آستانه هفتمین هفته لیگ برتر والیبال ؛
تاریخ: ۲:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
نام نویسنده: علی گرجی پور
نماینده مرکز استان در آسانه انحلال/تائید بحران مالی در سارویه !

با گذشت هفت هفته از رقابت های والیبال لیگ برتر تاکنون بازیکنان و کادر فنی سارویه هیچ دریافتی بابت قراردادشان نداشته اند و به امید روزهای آینده و تحقق وعده های شورای اسلامی و شهرداری ساری ، صورتشان را سرخ نگه می دارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم لیگ برتری سارویه که با انصراف عمران ساری در دقیقه ۹۰ شکل گرفت ، این روزها در آستانه هفتمین هفته این رقابت ها با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند ، وضعیتی که ممکن است به کناره گیری برخی بازیکنان و حتی کادر فنی در هفته های آینده منجر شود .

با گذشت هفت هفته از رقابت های والیبال لیگ برتر تاکنون بازیکنان و کادر فنی سارویه هیچ دریافتی بابت قراردادشان نداشته اند و به امید روزهای آینده و تحقق وعده های شورای اسلامی و شهرداری ساری ، صورتشان را سرخ نگه می دارند.

این وضعیت در حالی برای تیم لیگ برتری مازندران رقم خورده است که بر اساس اساسنامه فدراسیون والیبال ، باشگاهها موظفند تا پایان نیم فصل اول رقابت ها که تنها پنج هفته بیشتر به پایانش باقی نمانده حداقل ۸۰ درصد از دستمزد بازیکنان و کادر فنی خود را پرداخت کنند.

تیم سارویه از ۶ بازی رقابت های لیگ برتر با کسب ۷ امتیاز در رده نهم جدول ۱۲ تیمی قرار دارد.

تائید بحران مالی در سارویه

سرپرست باشگاه سارویه ساری با تائید وجود بحران مالی در این باشگاه ، علت آن را تحقق نیافتن وعده های مسئولان شهری و همچنین بعضی از وعده های حمایتی مسئولان استانی اعلام کرد.
کریم اکبری به خبرنگار ایرنا گفت که این باشگاه برای رفتن به مسابقات خارج از استان هم با مشکل مالی مواجه است و تاکنون این بخش از هزینه ها را جیب خودش پرداخت کرده است.
وی افزود : کادر فنی و بازیکنان به جز ناچیز پاداشی که پس از برد در برابر کاله آمل دیگر نماینده مازنی ها در لیگ برتر دریافت کردند، هیچ دشت مالی دیگری نداشتند.
سرپرست سارویه امیدوار است که وعده اعضای شورا و شهرداری ساری برای کمک به تیم های لیگ برتری محقق شود ، وعده ای که شورای چهارم برای تحقق آن ۳۵ میلیارد ریال مصوب کرده بود .
اکبری اظهار داشت : اگر کمک وعده داده شده از سوی شورای شهر و شهرداری ساری به تیم سارویه در آینده نزدیک محقق نشود ، چه بسا برای ادامه رقابت ها نیز بازیکنان و کادر فنی تمکین نکنند.

به گفته وی ، از ۳۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب و پیش بینی شده شورا و شهرداری ساری در بودجه سال ۹۶ برای کمک به تیم های لیگ برتری تاکنون چیزی عاید تیم لیگ برتری سارویه نشده است .

پیش خور شدن بودجه تیم های لیگ برتری

رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهر ساری هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اختصاص بودجه ۳۵ میلیارد ریالی برای کمک به تیم های لیگ برتری را تایید کرد ولی گفت که این بودجه مصوب شورای چهارم پیش از آن که شورای پنجم شروع به کار کند ، پیش خور شده است .

شورای پنجم شهر ساری فعالیتش را از شهریور ماه امسال به صورت رسمی آغاز کرد و اظهارات رئیس کمیسیون فرهنگی به این معناست که بودجه مصوب در سه ماهه اول سال هزینه شده است .
کوروش یوسفی افزود : در حال حاضر شهرداری از این محل بودجه ای برای کمک به سارویه ندارد و به دنبال رایزنی جهت کمک گرفتن از بخش خصوصی برای رفع این مشکل هستیم.
وی وعده داد که بزودی با کمک بخش خصوصی در ساری ، باشگاه سارویه حمایت مالی دریافت خواهد کرد .

** لبریز شدن کاسه صبر بازیکنان سارویه از بی پولی

سرمربی تیم سارویه ساری هم به خبرنگار ایرنا گفت که با گذشت ۶ هفته از رقابت های والیبال لیگ برتر ، از سوی باشگاه بابت دستمزد و قرارداد به بازیکنان و کادر فنی ریالی پرداخت نشده است .
بهزاد محمودی افزود : درحال حاضر کاسه صبر بازیکنان لبریز شده و با پادرمیانی برخی اعضاء هیات مدیره سارویه بازیکنان تمکین کردند تا در هفته هفتم در برابر پیکان تهران بازی کنند.

وی گفت : به نظر می رسد بازیکنان ما پس از این بازی اگر دستمزدشان پرداخت نشود ، دیگر بازی نداشته باشند و در این صورت کار برای تیم ما سخت تر می شود .
سرمربی سارویه گله کرد که تاکنون تمام وعده و وعید های مسئولان شهرداری ساری برای کمک به باشگاه سارویه در حد حرف باقی مانده و رنگ عملی به خود نگرفت و تیم نمی تواند بدون پشتوانه مالی به کارش ادامه دهد.

پاسخی بگذارید