لیگ برتر والیبال ؛
تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
نام نویسنده: احمد قربانی
قطار لیگ برتر در ایستگاه پایانی دور رفت/ سارویه سه‌شنبه مقابل بانک سرمایه

هفته یازدهم و پایانی دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مردان روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ آذرماه با شش دیدار پیگیری می شود تا تیم ها به مدت ۱۴ روز به تعطیلات نیم فصل بروند

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته یازدهم و پایانی دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران جام شهید «محسن حججی» روز سه شنبه ۱۴ آذرماه و روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه همزمان با ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) در شهرهای تهران (دو دیدار)، ساری، تبریز، کاشان و اردکان پیگیری خواهد شد.

بانک سرمایه قهرمان نیم فصل لیگ برتر در هفته پایانی دور رفت مرحله مقدماتی در شهر ساری میهمان سارویه این شهر خواهد بود تا برای کسب یازدهمین برد متوالی خود در این رقابت ها تلاش کند و در صورت دستیابی به این هدف تنها تیم بدون شکست دور مقدماتی خواهد بود.

این دیدار ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه در سالن شهید رسول حسینی ساری برگزار می شود. بانک سرمایه هم اکنون با ۱۰ برد ۳۰ امتیاز در صدر جدول است و نماینده ساری با ۴ برد و ۱۳ امتیاز در رتبه هفتم قرار دارد.

تیم بانک سرمایه که بعد از دیدارهای این هفته راهی لهستان و مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان می شود، در آمادگی کامل بسر می برد و پیروزی بانکی ها برابر سارویه ساری به دور از انتظار نیست.

پنج دیدار دیگر هفته یازدهم لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه برگزار می شود که تیم های پیکان تهران و کاله مازندران از ساعت ۱۵ در نخستین دیدار این روز و در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می روند.

شاگردان پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران که با ۶ برد و ۱۸ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارند، در حالی به مصاف کاله می روند که هنوز نتیجه دیدار ناتمام آنان برابر شهرداری ارومیه در هفته دهم مشخص نشده است و قرار است امروز (دوشنبه) کمیته انضباطی فدارسیون والیبال به این موضوع رسیدگی کند.

کاله مازندران نیز هم اکنون با پنج برد و ۱۶ امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارد و فاتح این دیدار رتبه بهتر جدول را از آن خود خواهد کرد. کاله مازندران نیز یک دیدار معوقه با هاوش گنبد دارد.

تیم والیبال سایپا نیز در هفته پایانی دور رفت لیگ برتر میزبان شهرداری ارومیه در خانه والیبال تهران است. این مسابقه از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه شروع می شود و نارنجی پوشان که با ۶ برد و ۱۸ امتیاز در رتبه چهارم قرار دارند به دنبال کسب هفتمین پیروزی خود در این رقابت ها هستند تا دور مقدماتی را با نتیجه قابل قبول به پایان برسانند.

شهرداری ارومیه نیز با سه برد و ۱۱ امتیاز از ۹ مسابقه در رتبه نهم جدول است و برد در این مسابقه می تواند شرایطش را در میانه جدول بهبود بخشد.

تیم شهرداری تبریز که با ۹ برد و ۲۳ امتیاز حضورش در رتبه دوم دور رفت مرحله مقدماتی مسجل شده است، این هفته در سالن شهید اقدمی تبریز میزبان همنام ورامینی خود است. تبریزی ها به دنبال جشن کسب دهمین برد این رقابت ها هستند، اما تیم شهرداری ورامین با هدایت فرهاد نفرزاده قابل پیش بینی نیست و مسابقه سختی در انتظار تبریزی هاست.

دو نماینده تبریز و ورامین در هفته گذشته این رقابت ها مغلوب حریفان شدند و انگیزه خاصی برای پیروزی در آخرین میدان دور رفت مرحله مقدماتی دارند، اما انگیزه به تنهایی برای برد یک تیم ملاک نیست و باید دید تفکرات سرمربیان این تیم ها چگونه نتیجه این مسابقه را رقم می زند.

رعد پدافند کاشان تیم انتهای جدول لیگ برتر در هفته پایانی دور رفت مرحله مقدماتی میزبان شاگردان محمد وکیلی در تیم شمس هستند. رعدی ها در این مسابقه به دنبال نخستین برد خود در این رقابت ها با استفاده از کم تجربگی نوجوانان شمس هستند، اما بازیکنان شمس نشان داده اند که برای هیچ تیمی حریف دست و پا بسته و آسانی نیستند.

شمس هم اکنون با سه برد و ۹ امتیاز در رتبه یازدهم جدول است و در صورت پیروزی در این مسابقه امکام صعود دو پله ای در پایان دور رفت مرحله مقدماتی خواهد داشت. اما اگر رعد پدافند فاتح این دیدار باشد، در جایگاهش تغییری ایجاد نخواهد شد.

تیم های خاتم اردکان و هاوش گنبد برگزار کننده شصت و ششمین و آخرین دیدار دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال در سالن آیت الله خاتمی در شهر اردکان هستند.

خاتم اردکان با ۴ برد و ۱۱ امتیاز در رتبه هشتم جدول است و هاوش گنبد با سه برد و ۹ امتیاز در جایگاه دهم قرار دارد و فاتح این میدان اگر سه امتیاز به دست آورد، جایگاه بهتری در جدول خواهد داشت. البته هاوش گنبد یک بازی کمتر از خاتم دارد.

برنامه کامل هفته یازدهم مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال مردان به قرار زیر است:

سه شنبه ۱۴ آذرماه:

ساری، سالن شهید رسول حسینی، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه

سارویه ساری – بانک سرمایه

 

چهارشنبه ۱۵ آذرماه:

تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۵

پیکان تهران – کاله مازندران

 

تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه

سایپا تهران – شهرداری ارومیه

 

تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت ۱۶

شهرداری تبریز – شهرداری ورامین

 

کاشان، سالن هفت مهر، ساعت ۱۶

رعد پدافند کاشان – شمس

 

اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت ۱۶

خاتم اردکان – هاوش گنبد

پاسخی بگذارید