تاریخ: ۹:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی جدید تیم ملی هندبال ایران گفت: کشور و هندبال ایران همیشه در قلب من است و خوشحالم که می‌توانم بازهم در ایران کار کنم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، بروت ماچک، سرمربی نام آشنا اهل اسلوونی بار دیگر هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده گرفت. وی در مسابقات آسیایی گوانگجو که توانسته به مقام دوم این رقابت‌ها نائل آید و در مسابقات آسیایی اینچئون کره‌جنوبی هدایت تیم ملی کشورمان را بر عهده داشت. همچنین تیم ملی کشورمان نخستین بار با سرمربیگری ماچک در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ حضور داشت.

ماچک سابقه سرمربیگری در تیم‌های ملی بحرین و قطر را نیز در کارنامه دارد و با تیم مختلف توانسته در مسابقات جهانی شرکت کند. هم اکنون قرارداد میان فدراسیون هندبال با بروت ماچک منعقد شده و طرفین به توافق رسیدند. این سرمربی اسلوونیایی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ کره‌جنوبی و انتخابی قهرمانی جهان آلمان ۲۰۱۹ سکان هدایت تیم ملی‌ کشورمان را بر عهده گیرد.

بروت ماچک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد انتخاب سه‌ باره‌اش به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال ایران اظهار داشت: واقعاً خوشحالم که این فرصت بازهم به من داده شد که بتوانم در ایران کار کنم. همانطور که قبلاً هم چندین بار گفته‌ام ایران همیشه در قلب من است.

وی ادامه داد: به نظر من هندبال ایران از بازیکنان خوبی بهره می‌برد و حمایت خوبی از آنها می‌شود. امیدوارم نتایج خوبی را همراه با ایران در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کنیم. همچنین امیدوارم هرچه زودتر تیم کامل شود و بتوانیم کار را آغاز کنیم.

گروه‌بندى مرحله مقدماتی هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی مردان آسیا به شرح زیر است:

گروه یک : ایران – عراق – ژاپن

گروه  دو : بحرین – عمان – ازبکستان – استرالیا

گروه سوم: کره جنوبی – امارات – هند – بنگلادش

گروه چهارم : قطر – عربستان – چین – نیوزلند

هجدهمین دوره رقابت‌هاى هندبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۸ دی  تا ۸ بهمن ماه به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

/فارس

پاسخی بگذارید