تاریخ: ۹:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: تمام بچه‌های ما انگیزه بالایی برای اثبات توانایی خود در این رقابت‌ها دارند و میل به پیروزی را در چهره تک تک آنها مشاهده می‌کنم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حمید باوفا درباره شرایط فرنگی‌کاران برای حضور در مسابقات امیدهای جهان، گفت: سومین و آخرین اردو را قبل از مسابقات جهانی پشت سر می‌گذاریم. شرایط بچه‌ها نسبت به اردوهای گذشته بهتر شده و پیشرفت خوبی داشتند؛ امیدوارم تا چند روز آینده به مرز آمادگی بهتری برسیم.

وی درباره ترکیب باتجربه تیم ملی ادامه داد: تیم پرامید و البته باتجربه‌ای را در اختیار داریم، اما با توجه به اینکه اولین دوره برگزاری مسابقات امیدهای جهان است نمی‌توانیم ارزیابی دقیقی از سطح مسابقات داشته باشیم، اما تمام بچه‌های ما انگیزه بالایی برای اثبات توانایی خود در این رقابت‌ها دارند و میل به پیروزی را در چهره تک تک آنها مشاهده می‌کنم. امیدوارم شرایط روحی روانی و قرعه در روز مسابقه نیز روی خوشش را به ما نشان دهد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: احساس می‌کنم با توجه به شرایط سنی این رقابت‌ها و حضور کشتی‌گیران عنوان داری که در المپیک حضور داشته و مدال گرفتند و حتی در مسابقات جهانی فرانسه صاحب عنوان شدند نویدبخش سطح بالا و کیفیت مطلوب فنی مسابقات باشد.

باوفا در پاسخ به این سؤال که آیا شناختی از حریفان کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات حاصل شده است یا خیر، گفت: تقریبا از حریفان اصلی خود شناخت لازم و کافی را داریم. تیم‌های روسیه، گرجستان و آذربایجان نفرات بسیار خوبی دارند. از نفرات برتر سایر کشورها نیز شناخت خوبی داریم. تقریبا تمام حریفان مستقیم بچه‌ها را آنالیز کرده‌ایم، اما موضوع مهم این است که فرنگی‌کاران ما اعتماد به نفس و خودباوری لازم را همراه با میل به پیروزی در روز مسابقه داشته باشند که از هر چیزی مهمتر است و امیدوارم بچه‌ها به این یقین برسند که می‌توانند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد طراحی چنین رده سنی می‌تواند کمک زیادی به طی کردن دوران انتقال از جوانان به بزرگسالان داشته باشد، گفت: طراحی چنین مسابقه‌ای تاثیر زیادی در پر کردن این خلا دارد. در گذشته کشتی‌گیران مطرح زیادی بودند که نتوانستند این انتقال را به خوبی طی کنند و بعد از افتخارآفرینی در رده جوانان شانس حضور در بزرگسالان را از دست دادند و محو شدند.

وی خاطر نشان کرد: البته ما فرصت آماده سازی زیاد و زمان کافی برای حضور در تورنمنت‌ها و مسابقات تدارکاتی را برای محک زدن بچه‌ها در اختیار نداشتیم که تنها مشکل ما در این مسیر بود. اگر بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم می‌توانیم بهره‌برداری خوبی برای انتقال جوانان به بزرگسالان از این رده داشته باشیم.

/فارس

پاسخی بگذارید