تاریخ: ۹:۴۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

در هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال با وجود برگزاری یک بازی مهم در شیراز بین تیم‌های اول و دوم جدول، تغییری در صدرجدول ایجاد نمی‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته سیزدهم لیگ دسته اول روز سه‌شنبه با انجام ۹ بازی برگزار می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این هفته ثبات در صدر جدول است و نفت مسجدسلیمان در این هفته هر نتیجه‌ای بگیرد همچنان صدرنشین باقی خواهد ماند. بنابراین تیم‌ها در تلاش هستند تا فاصله امتیازی‌شان را با شاگردان محمود فکری کم کنند.

مهم‌ترین بازی هفته در شیراز برگزار می‌شود جایی که برق جدید شیراز میهمان نفت مسجدسلیمان است و نبرد تیم‌های اول و دوم جدول دیدنی و حساس خواهد بود. برق اگر در این بازی پیروز شود فاصله امتیازی‌اش را با صدر جدول کمتر می‌کند اما پیروزی نفتی‌ها به معنای فرار بزرگ زردپوشان مسجدسلیمان خواهد بود. تساوی هم به سود سایر تیم‌های تعقیب‌کننده در جدول است.همه نگاه‌ها به فینال لیگ است.

نساجی مازندران که هفته گذشته مقابل بادران باخت این هفته مقابل تیم بحران‌زده صبا بازی خواهد کرد تیمی که سرمربی‌ هم ندارد و هومن افاضلی از حضور در صبا انصراف داد! به نظر می‌رسد مهدی پاشازاده کار سختی در این بازی نداشته باشد.

خونه به خونه که با جواد نکونام خوب نتیجه گرفته در تبریز به مصاف شهرداری این شهر می‌رود. شهرداری تبریز در رده هفدهم جدول است و برای عبور از بحران نیازمند یک پیروزی است. با این حال بعید است که شاگردان سیروس دین‌محمدی بتوانند مقابل خونه به خونه تیم چهارم جدول حرفی برای گفتن داشته باشند مگر اینکه شهرداری در این هفته یک شگفتی خلق کند.

بادران ۲۰ امتیازی هم که در رده پنجم جدول است به مصاف مس رفسنجان می‌رود. مسی که با علی سامره نتوانسته انتظارات را برآورده کند و شاید بتوان یک پیروزی برای این تیم تهرانی در نظر گرفت. بخصوص اینکه مس رفسنجان در این فصل فقط ۹ گل زده دارد.

اکسین البرز هم به مصاف تیم فجرسپاسی می‌رود که در این فصل خوب نتیجه گرفته و توانسته فراتر از انتظار ظاهر شود. مصاف تیم‌های ششم و هشتم جدول هم می‌تواند جذاب شود. البته اکسین ۱۹امتیازی فقط یک امتیاز بیشتر از فجر دارد.

مس کرمان شروع طوفانی در لیگ داشت ولی کم کم به میانه جدول سقوط کرد و ماشین سازی تبریز اما توانسته اندکی خود را انتهای جدول جدا کند. باید دید شاگردان رسول خطیبی در کویر می‌توانند به پیروزی برسند یا این مس است که تلاش می‌کند به جمع مدعیان بازگردد.

ملوان هم میزبان تیم گل‌گهر سیرجان است این دو تیم را می توان ناکامان بزرگ این فصل دانست زیرا هر دو تیم تا این هفته از لیگ چهره یک مدعی را نداشتند و دور از انتظار ظاهر شده‌اند البته گل‌گهر که درگیر حواشی هم بوده است. ملوان هم حواشی مدیریتی داشته و بعد از جدایی احمد دنیا مالی رئیس هیات مدیره مدام اسیر شایعه‌ها شده است.

ایرانجوان بوشهر حریف دسته اولی استقلال در جام حذفی میهمان تیم شهرداری ماهشهر است. ایرانجوانی‌ها کم کم خود را از انتهای جدول جدا کرده‌اند و شهرداری ماهشهر هم بعد از نتایج عالی در ابتدای فصل و صدرنشینی زودهنگام در لیگ یک اکنون به رده دهم جدول سقوط کرده است. شاید این بازی برای استقلالی‌ها و شفر مهم باشد. قطعا سرمربی آلمانی استقلال نیم نگاهی به این بازی خواهد داشت تا شناخت بهتر و بیشتری از حریف دسته اولی خود در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی پیدا کند.

راه آهن ضعیف‌ترین تیم این فصل لیگ که هنوز بردی نداشته میزبان تیم آلومینیوم اراک است. باید دید راه آهن در این بازی می‌تواند طلسم نبردن خود را بشکند یا همچنان گزینه اول سقوط به دسته دوم است.

اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته سیزدهم لیگ دسته اول:

سه شنبه ۲۳ آبان ۹۶‏
مس رفسنجان – بادران تهران – ساعت ۱۴:۱۵  ورزشگاه شهدای رفسنجان
امید سعیدفر – بابک عباسقلی زاده – حسین سلیمانی – علیرضا حیدرپناه – ناظر: فرشید افشار
نساجی مازندران- صبای قم – ساعت ۱۴:۱۵  ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
کوپال ناظمی – علی اکبر نوری – بابک خسروی – مصطفی بینش – ناظر: علی اکبر جهانی
مس کرمان – ماشین سازی تبریز – ساعت ۱۴  ورزشگاه امام علی کرمان
مهدی مرجان زاده – فرهاد مروجی – حامد صفایی – عباس مهدی زاده – حبیب شیرازی
آینده سازان برق جدید شیراز – نفت مسجد سلیمان – ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه حافظیه شیراز
محمدحسین زاهدی فرد – جلیل شعرانی – بهزاد پناهی – عباس صادقی – ناظر: بهرام مهرپیما
اکسین البرز- فجرسپاسی شیراز – ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه انقلاب کرج
اشکان خورشیدی – یوسف مغروری – فرهاد فرهادپور – مهدی اجاقی – ناظر: صفدر احمدی
راه آهن تهران- آلومینیوم اراک – ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه راه آهن اکباتان تهران
کیوان علی محمدی – حمید نادری – مسعود شهسواری – میثم حیدری – ناظر: امیر بهرام نقوی
شهرداری تبریز- خونه به خونه مازندران – ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه یادگار امام تبریز
محمد ملکی – محمدرضا مدیرروستا – علی رعیت – میثم پورکریمان – ناظر: صادق نوری
ملوان بندرانزلی- گل گهر سیرجان – ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه تختی انزلی
رضا عادل – جواد قنبریان – مهرداد نجفی – مجید پورعلی – ناظر: بابک وسیله بر
شهرداری ماهشهر – ایرانجوان بوشهر – ساعت ۱۵  ورزشگاه شهدای ماهشهر
ایمان کهیش – محمد هاشمی نسب – امید افخمی – رضا کریمی – ناظر: ابوطالب طاهریان

/فارس

پاسخی بگذارید