تاریخ: ۹:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم ملی مردان کانوپولوی بزرگسالان کشورمان گفت: پیش از آغاز مسابقات در مالزی به ما قول دادند که اگردر این مسابقات اول شویم زمینه برای شرکت تیم کانوپولو در مسابقات جهانی کانادا فراهم شود و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اشکان صیادی سرمربی تیم ملی کانوپولوی بزرگسالان کشورمان از مالزی در خصوص اینکه تیم کانوپولوی ایران با وجود اینکه المپیکی نیست اما در این دوره از مسابقات نتایج خوبی گرفت و حریفان‌مان را شکست داد، گفت: نتایجی که در رده جوانان گرفتیم مشهود است. در تیم بزرگسالان اما این موضوع نمود کمتری دارد. همین تیم مالزی تیم قدرتمندی است که ما با اختلاف توانستیم این تیم را شکست دهیم. استرالیا هم تیم خوبی است که چند بازیکنش را در مسابقات جهانی دیده‌ام. البته باید بپذیریم که چند کشور سرمایه‌گذاری خوبی کردند و تیم‌های جوانان خوبی دارند. به طور مثال همین تیم مالزی شک نکنید سال آینده در فینال این بازی‌ها خواهد بود و شانس اول کسب مدال است. در تیم بزرگسالان ما با اختلاف چند گل رقبایی را شکست داده‌ایم که قبلاً با آنها یا مساوی می‌کردیم یا اینکه در لحظات آخر با اختلاف کم آنها را شکست می‌دادیم به طور مثال بردن چین تایپه و ژاپن واقعاً سخت بود و ما همیشه به ژاپن می‌باختیم.

وی در خصوص برخی اتفاقات حاشیه‌ای که در این مسابقات اتفاق افتاد، اظهار داشت: به هر حال کارشکنی‌هایی در داوری انجام می‌شد هر زمان که بازی متوقف می‌شد ۱۰ ثانیه زمان را عقب می‌بردند. با اینکه مسئول داوری فدراسیون جهانی هم به مالزی آمده بود اما به نظر می‌آید که زورش به تیم‌های شرق آسیا نمی‌رسید. جای شکرش باقی است که هر بار عقب می‌افتادیم جبران می‌کردیم.

سرمربی تیم کانوپولوی کشورمان درباره اختلاف زیاد تیم ایران با ژاپن تصریح کرد: جذابیت کانوپولو این است که مثل فوتبال نیست که شما یک گل بزنید و دقایق زیادی از آن محافظت کنید. در این رشته طی چند ثانیه نتیجه جابه‌جا می‌شود. در اروپا الان به دنبال این هستند که این رشته المپیکی شود و حتی در آسیا هم پیشنهاد شده که در بازی‌های آسیایی این مسابقات اضافه شود. ما این شانس را داریم که آنجا هم مدال بگیریم.

صیادی در پاسخ به این سؤال که آیا در بازی‌های جهانی ۲۰۱۸ که در کانادا برگزار می‌شود تیم ایران شرکت خواهد کرد یا خیر، ادامه داد: این مسابقات در شهر نیاگارا برگزار می‌شود و ما قول‌هایی برای اعزام به این مسابقات گرفته‌ایم البته سفر به این کشورها سخت است اما به ما قول داده‌اند که اگر در مالزی قهرمان شویم این تیم به کانادا اعزام شود که خدا را شکر اینطور هم شد. آقای اسمیت هم به اینجا آمده بود و گفت که همه ما عضو یک خانواده هستیم و تلاش می‌کنیم که برای سفر شما به کانادا مشکلی پیش نیاید.

وی در مورد اینکه قطب‌های کانوپولو در دنیا چه تیم‌هایی هستند و آیا تیم ایران توان رقابت با این کشورها را دارید یا نه، گفت: کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، اسپانیا و هلند تیم‌های برتر دنیا هستند که برای رقابت با آنها باید برنامه‌ریزی کرد. ما در آسیا خودمان را اثبات کردیم و باید لیگ مستمری هم داشته باشیم. این مسابقات اوایل تابستان برگزار می‌شود. قبل از فینال مسابقات مالزی با ریاست کمیته کانوپولو صحبتی انجام دادیم تا اردوهای مشترکی را برگزار کنیم. باید وارد فاز بدنسازی شویم چرا که دیدید هر بار عقب می‌افتادیم نتیجه را جبران می‌کردیم. ما قبلاً‌ در توان بدنی ضعف داشتیم اما با وجود بازی‌های سنگینی که برگزار کردیم از اول تا آخر بازی کم نیاوردیم و حریفانمان را شکست دادیم.

صیادی در مورد اینکه برای آماده‌سازی هرچه بهتری تیم کانوپولو چه برنامه‌هایی باید انجام شود، افزود: قبلاً بحث مربی خارجی بود اما به نظرم اردوهای مشترک بیشتر جواب می‌دهد.در یک دوره با تیم هلند اردوی مشترک انجام دادیم که باعث شد در کانوپولو تحول ایجاد شود و به سطح آسیا نزدیک شدیم. ما هم سعی می‌کنیم که به‌روز باشیم و کلاس‌ها و دوره‌های متعددی را می‌رویم.

سرمربی تیم مردان کانوپولوی کشورمان درباره قراردادهای این رشته خاطرنشان کرد: قراردادهای ما مسابقه‌ای است. به طور مثال قرارداد ما چهار ماهه و تا پایان مسابقات بود. از نظر مالی هم می‌دانند که چند فدراسیون وضعیت خوبی دارند اما بقیه فدراسیون‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستند. امیدوارم بودجه خوبی از وزارت ورزش و اسپانسرها به این رشته ورزشی بیاید تا ما هم از نظر مالی کمبودهایمان را برطرف کنیم.

/فارس

پاسخی بگذارید