تاریخ: ۱۸:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرمربی تیم سیاه‌جامگان گفت: استقلال قطعا با شفر وضعيتش بهتر مي‌شود اما مقابل ما كار سختي دارند. ما هواداران پرشور و با قلب‌هاي بزرگ داريم كه به ما انگيزه مي‌دهند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، تعطیلات لیگ برتر فوتبال در حالی به دلیل بازی‌های تدارکاتی تیم ملی آغاز شده است که تیم‌های حاضر در این مسابقات به دنبال استفاده از این فرصت هستند تا شرایط خود را برای شروع دوباره لیگ برتر بهبود ببخشند.
تیم سیاه‌جامگان مشهد نیز به عنوان یکی از دو نماینده لیگ برتری خراسان رضوی در حالی سومین سال حضورش در لیگ برتر را سپری می‌کند که همچون دو دوره قبلی لیگ بازهم شرایط خوبی ندارد و در انتهای جدول است.
علیرضا مرزبان بعد از اینکه میثاقیان از سیاه‌جامگان جدا شد حالا چند هفته‌ای می‌شود که سکان هدایت تیمش را در اختیار گرفته است، اما هنوز این تیم نتوانسته است به نتایج خوبی دست پیدا کند و با ٧ امتیاز در قعر جدول قرار دارد.
مرزبان اما معتقد است شرایط بحرانی تیمش پایدار نخواهد ماند و این تیم در ادامه رقابت‌ها به میانه جدول باز می‌گردد.
در مشهد با علیرضا مرزبان سرمربی تیم سیاه‌جامگان را در زیر می‌خوانید:
لیگ در تعطیلات است اما شرایط سیاه‌جامگان خوب نیست، فکر می‌کنید بتوانید این تیم را از بحران خارج کنید؟

 بله ، قطعا می‌توانیم. من هم برای بهبود همین وضعیت این مسئولیت را قبول کردم و مدیران سیاه‌جامگان نیز برای همین موضوع به من اطمینان کردند.
اما با توجه به بازی‌های باقی‌مانده کار سختی در پیش دارید.
به هر شکل حضور در لیگ برتر همیشه سخت است. ما در بازی‌های آینده در هر بازی یک فینال را داریم. اما کار اصلی ما از نیم فصل آغاز خواهد شد.
یعنی سیاه‌جامگان امسال به لیگ برتر سقوط نمی‌کند؟
قطعا خیر. این شرایط واقعی سیاه‌جامگان نیست. سیاه‌جامگان یک سوم لیگ را از دست داده است و تا نیم فصل نیز ۴ بازی سخت دیگر داریم. تلاشمان این است تا در بازی‌های باقی‌مانده تا نیم فصل بتوانیم امتیازات لازم را جمع کنیم، چون به این بازیکنان اعتماد دارم و می‌دانم روح بزرگی دارند و قلبشان برای تیم و شهرشان می‌تپد.
بعد از بازی با استقلال خوزستان چهار بازیکن تیم را اخراج کردید ، فکر نمی‌کنید در ادامه با مشکل روبه‌رو شوید؟
این بازیکنان اخراج نشدند چرا که در مسائل تاکتیکی و تفکرات مورد نظر من جایی نداشتند و در اختیار باشگاه قرار گرفتند تا برایشان تصمیم‌گیری شود.ما بازیکنان جوان و با کیفیتی داریم که از انگیزه بالایی برخوردار هستند و می توانند به تیم ما کمک کنند. قرار نیست ما به دلیل نبود چند بازیکن  بگوییم که دیگر نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و قطعا بازیکنانی که داریم کار را برای ما به نحو احسنت پیش خواهند گرفت.
در تعطیلات اجباری لیگ برتر آیا اردویی خواهید داشت؟
خیر، وقت کافی برای اردو رفتن نداشتیم به همین خاطر بعد از بازی با استقلال خوزستان به تمرینات خود در مشهد ادامه دادیم. سعی کردیم در تعطیلات  بازیکنان را از نظر بدنسازی  قوی‌تر کنیم و در کنار آن روی مسائل فنی و هماهنگی تیمی کار می‌کنیم تا بعد از این تعطیلی کوتاه تیم را برای بازی با استقلال تهران آماده کنیم.
تمرینات تاکتیکی در مشهد ادامه می‌دهیم و روز چهارشنبه بازی تدارکاتی را پیش بینی کردیم.
درباره سفر به گرجستان بگویید و اینکه بازیکنی را مورد ارزیابی قرار دادید؟
در سفر اخیر به گرجستان بازیکنانی به ما معرفی کردند که از بین این بازیکنان تنها دو نفر از آنها استانداردهای لازم و مد نظر ما را داشتند. بازی‌های آنها را دیدیم و در حال مذاکره برای به خدمت گرفتن آنها هستیم. در هفته‌های آتی این بازیکنان قرار است به مشهد سفر کنند تا شرایط تیم، استادیوم و زمین تمرین ما را از نزدیک ببینند. شرایط جدولی  تیم را به آنها توضیح دادیم. بازیکنان خوب و با کیفیتی هستند و امیدوارم سالم بمانند و بتوانند به تیم ما کمک کنند.

با این شرایط بازیکنی قبل از نیم فصل به شما اضافه خواهد شد؟
به هر حال با به دنبال بازیکن با کیفیت هستیم و ممکن است پیش از نیم فصل هم بازیکنی را اضافه کنیم. البته برنامه‌ریزی اصلی ما برای نیم فصل است که هفت بازیکن به ما اضافه می‌شوند که حداکثر دو بازیکن خارجی و بقیه ایرانی خواهند بود.
در کدام پست‌ها به بازیکن نیاز دارید؟
بازیکنان گرجستانی که در پست دفاع و هافبک هستند. ما برای دروازه و خط حمله نیز به دنبال بازیکن هستیم که با چند نفر نیز مذاکراتی را داشته‌ایم.
با این وجود تفکرات شما کارساز خواهد بود و سیاه‌جامگان را از بحران نجات خواهد داد؟
قطعا تفکرات ما با مربیان قبلی تفاوت دارد. بازی به بازی باید سازمان‌دهی جدیدی درست کنیم .در بازی با استقلال خوزستان حسین بادامکی و مصطفی احمدی بخاطر اینکه دو کارت زرد داشتند در اختیار نداشتیم و حالا در کنار تیم به ما کمک می‌کنند. باید تا نیم فصل صبر کرد تا تیم چهره اصلی‌اش مشخص شود.
اولین بازی شما بعد از تعطیلات با استقلالی خواهد بود که خیلی انگیزه دارد و با شفر روند خوبی داشته است. فکر نمی‌کنید کار سختی برای نتیجه‌گیری داشته باشید؟
به هر حال استقلال تیم بزرگی است و شفر هم تفکرات فوتبال آلمانی دارد که به خوبی از آن شناخت دارم. استقلال قطعا با شفر وضعیتش بهتر می‌شود اما مقابل ما کار سختی دارند. ما هواداران پرشوری و با قلب‌های بزرگ داریم که به ما انگیزه می‌دهند.برای بازی با استقلال با برنامه‌ریزی و تمام توان می‌رویم تا استقلال را در مشهد شکست دهیم.

 

/فارس

پاسخی بگذارید