تاریخ: ۹:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
نام نویسنده: احمد قربانی
ایمن سازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با بودجه یک میلیارد تومانی

ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به عنوان پایگاه تیم فوتبال نساجی ، با سابقه ترین تیم فوتبال مازندران با افزون بر یک میلیارد تومان اعتبار ایمن سازی می شود .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بازسازی این ورزشگاه چند منظوره روز جمعه با بازدید مشاور وزیر ورزش و جوانان از آن وارد مرحله جدیدی شده است تا خواسته دیرینه ورزش دوستان مازندران بویژه هوادارن تیم نساجی هر چه زودتر محقق شود.
فرسودگی ورزشگاه شهید وطنی یکی از دغدغه های مهم مسئولان باشگاه نساجی ، هواداران این تیم و مسئولان ورزشی مازندران و قائمشهر در سال های اخیر بوده است .
وضعیت سکوهای این ورزشگاه کهنسال که به مرحله تهدید کننده رسیده و سبب شد تا امسال همزمان با هفته هشتم لیگ دسته یک و هنگام دیدار خانگی نساجی با شهرداری تبریز نیمی از سکوها پلمپ شود .
رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر در آن زمان علت پلمب نیمی از جایگاه ورزشگاه شهید وطنی را فرسودگی و احتمال تخریب جایگاه اعلام کرده بود .
غلامرضا رضوانی گفته بود که بر اساس گزارش معاونت فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان مازندران ، به دلیل فرسودگی و احتمال ریزش جایگاه فلزی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر این بخش به روی تماشاگران بسته شد و نیمه دیگر باقی ماند که گنجایش هفت هزار تماشاگر را دارد .
هواداران نساجی در دیدارهای خانگی نه تنها تمامی سکوها را پر می کنند ، بلکه در بیشتر دیدارها آمار جمعیت به دو برابر ظرفیت ورزشگاه هم می رسد.
رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر پیش از این اعتبار مورد نیاز برای بازسازی جایگاه تماشاگران ورزشگاه شهید وطنی را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اکنون به نظر می رسد نیمی از آن تامین شده است .
** اعتبار ۳۱۰ میلیون تومانی ملی
مشاور وزیر ورزش و جوانان امروز به همراه دو نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ، فرماندار قائمشهر و تعدادی از مسئولان استانی و محلی از این ورزشگاه بازدید کرد و پس از آن با حضور در جمع خبرنگاران گفت که وزارت ورزش و جوانان امسال ۳۱۰ میلیون تومان برای نوسازی سکوهای این ورزشگاه اختصاص می دهد.
وی با تاکید بر این که این مبلغ از ردیف اعتبارات ملی وزارتخانه تامین خواهد شد ، افزود : شاید این میزان اعتبار جوابگوی نوسازی همه سکوهای فرسوده این ورزشگاه نباشد ، اما تلاش خواهیم کرد تا با اختصاص اعتبار بیشتری در آینده علاوه بر بهسازی و نوسازی سکوها ، رختکن و سیستم روشنایی ورزشگاه نیز مناسب سازی شود.
غراوی گفت : شهرستان قائمشهر به واسطه حضور تیم قدیمی و ریشه دار فوتبال نساجی در مسابقات لیگ دسته یک کشور دارای طرفداران بیشماری است ، اما متاسفانه سکوهای ورزشگاه شهید وطنی این شهرستان فرسوده شده و خطر ریزش سکوها تهدید کننده شده است.
وی افزود : یکی از وظایف مهم وزارت ورزش و جوانان تعمیر ، نگهداری و ساخت اماکن ورزشی است و اولویت نخست هم با ورزشگاه هایی است که تیم فوتبال آنها در سطوح بالا و در مسابقات کشوری حضور دارند.
مشاور وزیر ورزش و جوانان ابرازامیدواری کرد که پس از این بازدید تمام تلاشش را به کار می گیرد تا علاوه بر افزایش اعتبار ملی برای این ورزشگاه تا پایان امسال ، در سال آینده نیز اعتبار مناسب تری برای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی اختصاص داده شود.
** بودجه ۷۰۰ میلیون تومانی استانی و شهرستانی
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم پس از این بازدید از مشاور وزیر ورزش و جوانان خواست تا وضعیت ورزشگاه شهید وطنی را اورژانس تعریف کنند.
حبیب حسین زادگان گفت که امسال ۷۰۰ میلیون تومان اعتبارات استانی و شهرستانی نیز برای سر و سامان دادن به وضعیت ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر هزینه می شود.
وی توضیح داد : در بحث اعتبارات زمین شهید وطنی امسال اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در راستای بدهکاری در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و همچنین در راستای تعمیر و بازسازی سکوهای شهید وطنی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که هنوز تخصیص پیدا نکرده است .
حسین زادگان با بیان اینکه تیم نساجی هم اکنون در رده دوم جدول قرار دارد و احتمال رفتن به لیگ برتر وجود دارد ، گفت که تقاضای ما از وزارت ورزش آن است تا از ارزش افزوده ملی رقمی برای این مجموعه در نظر گرفته شود .
وی گفت : در صورت تامین منابع ، باید به صورت فاز بندی بازسازی و تعمیر سکوی فرسوده انجام شود.
ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر یکی از ورزشگاههای چند منظوره مازندران با ظرفیت اسمی حدود ۱۵ هزار تماشاگر است که در دهه ۴۰ ساخته شد ./ایرنا

پاسخی بگذارید