تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدیرعامل کارخانه گل گهر سیرجان گفت:در دادگاه روی یک پرونده ۲ سال تحقیق می کنند آن وقت حکم صادر می شود اما در ورزش این روزها به‌خصوص در فوتبال بدون مدرک و دلیل فقط بر اساس حدس و گمان تیم یا باشگاه را محکوم می‌کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ناصر تقی‌زاده  در مورد اتفاقات اخیر تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد جادو و جنبل کردن این تیم در مقابل خونه به خونه بابل و حواشی به وجود آمده در این بازی گفت: من به‌عنوان مدیر کارخانه به‌هیچ‌وجه این صحبت‌ها را قبول ندارم و اینها حرف‌هایی هست که می‌خواهند برای باشگاه گل‌گهر درست کنند. هانطور که اطلاع دارید سرمربی ما، بگوویچ خارجی است و به جادو و جنبل  اعتقاد ندارد، چگونه است فردی که اعتقاد ندارد چنین کاری را درخواست کند؟

تقی‌زاده در پاسخ به این سوال که دیشب مدیر ورزشگاه امام علی(ع) در برنامه ۹۰ مدعی بود که جادوگری در این ورزشگاه اتفاق افتاده است، گفت: اولاً‌این مجموعه متعلق به گل گهر نیست و ما در حال حاضر مجبوریم در این ورزشگاه بازی کنیم. به این دلیل که چمن ورزشگاه ما مناسب مسابقات نیست  بازی های ما در آنجا برگزار می شود و درثانی این آقا کارمند و نیروی باشگاه نیست و به‌عنوان یکی از صدها هوادار باشگاه چنین حرفی زده است .

وی افزود: واقعاً نمی‌دانم بعضی‌ها به دنبال چه هستند که دوست دارند به این حواشی بپردازند و به صورت یک‌طرفه باشگاهی را که تمام سعی و تلاش خود را می‌کند  که تا در بحث ورزش عمومی و پایه بهترین عملکرد را داشته باشد تخریب و اینگونه ما را محکوم نمایند. یک هوادار و مسئول مجموعه ورزشی در برنامه پربیننده چنین حرفی را زده است به باشگاه گل گهر چه ارتباطی دارد؟در دادگاه وقتی بخواهند کسی را محکوم کنند حداقل ۲ سال روی پرونده  تحقیق و آن وقت حکم خود را صادر می‌کنند، اما در ورزش این روزها به‌خصوص در فوتبال بدون مدرک و دلیل فقط بر اساس حدس و گمان یک باشگاه را  محکوم می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: باشگاه گل‌گهر با حدود بیش از ۱۰ هزار پرسنل به دنبال تیم‌داری نیست، بلکه هدف این باشگاه بسط و گسترش ورزش پایه به‌خصوص ورزش‌های عمومی است که در این زمینه تا حدودی هم موفق بوده، مجموعه ورزشی گل‌گهر  یکی  از مجهزترین باشگاه در شرق کشور است که انواع ورزش‌ها و سالن‌های ورزشی اسکواش، استخر، بدنسازی، والیبال و… را داراست. این باشگاه همیشه فقط در بحث تیمداری در فوتبال با مشکل مواجه بوده و همیشه هم حواشی برای فوتبال ما وجود داشته است. من بازهم تأکید می‌کنم هدف باشگاه تیم‌داری نیست و توسعه ورزش پایه و همگانی است. من از خدا می‌خواهم که فدراسیون فوتبال به طور کل بگوید ما نمی‌خواهیم تیم گل‌گهر در لیگ حضور داشته و یا آن را منحل کنند. این موضوع می‌تواند حتی به ما کمک شایانی کند، به این دلیل که ما بهتر می توانیم در مدرسه فوتبال و تیم‌های پایه خود سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

تقی‌‌زاده افزود: ما اگر بخواهیم در لیگ برتر مثل سایر تیم‌ها تیمی داشته باشیم  و مدعی قهرمانی باشیم این موضوع کاری ندارد، ما می‌توانیم امتیاز یک لیگ برتری را بخریم و چند بازیکن خارجی خوب هم جذب کنیم و آن وقت در لیگ برتر مدعی باشیم، اما همان‌طور که من گفتم قصد ما تیم‌داری نیست و ما دوست داریم که ورزش پایه همگانی را گسترش، و در زمینه آموزش به  جوانان و نوجوانان به‌خصوص مردم خوب سیرجان و یا استان کرمان بپردازیم.

مدیر کارخانه گل‌گهر در خصوص اینکه سال قبل هم عده‌ای مدعی بودند که تیم گل‌گهر از عمد نخواسته به لیگ برتر صعود کند، با توجه به اینکه این تیم تا پایان فصل همیشه صدر جدول بوده اما  ناگهان در چند بازی آخر به یکباره وضعیت این تیم تغییر کرده گفت: مگر می‌شود تیمی که این همه هزینه می‌کند و شرایط صعودش به لیگ برتر فراهم است، بخواهد به هر نحوی در لیگ برتر حضور پیدا نکند؟ نمی‌توان گفت که عمدی در این کار بوده است. تیم ما در اواخر فصل افت کرده بود شما حتی دیدید که داوریها در  آن اواخر چقدر به ضرر ما بود. من می‌گویم  تیم‌های حریف از ما قوی‌تر بودند، یا شاید اگر آن داوری ها نبود ما الان در لیگ برتر بودیم.  ما در فصل قبل تمام  سعی تلاش خود را کردیم  اما نتیجه نگرفتیم. البته من بگویم همان فصل قبل پیشنهادهایی به ما شد که در صورت پرداختن مبلغی ما می‌توانیم تیم را به لیگ برتر صعود دهیم که من به هیچ وجه این موضوع را قبول نکرده و حتی مدعی بودم اگر تیم من به دسته پایین‌تری هم سقوط کند، به‌هیچ‌وجه حاضر نیستم این کار  غیراخلاقی را انجام دهم.

تقی‌زاده در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا با توجه به صحبت‌ها و حواشی  که به وجود آمده، کادر فنی و مدیران باشگاه تغییر می‌کنند یا خیر، گفت: به هیچ‌وجه در باشگاه گل‌گهر هیچ‌گونه جابه‌جایی انجام نمی‌شود و همه مدیران باشگاه و کادر فنی به قوت کار خود را ادامه می‌دهند.

/فارس

پاسخی بگذارید