پیش بازی نساجی مازندران - راه آهن تهران
تاریخ: ۰:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
نام نویسنده: علی گرجی پور
بازی خانگی نساجی چیان در ایستگاه پایانی نیم فصل/شاگردان پاشازاده در تحقق بازگشت به جایگاه اصلی خود

در یکی از دیدارهای جذاب هفته هفدهم و بازی پایانی نیم فصل اول لیگ دسته یک فوتبال کشور یکشنبه ۱۹ آذر از ساعت ۱۴ دو تیم نساجی مازندران و راه آهن تهران به مصاف هم می روند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در یکی از مهم ترین دیدارهای هفته هفدهم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور عصر یکشنبه از ساعت ۱۴ دو تیم نساجی مازندران و راه آهن تهران در استادیوم شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم می روند.

حال مروری خواهیم داشت به آمار و عملکرد دو تیم پیش از این دیدار:

* نگاهی به دیدارهای هفته گذشته دو تیم:

تیم فوتبال نساجی در هفته پانزدهم مسابقات در دیداری خارج از خانه در مقابل فجر شهید سپاسی شیراز به نتیجه تساوی بدون گل دست یافت تا با این نتیجه فاصله امتیازاتش با تیم صدرنشین به۱۰ امتیاز برسد اما راه آهن تا بدین جا هنوز هم موفق به کسب حتی یک برد نیز نشده است و با سه امتیاز از ۱۶بازی در قعر جدول قرار دارد.
* بررسی تقابل دو تیم در این دیدار:

 

تیم نساجی مازندران که در این فصل نیز یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر بشمار می آید با نتایجی که در هفته های اخیر کسب کرده است از تیم صدرنشین فاصله گرفته و با از دست دادن امتیازات حساس در دیدارهای گذشته حال خیل عظیمی از تیم ها را پشت سر خود می بیند که با فاصله ای اندک در تعقیبش هستند و همگی منتظر لغزش این تیم تا خود را تا رده های بالای جدول بالا بکشند.
تیم راه آهن نیز بی شک بخت نخست سقوط به دسته پایین تر بشمار می رود، این تیم در این فصل بسیار بد کار کرده است و حریفان این تیم را به آسانی از سد راه بر می دارند.

* مروری بر آمار و ارقام به جای مانده از عملکرد دو تیم:

راه آهنی ها از شانزده دیدار گذشته، سه تساوی و سیزده شکست را بدست آورده اند و با ۳ امتیاز در قعر جدول رده بندی حضور دارند.
نساجی چیان نیز هشت پیروزی، سه تساوی و پنج شکست را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند و با ۲۷ امتیاز در مکان پنجم جدول جای دارند.

راه آهنی ها تا بدین جای کار در مصاف با حریفان چهار گل به ثمر رسانده اند و بیست و سه گل دریافت کرده اند و یکی از بدترین خطوط حمله و دفاع لیگ را در اختیار خود دارند، سرخ پوشان مازندرانی نیز در تقابل با رقبا هفده بار موفق به عبور دادن توپ از خط دروازه شده اند در حالیکه یازده بار نیز توپ از خط دروازه شان عبور کرده است.

* کسب سه امتیاز و تاثیر آن بر جایگاه دو تیم در جدول رده بندی:

 

تیم میزبان در صورت پیروزی در این دیدار موقتا به جایگاه قبلی خود در جدول رده بندی یعنی رتبه دوم بر می گردند اما تیم میهمان چنانچه موفق شود سه امتیاز این بازی را از آن خود کند تعقیری در جایگاهش ایجاد نخواهد شد و فاصله امتیازاتی آن با سایر رقبا کمتر می شود.

(به قلم علی گرجی پور)

پاسخی بگذارید