مسابقات "گرند اِسلم" تکواندو
تاریخ: ۲۳:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
نام نویسنده: علی احمدی
یعقوبی مدال نقره مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم را بر گردن آویخت

ابوالفضل یعقوبی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان با ۴ برد و یک باخت موفق شد عنوان نایب قهرمانی مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم را به نام خود ثبت نماید و سهمیه حضور در این رقابت‌ها را بدست آورد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نخستین دوره مسابقات “گرند اِسلم” تکواندو اواخر سال جاری میلادی با حضور برترین های تکواندو جهان به میزبانی شهر “ووشی” چین برگزار مي‌شود. اين رقابت‌ها با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپیکی برگزار خواهد شد كه به قهرمان مسابقات ۷۰ هزار دلار، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار و نفر سوم ۱۰ هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

بر همین اساس برای تکمیل سهمیه حضور در اولین دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌های انتخابی برای تعیین ۳ سهمیه باقی‌مانده (در هر ۴ وزن) این رویداد از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران آغاز و به مدت دو روز در سالن «تای هو» شهر “ووشی” چین ادامه خواهد داشت که ابوالفضل یعقوبی نماینده کشورمان در روز نخست موفق شد با ۴ پیروزی و یک شکست عنوان نایب قهرمان این رقابت‌ها را کسب نماید.

یعقوبی پس از یک‌دور استراحت در اولین دیدار به مصاف «هیوک لی» از کره جنوبی رفت ۲۳ بر ۳ به برتری رسید. در ادامه رو در روی «ماتئو رودی» از دومنیکن قرار گرفت و ۱۷ بر ۵ پیروز شد. یعقوبی در سومین مبارزه و در راند طلایی بر «شین دانگ» کره‌ای دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ غلبه کرد و راهی نیمه نهایی شد.

نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در این دیدار برابر میرهاشم حسینی دیگر نماینده کشورمان قرار گرفت و توانست با نتیجه ۶ بر ۳ به فینال راه پیدا کند. او در فینال با «کراسنو بوریس» روس قهرمان یونیورسیاد ۲۰۱۷ و نایب قهرمان دو دوره مسابقات قهرمانی اروپا مبارزه کرد و نتیجه را ۸ بر ۷ واگذار کرد تا بر سکوی نایب قهرمانی بایستد.

هدایت تیم اعزامی گروه مردان برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ این مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتيب ۱۰، ۶ و ۳٫۶ امتياز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

پاسخی بگذارید