تاریخ: ۸:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

یک کارشناس داوری فوتبال گفت:‌ کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌تواند علی دایی را مورد بخشش قرار بدهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نوید مظفری در مورد اعتراض باشگاه سایپا به اخراج دو بازیکنش و علی دایی سرمربی این تیم مقابل سیاه‌جامگان اظهار داشت: کارت‌های قرمز بازیکنان سایپا قابل پاک شدن نیستند زیرا طبق قوانین داوری وقتی داور تصمیمی را گرفت، آن تصمیم غیرقابل برگشت و غیرقابل تغییر است. فقط در صورتی که داور به بازیکن اشتباهی کارت زرد یا قرمز بدهد و خودش این مسئله را اعلام و بیان کند و یا در تصاویر تلویزیونی این مسئله مشخص شود، کارت‌های بازیکنان قابل پاک شدن هستند. بنابراین کارت قرمز دو بازیکن سایپا در بازی با سیاه‌جامگان پاک نمی‌شود، زیرا اگر قرار بود با هر اعتراض کارت‌های زرد و قرمز بازیکنان تغییر پیدا کند، در آن‌صورت هر روز باید در فوتبال شاهد اعتراض تیم‌ها باشیم.

مظفری در مورد اخراج علی دایی و درخواست بخشش او گفت: در مورد سرمربی شرایط فرق می‌کند. اگر باشگاه سایپا به اخراج دایی اعتراض کرده باشد، در آن‌صورت این کمیته انضباطی است که می‌تواند در مورد علت اخراج سرمربی تصمیم‌گیری کند و در صورتی‌که تشخیص بدهد که اخراج سرمربی صحیح نبوده، می‌تواند مربی را مورد بخشش قرار دهد.

یک کارشناس داوری تصریح کرد: کمیته انضباطی برابر با ماده ۷۷ فیفا می‌تواند در این موارد در امر داوری دخالت کند. تنبیه انضباطی بازیکنی که رفتارش از چشم داور دور مانده باشد. تصحیح اشتباه آشکار داور در مواردی که داور به اشتباه به بازیکنی دیگر کارت زرد یا قرمز داده باشد. زیاد کردن محرومیت بازیکنی که اتوماتیک اخراج شده باشد و در واقع بعد از اخراج مثلا به صورت فردی سیلی بزند و در نظر گرفتن جرایم مالی، البته کمیته انضباطی می تواند در مورد اخراج سرمربی تیم تصمیم گیری کند.

/فارس

پاسخی بگذارید