تاریخ: ۱۸:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

تيم فوتبال صباي قم با اوضاعي نابسامان با حاشيه‌هاي قهر و اخراج بازيكنان، بي‌پولي و ضعف امكانات روبرو است و با همین شرایط باید به مصاف اکسین برود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در حالی که شعار دولت عنوان تدبیر و امید دارد اما در مورد یکی از مهمترین موضوعات ورزش قم هرگز نمی‌توان تدبیر و امیدی از سوی متولیان و تصمیم گیرنده‌ها راجع به اوضاع تیم فوتبال صبای قم را مشاهد کرد، تیمی که بعد از سقوط از لیگ برتر اکنون به دنبال فرار از سقوط به لیگ دسته دوم فوتبال ایران دست و پا می‌زند.

* بی‌تدبیری در واگذاری صبا و ناامیدی فوتبالی‌ها در قم

صبای قم با بی‌تدبیری کامل به مجموعه‌ای واگذار شده که نامش اسپانسر یا حامی مالی است و این روزها اوضاع نابسامانی را برای نماینده ارشد فوتبال قم رقم زده، تا این بی‌تدبیری امید را در بین اهالی فوتبال قم به ویژه فوتبالیست‌هایی که برای پیشرفت دل به این تیم بسته بودند از بین ببرد.

* بی‌توجهی قمی‌ها به اوضاع نامطلوب صبا در لیگ آزادگان

۱۱ هفته از نیم‌فصل نخست رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور سپری شده اما وضعیت تیم صبای قم تیمی که ۱۳ سال سابقه حضور در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی فوتبال ایران یعنی لیگ برتر جام خلیج‌فارس را دارد چندان مساعد و مطلوب نیست.
تیمی که دارنده یک عنوان قهرمانی جام حذفی ایران، قهرمانی تنها سوپر جام فوتبال کشور و سه بار سابقه حضور در مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال باشگاه‌های آسیا است این‌روزها به شکلی کاملا ابتدایی توسط اسپانسر بخش خصوصی اداره می‌شود و گویا در قم این وضعیت صبا چندان اهمیتی ندارد و قمی‌ها نسبت به وضع این تیم بی‌توجه هستند.

* تنها یک پیروزی در کارنامه ۱۱ هفته‌ای صبای قم

در ۱۱ هفته سپری شده از رقابت‌های فصل ۹۷ – ۱۳۹۶ لیگ دسته اول فوتبال ایران تنها یک برد در کارنامه نماینده فوتبال قم به ثبت رسیده، این تیم ۶ بار مساوی کرده و رکورددار تعداد تساوی در فصل جاری لیگ آزادگان است و در چهار بازی نیز به حریفان خود باخته است.

* خط حمله نا کارآمد و دفاع ضعیف صبای قم

صبای قم در ۱۱ مسابقه این فصل هشت گل زده و خط حمله‌ای کاملا ضعیف و ناکارآمد داشته، ضمن اینکه با ۱۵ گل خورده در حال حاضر در کنار تیم ایرانجوان بوشهر دارای ضعیف‌ترین خط دفاع در بین ۱۸ تیم حاضر در مسابقات این فصل لیگ دسته اول فوتبال ایران است.

* آغاز نابسامانی‌های صبا با قهر مدیرروستا و نادر باقری

نابسامانی اوضاع صبای قم را از همان روزهای آغازین حضور این تیم در فصل جدید لیگ آزادگان با غیبت علی‌اصغر مدیرروستا در کنار تیم صبای قم می‌شد حدس زد، کسی که از همان شروع لیگ امسال ارتباط خود را با اسپانسر صبا قطع کرده، در حالی که مدیرروستا در تمامی جلسات اسپانسر صبای قم با مسوولان ورزش استان قم حضور داشت و پیگیری انتقال صبا به اسپانسر را انجام می‌داد و حتی مسوولیت مدیریت فنی صبا را بر عهده داشت اما معلوم نیست که در صبا چه اتفاقی افتاده که حتی مدیرروستا هم به این تیم اعتماد نکرد و فرار را بر قرار ترجیح داد، ضمن اینکه نادر باقری مربی دروازه‌بان‌ها صبا هم از اردوی این تیم قهر کرده است.

* تیمی که هیچ اهمیتی برای مسئولان شهرش ندارد

صبا سرمایه بزرگی برای فوتبال قم بود اما گویا در قم این تیم هیچ اهمیتی برای مسوولان شهرش ندارد، هم استانداری قم که صاحب امتیاز این تیم است و هم متولیان ورزش که این تیم را به حال خود رها کرده‌اند، تیمی که قرار بود امسال با بومی‌ها در لیگ حضور یابد و اگر هم نتیجه نگرفت حداقل به جوانان بومی خود فرصت عرض اندام داده باشد اما به دست عده‌ای افتاده است که گویا در قم هیچ مقام یا مسوولی از آنها عملکرد نمی‌خواهد.

/فارس

پاسخی بگذارید