تاریخ: ۸:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

عضو تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: امکانات ورزش اول در کشور ما حتی در سطح نرمال هم نیست چه برسد به خیلی خوب، البته این بحث امروز و دیروز نیست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی ارسلان عضو تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفت‌وگو، گفت: اولین تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی برای مسابقات آتی چند روزی است شروع شده خدا را شکر وضعیت من و بچه‌ها تقریباً خوب است و در این چند روز تمرینات بسیار خوبی را پشت‌سر گذاشته‌ایم، امیدواریم این اردوها به همین صورت ادامه داشته باشد تا مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی و بتوانیم بهترین نتایج را در آنجا کسب کنیم.

وی در خصوص بحث امکانات در اردوها افزود: امکانات ورزش اول کشور ما یعنی کشتی حتی در سطح نرمال هم نیست چه برسد به اینکه خیلی خوب باشد. البته تا بوده همین بوده ولی خدا را شکر آقای خادم با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد تمام تلاش خود را برای کشتی انجام می‌دهد اما امیدواریم مسئولان بیشتر توجه کنند تا شرایط برای ورزش اول کشور مهیاتر شود.

عضو تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در خصوص پوست‌اندازی تیم ملی کشتی فرنگی بعد از المپیک اظهار داشت: قهرمانان المپیک ما مثل حمید سوریان، قاسم رضایی و امید نوروزی قهرمانان بزرگی بودند. آنها کشتی‌گیران بزرگی بودند نه تنها در ایران بلکه از مشاهیر کشتی فرنگی دنیا هستند. البته با توجه به نتایجی که در مسابقات جام جهانی، قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان در پاریس فرانسه و مسابقات داخل سالن که تیمی جوان‌تر اعزام شد می‌توان گفت نتیجه خوبی گرفتیم و این نوید را می‌دهد که کشتی فرنگی راه خودش را پیدا کرده است و می‌توان به این جوان‌ها اعتماد کرد که اگر این اعتماد انجام شود آنها می‌توانند قطعاً راه بزرگان کشتی را در آینده بروند.

ارسلان ادامه داد: انگیزه بچه‌های ملی‌پوش بسیار بالا است و آنها فقط به سکوهای اول و دوم جهان فکر می‌کنند. البته وجود این بزرگان در کشتی ما باعث شده تا بچه‌ها راه رسیدن به المپیک را خیلی آسان ببینند.

وی در خصوص  موفقیت‌های اخیر تیم ملی کشتی‌فرنگی اذعان داشت: به عقیده من موفقیت مقطعی در بازه زمانی یکسال اتفاق نمی‌افتد موفقیت مقطعی در یک مسابقه یا دو مسابقه اتفاق می‌افتد اما کشتی فرنگی ما در چندین مسابقه اخیر و رقابت‌های مهم بعد از المپیک که از جام جهانی آبادان آغاز شد توانست بهترین نتیجه‌ها را کسب کند. ما در جام جهانی هم می‌توانستیم حتی به جای نایب قهرمانی به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم. البته پشت این همه موفقیت برنامه‌ریزی وجود دارد که البته برای المپیک ۲۰۲۰ آقای اشکانی و کادر فنی‌شان و همچنین فدراسیون برنامه خوبی طرح‌ریزی کرده‌اند که ان‌شاءالله در این بازه زمانی این برنامه‌ریزی عملی شود و ما بتوانیم بهترین نتایج را در المپیک توکیو کسب کنیم.

/فارس

پاسخی بگذارید