می شود و آنها به راحتی دارند از این درآمد بهره می‌برند. من با تمام قدرت و راهکارهای قانونی برای برگشت این درآمدها به باشگاه ها و خانواده فوتبال تلاش می کنم.

درودگر در پاسخ به سؤالی که نظر شما در رابطه با وضعیت این روزهای لیگ برتر فوتسال چیست، گفت: همانطور که اطلاع دارید شرایط این روزهای لیگ برتر ما آنچنان که شایسته است مناسب نیست و هر چند وقت شاهد هستیم که یک تیم در آستانه انصراف است من واقعاً به عنوان یکی از اعضای خانواده فوتبال و فوتسال این شرایط را می‌بینیم ناراحت می‌شوم ما باید شرایط را طوری در باشگاه ها برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم اسپانسرهای جدیدی برای تیم‌ها در نظر بگیریم و امیدوارم این برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که هر روز شاهد اسپانسر جدیدی در فوتسال باشیم.

وی افزود: در زمان ریاست من در کمیته فوتسال اکثر تیم‌های از بخش خصوصی بودند. فولاد ماهان، گیتی‌پسند اصفهان، ارم کیش قم، علم و ادب خراسان، دبیری تبریز ، فجر قائم‌گلو گاه ، شن‌سا ساوه ، شهید منصوری و … همه تیم‌هایی بودند که تحت حمایت بخش خصوصی فعالیت می‌کردند و می‌توان گفت ۸۰ درصد تیم‌های لیگ برتر خصوصی بودند.شما ببینید در حال حاضر تیم‌هایی مثل هیأت فوتبال قم، ارژن شیراز و.. در شرایط سختی قرار دارند و واقعاً شنیدن این موضوع برای من که جز این خانواده هستم درد آور است. چرا ما نباید موقعیت های مارکتینگ و اسپانسری در خانواده فوتسال داشته باشیم که تیم‌ها از نبود اسپانسر انصراف دهند؟

درودگر تصریح کرد: در زمان مدیریت من  کمیته فوتسال با باشگاه ها هماهنگی بیشتری داشت و با کسب درآمد پخش زنده تلویزیونی توانسته بودیم کمی از مشکلات  مالی باشگاه ها را برطرف کنیم. یادم هست در کمیته فوتسال که بودم  آقای نظری جویباری از استقلال، حسین خبیری از پرسپولیس  هر کدام از آنها از طریق پخش مستقیم بازی ها از تلویزیون ۲۹ میلیون تومان کسب درآمد کردند. اما در آن موقع  استقلال  توانست علاوه بر آن کمک مبلغ ۲۰ میلیون تومان از بیمه آسیا دریافت کند. در واقع تیم های پرسپولیس و فوتسال استقلال درآمدزا بودند نه هزینه‌زا؛ حتی استقلال وحید شمسایی را به ایتالیا ترانسفر کرد و توانست مبلغ دیگری بدست بیاورد پس باشگاه های ما باید به سمت خصوصی گری بروند.

درودگر در خصوص اینکه راهکار شما برای برطرف کردن و حل این مشکلات چیست، گفت: نمی‌خواهد کار خاصی انجام دهیم اولین چیزی که وجود دارد ما باید مارکتینگ و اسپانسر شیپ فوتسال را از طریق پخش تلویزیونی و همچنین احترام به سرمایه‌گذاران فوتسال و برنامه‌ریزی و برگزاری مناسبت‌ها، همایش‌ها و رسانه‌ای نمودن آنها و حضور در کنار خانواده فوتسال و سرمایه‌گذاران حل کنیم. قطعاً این احترام برای سرمایه‌گذاران در فوتسال دارای اهمیت بسیار است و آنها را مشتاق به کمک کردن به فوتسال می کند.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره بازگشت وحید شمسایی  به تیم ملی و دفاع از عنوان آقای گلی چیست اظهار داشت: ابتدا در همین جا،باید تولد وحید شمسایی را تبریک بگویم. شمسایی ستاره فوتسال ایران است مانند حیدریان و حتی می توان گفت سلطان دوازده سال پیاپی در فوتسال آسیاست. وی زحمات زیادی برای فوتسال ما کشیده و خیلی حق گردن فوتسال ایران دارد و عنوان آقای گلی وی در جهان برای ما اهمیت دارد. شما متوجه شدید که برزیلی ها با توجه به خداحافظی فالکائو، وی را مجددا به تیم ملی دعوت کردند تا عنوان آقای گلی را که تحت اختیار شمسایی و ایران است را به دست بیاورند و همانطور که اطلاع دارید برزیل کلکسیونی از قهرمانی های مختلف در سطح دنیا دارد اما باز هم به دنبال این عنوان هستند و برای آنها خیلی مهم است  که آن را را بدست بیاورند من امروز خوشحالم که طی مذاکراتی که با  تاج ریاست فدراسیون فوتبال و ناظم الشریعه سرمربی تیم‌ملی داشتم  متوجه شدم که هر دو آنها تدابیری انجام داده اند و بار دیگر شرایطی را برای شمسایی مهیا کردند که آمار گل زنی خودش  را در جهان بالا ببرد و این عنوان در ایران باقی بماند.
وی در پایان در خصوص اینکه نظرش در مورد افتتاحیه کف پوش سالن فوتسال چیست گفت: ببینید کار خوبی است و فدراسیون کار خوبی انجام داده ،  زمانی که ریاست کمیته فوتسال را بر عهده داشتم  و آن زمان با توجه به دستور AFC که باید کف پوش مسابقات جام‌ملتهای آسیا از نوع کف پوش اسپورت کورت آمریکا تا سال ۲۰۱۵ انتخاب می شد ما هم  با همکاری پژوهشگاه پلیمر ایران آنالیز کف پوش را انجام دادیم و کمپ‌تیم‌ملی ، سالن های  دوازده هزار نفری ، پیروزی اصفهان و شهرداری تبریز را با این  نوع کف پوش کار کردیم و قرار شد که تا تمام‌سالن های لیگ از این کف پوش استفاده کنند ، امیدوارم تدابیری اندیشیده شود که این‌ کف پوش فرانسوی که در حال حاضر در کمپ تیم ملی نصب شده در همه سالن ها نصب شود تا بازیکنان لیگ‌برتر و تیم‌ملی در یک‌ نوع کف پوش تمرین و مسابقات خود را برگزار کنند.

پاسخی بگذارید