تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزير ورزش و جوانان در صد و چهل و هفتمين نشست هفتگي شوراي معاونين اين وزارتخانه با تاكيد به انجام اقدامات لازم براي حفظ و حراست از ارزش هاي فرهنگي و اخلاقي در محيط هاي ورزشي گفت: اين موضوع يكي از شاخص هاي مهم ارزيابي روساي فدراسيون ها است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ سلطانی فر در این جلسه با تاکید به حفظ ارزش های اخلاقی در محیط های ورزشی گفت: تمام روسای فدراسیون‌های ورزشی با هماهنگی معاونت فرهنگی ملزم به انجام اقدامات لازم برای حفظ و حراست از ارزش های فرهنگی و اخلاقی در کلیه اماکن مرتبط اعم از اردوهای ورزشی، فضای مسابقات و سالن های ورزشی هستند که این موضوع یکی از شاخص های مهم ارزیابی روسای فدراسیون‌ها است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: در کنترل فضای فرهنگی و اهتمام به مسائل اخلاقی هم معاونت فرهنگی، هم معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و هم معاونت توسعه ورزش بانوان مسئولیت جدی دارند و انتظار دارم از شخصیت و هویت قهرمانان ملی و تماشاگران به عنوان سرمایه های ملی که در اردوها و مسابقات هستند به خوبی حفاظت و حراست شود.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تدوین آیین نامه کمیته صیانت از ارزش های اخلاقی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در کمیته تربیت بدنی شورای انقلاب فرهنگی گفت: این کمیته با مشارکت نهادهای مسئول اعم از قوه قضاییه، نیروی انتظامی و نهاد های نظارتی و مدیران و معاونان وزارت ورزش و جوانان بزودی تشکیل می شود و همه ما مسئول حفظ فضای فرهنگی و حریم اخلاقی در ورزش کشور هستیم.
سلطانی فر در خصوص تقویت خانه های جوان گفت: این خانه ها هدیه دولت تدبیر و امید برای تجمع جوانان و پرکردن اوقات فراغت آنها به نحو شایسته و مطلوب است. جوانان نزد رییس جمهور جایگاه ویژه ای دارند و تاکید من به همه معاونان وزارت ورزش و جوانان پیگیری نیاز های این بخش است.

وی ادامه داد: خانه های جوان قابلیت خوبی در بالا بردن مشارکت های اجتماعی و حتی سیاسی جوانان دارد و از برنامه های اصلی من در سفرهای استانی دیدار با جوانان سمن ها و بازدید یا افتتاح خانه های جوان است.
وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه اکنون حدود ۵۰ خانه جوان در سراسر کشور داریم گفت: در ابتدای دولت یازدهم ما هیچ خانه جوان فعال و کارامدی نداشتیم ولی در دولت تدبیر و امید و با تاکید آقای رییس جمهور توانستیم از محل اعتبارات وزارتخانه و استانی خانه های جوان را که مورد درخواست جوانان استان ها بود راه اندازی و تقویت کنیم.

/فارس

پاسخی بگذارید