تاریخ: ۱۲:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
نام نویسنده: تارا هاشمی
حضور داوران مازندران در سمینار داوری تیرو کمان با حضور مدرس و داور بین المللی به میزبانی استان البرز

سمینار داوری تیرو کمان با حضور مدرس و داور بین المللی به میزبانی استان البرز برگزارشد

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سمینار داوری تیراندازی با کمان با حضور داوران و مدرسین این رشته طی سه روز از هفدهم تا نوزدهم آبان ماه به میزبانی استان البرز برگزارشد .
حضور داوران مازندران درسمینار کشوری تیر وکمان به مدرسی داود نعمتی نیا داور و مدرس بین المللی برای اولین بار با شرکت هشت داور استارت خورد چرا که پیش از این فقط یک داور مازندرانی در میادین مسابقات و سمینارهای کشوری حضور می یافت.
داود نعمتی نیا مدرس این کلاس که از داوران المپیک لندن و جز داوران مطرح و بین المللی جهان میباشد درباره سطح و کیفیت این سمینار گفت : ایران از نظر سطح داوران بین المللی دررتبه چهارم قراردارد و این سمینار پرو ژه ای است که به همت فدارسیون تیراندازی با کمان ایران برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه این سمینار هم رده با آخرین متد داوری جهان برگزارشد افزود: داوران تیر اندازی با کمان بر خلاف ورزش های توپی در آمد چندانی نخواهد داشت وتنها عشق و علاقه بالا به این کار باعث می شود که از زیبایی و هیجان بالای کار داوری با صبر و تحمل موفق شوند
مسئول کمیته داوران استان مازندران در حاشیه برگزاری سمینار داوری تیروکمان اذعان داشت: در سال گذشته با همکاری آقای فرهادی رییس هیات استان مازندران اولین دوره داوری درجه سه را به میزبانی شهرستان تنکابن برگزار کردیم و داورانی که توانستند نمره قبولی را دریافت کنند در مسابقات درون استانی جهت آشنایی و اجرای قوانین به روز شرکت کردند.
امیر طاها کرجی بانی افزود : فدارسیون یک روندی دردوسال اخیر ایجاد کرده است که هرشش ماه یک بارسمینارداوری را برگزار می کند که در سالهای گذشته مازندران فقط یک داور داشتیم ولی امسال توانستیم نه داور رسمی را از شهرستان های رامسر تا ساری در این سمینار دعوت کنیم که جای امیدواری به روند فعالیت تیم داوری می باشد .
کرجی بانی ادامه داد : داورانی که در این سمینار از استان مازندران شرکت کردند فعال و پیگیر هستند و می توانم بگویم که صد درصد آنان برای مسابقات کشوری معرفی می شوند و پس از حضور در میادین کشوری همه چیز به مطالعات و فعالیت خودشان بستگی دارد و ماهم سعی می کنیم با برگزاری سمینارهای استانی داوران مان را برای حضور درمسابقات کشوری به روز نمائیم.
مسئول کمیته داوران مازندران در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های آقای فرهادی رئیس هیات تیر اندازی با کمان مازندران و تیم برگزاری سمینار کشوری با حضور مدرس بین المللی عنوان کرد : با توجه به اینکه در این رشته هیچ نوعی محدودیتی در بین زنان ومردان وجود ندارد وهر داوری که عشق و علاقه و پشتکار نداشته باشد قطعا ” موفق نخواهد شد.
اسامی داوران حاضر در سمینار کشوری تیرو کمان به شرح ذیل می باشد:
امیر طاها کرجی بانی از شهرستان تنکابن
عمار دیلم صالحی از شهرستان کلاردشت
امین غلامی از شهرستان محمودآباد
مهدی قاسمی از شهرستان محمودآباد
تارا هاشمی از شهرستان رامسر
ثنا همایی از شهرستان ساری
معظمه تلیکانی از شهرستان تنکابن
یاسمن دانایی فر از شهرستان ساری

پاسخی بگذارید