یکی برای صعود و دیگری فراری از سقوط ؛
تاریخ: ۲۲:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
نام نویسنده: علی احمدی
نگاهی به دیدار شهرداری تبریز مقابل خونه به خونه در هفته سیزدهم لیگ یک !

در یکی از دیدار مهم هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور ساعت ۱۵ عصر فردا تیم خونه به خونه در روزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف شهرداری این شهر می رود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دو تیم در حالی مقابل همدیگر صف آرائی خواهند کرد که شرایطی کاملا متفاوت را در لیگ تجربه می کنند. شهرداری تبریز در ۶ دیدار خانگی به یک برد، دو تساوی و سه شکست دست یافته است و از ۱۸ امتیاز ممکن تنها ۵ امتیاز کسب کرده است ولی تیم خونه به خونه در بازی های بیرون از خانه موفق شد دو پیروزی، سه تساوی و یک شکست کسب کند و نیمی از ۱۸ امتیاز بیرون از خانه را دشت کند.

شهرداری چی ها در این شش دیدار خانگی سه گل به ثمر رسانده اند و ۵ گل نیز دریافت کردند. آنها در سه دیدار اخیر خانگی حتی یک گل هم وارد دروازه حریفان نکرده اند. با نگاهی به این آمار می توان دریافت اگر تبریزی ها در گلزنی ناتوان بودند ولی در دریافت گل نیز خساست نشان می دهند و هر سه شکست خانگی این تیم با نتیجه مشابه ۱ بر ۰ رقم خورد.

از سوی دیگر شاگردان جواد نکونام نیز در ۶ دیدار بیرون از خانه ۴ گل به ثمر رساندند و ۳ گل نیز دریافت کردند تا مشخص شود آنها ابتدا سعی می کنند دروازه شان را بسته نگه دارند و سپس برای گلزنی و کسب امتیاز تلاش کنند.

آمار فوق به خوبی نشان می دهد تیم خونه به خونه عصر فردا نباید روز سختی مقابل شهرداری تبریز داشته باشد ولی بازی هفته گذشته این تیم مقابل راه آهن و پیروزی سخت مقابل این تیم سختکوش تهرانی، نشان داد تیم های قعر جدولی چیزی برای از دست دادن ندارند و دست به هر کاری می زنند تا از قعر جدول فاصله بگیرند و سایه سنگین سقوط را بر سر خود احساس نکنند. شهرداری در صورت برتری مقابل نماینده فوتبال مازندران می تواند خود را تا رده پانزدهم جدول بالا بکشد و شاید این بهترین دلیل برای ایجاد انگیزه بین شاگردان سیروس باشد.

و اما شاگردان کاپیتان جواد با شکست ناپذیری شان در ۷ دیدار اخیر خود جهش قابل توجهی در جدول رده بندی داشتند و توانستند خود را از رده دوازدهم جدول به رده چهارم رده برسانند. این تیم پس از پیروزی مقابل راه آهن، یک هفته تمرین منسجم و بانشاط را پشت سر گذاشت و با روحیه ای عالی رهسپار تبریز شد تا در صورت برتری مقابل شهرداری هم فاصله امتیازش با صدرنشیان را کاهش دهد و هم نیم نگاهی به رده سوم جدول داشته باشد.

گفتنی است، دیدار شهرداری تبریز رده هفدهمی و مقابل خونه به خونه چهارم جدولی ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه عصر فردا سه شنبه در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید