تاریخ: ۷:۲۸ :: ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
نام نویسنده: sobhan

دیدار پرسپولیس و ملوان در حالی فردا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد که از جمع بازیکنان دو تیم، می توان از مازیار زارع بعنوان خاطره انگیزترین بازیکن نام برد.   به گزارش “مازنداسپرت“، هافبک دفاعی ملوان که در برهه ای از دوران فوتبالش با جدایی از […]

دیدار پرسپولیس و ملوان در حالی فردا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد که از جمع بازیکنان دو تیم، می توان از مازیار زارع بعنوان خاطره انگیزترین بازیکن نام برد.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، هافبک دفاعی ملوان که در برهه ای از دوران فوتبالش با جدایی از جمع انزلی چی ها، پیراهن پرسپولیس را برتن کرد. او در این دو فصل که پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد همیشه روبروی هواداران این تیم قرار داشت و نتوانست رابطه حسنه و مناسبی را با آنها برقرار کنند و بیشتر این مسائل به این دلیل اتفاق افتاد که نمی توانست تمایل قلبی خود به ملوان را پنهان کند.

زودترین تعویض تاریخ
آخرین روز اسفند سال ۸۹؛ شاید مازیار زارع در تاریخ فوتبالی خود زودترین تعویض را زمانی تجربه کرد که به همراه پرسپولیس به انزلی رفته بود و نتوانست در دقایقی که در زمین حضور داشت عملکردی در سطح آماتورترین بازیکن از خود به نمایش بگذارد و علی دایی را مجبور کرد تا خیلی زود دست به تعویض بزند و این بازیکن تاثیرگذار در آن زمان را از ترکیب خود بیرون بکشد و تیاگو را جانشین او کند. این بازی را ملوان را به سود خود با نتیجه دو بر یک به پایان داد.

شوت نمی زند؛ پنالتی را هم رد کرد!
بار دیگر مصاف پرسپولیس و ملوان انزلی و این بار هم احساسات مازیار زارع برابر همشهریانش گل کرد تا او در روزی که هواداران به شدت روی عملکرد او زوم کرده بودند نمایشی ناامیدکننده از خود در زمین به جا بگذارد. زارع که در آن زمان بازیکنی شوتزن در قالب تیم پرسپولیس بود هر بار پشت محوطه جریمه ملوان صاحب موقعیت شد – و در حالی که تماشاگران با هیجان و سوت های خود منتظر شوتزنی او بودند – با پاس های عرضی و حتی رو به عقب خود این فرصت را از دست می داد. در نهایت نیز او ضربه پنالتی به دست آمده برای پرسپولیس را در حالی که پنالتی زن اول تیم بود از زدن آن خودداری کرد.
فردای آن روز تماشاگران حاضر در محل تمرین برخوردی بدی با او داشتند و زارع نیز ضمن اینکه پاسخ بدی نسبت به این اعتراضات نشان داد در نهایت وعده داد: فصل بعد از این تیم خواهد رفت و پس دیگر اعتراض نکنید!

وقتی ملوان گلباران می شود
پرسپولیس در یکی از بدترین فصول خود که البته طی این سال ها کم تجربه نکرده با تغییراتی نسبت به ابتدای فصل به مصاف ملوان در جام حذفی می رود. ۲۸ آذر ۹۱ و در حالی که یحیی گل محمدی به بهانه سردرد مجوز خروج از قم را دریافت کرده بود تا روی نیمکت پرسپولیس هدایت این تیم را برعهده بگیرد مقابل ملوان حاضر شد. پرسپولیس در یک دیدار طوفانی موفق شد با ۶ گل این تیم را مغلوب کند و بردی قاطعانه و البته خاطره انگیز به جا بگذارد. دیداری که بغض مازیار زارع روی نیمکت را بهمراه داشت و کاپیتان ملوانی ها به دنبال جبران آن نتیجه بود.

مازیار جان لوییجی بوفون!
پرسپولیس به شدت به پیروزی برابر ملوان نیاز داشت و در سمت مقابل هم ملوان روندی رو به سقوط به لیگ آزادگان را دنبال می کرد. نکته جالب توجه اینکه انزلی چی ها یک نیم فصل را بدون برد پشت سر گذاشته بودند و تنها بردشان مربوط به دیدار رفت دو تیم در انزلی بود. ملوانی ها زیر حملات پرتعداد پرسپولیس حمید درخشان تاب آورد و در نهایت این پژمان نوری بود که گل برتری سفیدپوشان را به ثمر رساند. همه چیز به سود ملوان پیش می رفت که خطای ناشیانه ایمان صادقی باعث اعلام یک ضربه پنالتی و در نهایت اخراج دروازه بان ملوان در دقایق پایانی شد. انزلی چی ها از تعویض های خود استفاده کرده بودند و مازیار زارع این مسوولیت را قبول کرد تا درون دروازه تیمش مامور مهار ضربه فرناندو گابریل شود و در نهایت با واکنشی جالب این ضربه را مهار کرد. این تنها واکنش هافبک دفاعی دروازه بان شده ی ملوانی ها نبود و او در ادامه بازی نیز دو واکنش خوب داشت تا یک تنه در دقایق پایانی تیمش را به پیروزی شیرین برساند و در پایان بازی نیز اعلام کرد این برد به اندازه برد ۶ گله پرسپولیسی ها ارزش داشت.
آن ضربه پنالتی و واکنش مازیار زارع قطعا یکی از شورانگیزترین لحظات تاریخ لیگ برتر را ساخته است. از همان چیزهایی که سال ها بعد توی میانسالی و پیری برای نسل های بعدی تعریف شان کنیم. وقتی مازیار زارع پیراهن زرد دروازه بانی را پوشید و از هم تیمی هایش برای بستن دستکش مخصوص کمک کرد دیگر کسی به این مساله توجه نداشت که او زودتر از سوت داور به سمت توپ شیرجه رفته یا چند گام به جلو پیش گذاشته است

همیشه اتفاقات عجیب و غریب به این سادگی و البته زیبایی رقم می خورند در حالی که دست تصادف را می شود توی شان حس کرد. وقتی که فکر می کنی چقدر اتفاق دست به دست هم داده تا مازیار با همه علاقه اش به پرسپولیس که زمانی پیراهن آن را برتن کرده عجیب ترین شیرجه زندگی اش را برود و توپ را با نوک انگشت بفرستد به یک جای امن تا تیمش از این مهلکه جان سالم به در ببرد. یک چیزی مثل بازی ایران و استرالیا در مقیاس کوچک…
فردا در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، ممکن است باز هم اتفاقی رخ بدهد که تا سال ها بعد درباره اش حرف بزنیم.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید