یادداشت روز؛
تاریخ: ۱۸:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
نام نویسنده: مرتضی اسدپور
مدیریت در ورزش اصل اساسی موفقیت !

در این یادداشت به هفت مهارتی اشاره شده که در ورزش بسیار باارزش هستند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رهبری یعنی تاثیرگذاری برافراد در انجام وظایفشان با میل وعلاقه، رهبری نفوذ برمرئوسان ازطریق برقراری ارتباط باآنان درتحقق اهداف سازمان بیان شده است .
رهبری فرایندی است كه ضمن آن مدیر در سازمان تلاش می‌كند تا با ایجاد انگیزه وارتباطی موثر انجام وظایف خود را در تحقق اهداف سازمانی تسهیل و كاركنان را از روی میل وعلاقه به انجام وظایف‌شان ترغیب کند.
بنابراین رهبری یكی از وظایف مهم واصلی مدیرمحسوب می‌شود .
نشریه فوربس به هفت مهارت و ویژگی رهبری اشاره کرده که اغلب مدیران، فاقد آن هستند، این مهارت‌ها در ورزش بسیار دارای ارزش است که موجب پیشرفت و موفقیت می‌شود.
این مهارت‎ها و ویژگی‌ها عبارتند از:
دریافت دیدگاه‎ها و نقطه‎نظرات دیگران:
بسیاری از مدیران نمی‎توانند دنیا را از نگاه ذینفعان مختلف سازمان همچون مشتریان، هیات مدیره، کارکنان و نهادهای قانون‎گذار ببینند.
کنترل هیجانات و احساسات:
مدیران موفق، زمانی که در موقعیت ناراحت‎کننده یا خوشحال‎کننده‎ای قرار می‎گیرند، نفسی عمیق کشیده و هیجانات خویش را کنترل می‎کنند.
کنجکاوی مفهومی:
مدیران موفق زمانی که در برابر ایده‎ای جدید قرار می‎گیرند، دوست دارند بیشتر در مورد آن بدانند، اما مدیران ضعیف به طور معمول با گفتن جمله‎هایی همچون سیاست‎ شرکت، اجازه چنین کاری را نمی‎دهد و یا اینکه این تصمیم به شما ربطی ندارد، کنجکاوی خاصی در برابر ایده‎‎های جدید از خود نشان نمی‎دهند.
تفکر انتقادی:
تفکر انتقادی برای همه مهم است، اما اهمیت آن به طور قطع برای افرادی که گروهی از مردم را مدیریت می‎کنند، بیشتر است.
تفکر سیستمی:
مدیران ضعیف، توانایی دیدن رابطه و وابستگی میان مسائل مختلف و حل یکپارچه آن‎ها را ندارند، در نتیجه، بیشتر به دنبال حل یک مساله در فضای ایزوله هستند. چنین راه‎حل‎هایی، معمول پایدار نمی‌ماند.
فروتنی:
مدیران قوی اغلب باور دارند که پاسخ همه مسائل را نمی‎دانند و به عقل‎جمعی و مشورت، محتاج هستند. آن‎ها خود را خردمندتر و باهوش‎تر از سایرین نمی‎دانند.
مربیگری:
مربیگری، هنر گوش‎دادن و هم‎د‎لی است. مدیران ضعیف، اغلب بر دستورات مدیریتی و قوه قهریه به جای انجام فرایند مربیگری تکیه دارند.

پاسخی بگذارید