تاریخ: ۱۱:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مدافع ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال گفت: شاهد هستیم تیم‌های دیگری که به جام جهانی صعود کردند اردوهای بهتر و مسابقات دوستانه قوی‌تری دارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ورویا غفوری در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران در مورد شرایط اردو گفت: همانطور که می‌دانید این اردو تازه آغاز شده است. یک اردوی کوتاه مدت ۳-۴ روزه داریم و بعد از اینکه بازیکنان توسط کی‌روش ارزیابی شدند لیست نهایی مشخص شده تا دو بازی دوستانه پیش رویمان انجام دهیم. در این اردو کادر فنی قصد دارد آمادگی بازیکنان داخلی را بسنجد تا در مورد آنها تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

وی در مورد دعوت ۷ بازیکن استقلال به تیم ملی اظهار داشت: این یک نکته مثبت برای استقلال است. ما بازیکنان جوانی داریم و اینکه از نزدیک با کی‌روش کار کنند و در تیم ملی باشند به اعتماد به نفس آنها کمک می‌کند.

مدافع تیم ملی فوتبال ایران در رابطه با اینکه آیا دو حریف تیم ملی روی آماده‌سازی تیم تاثیر مثبت خواهد داشت، عنوان کرد: همین مسئله که اردو تشکیل شده و دو بازی دوستانه برگزار می‌کنیم تاثیرات مثبت می‌گذارد. اگر حریفان قدرتمندتری داشته باشیم برای تیم ملی ما بهتر است و محک جدی‌تری می‌خوریم. در جام جهانی قرار است با تیم‌های قوی‌تری بازی کنیم. امیدوارم در اردوهای بعدی اتفاقی بیفتد که حریفان سخت‌تری داشته باشیم و محک جدی‌تری بخوریم.

غفوری در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود کی‌روش تمایلی به انجام بازی با حریفان قدرتمند ندارد، عنوان کرد: این حرف‌ها صحبت‌های پوچی است. کی‌روش بارها گفته دوست دارد با تیم‌های بزرگ کار کند و کسی که به بازی با تیم‌های بزرگ علاقه نداشته باشد این مسئله را بیان نمی‌کند. متاسفانه شرایط این کار مهیا نشده و باید از مسئولین امر در این مورد سؤال کنید.

وی در مورد اینکه آیا از تیم ملی حمایت خوبی شده است، گفت: ما شاهد هستیم تیم‌های دیگر اردوهای بهتری برگزار می‌کنند و مسابقات قوی‌تری دارند اما این وضعیت برای ما اینطور نبوده است. باید از تیم ملی حمایت شود. هدف ما این است که به دور بعدی رقابت‌های جام جهانی صعود کنیم. این کار راحتی نیست و برای رسیدن به این هدف نیاز به برگزاری اردوهای منظم و بازی‌های دوستانه قوی است.

وی در رابطه با اینکه آیا تمامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی حضورشان به حق بوده است،‌ عنوان کرد: هر بازیکنی که دعوت شده لیاقت داشته است. هر کسی به تیم ملی آمده از خودش توانایی نشان داده که حقش بوده دعوت شود. کادر فنی همه را زیر نظر دارد و هر کسی که دعوت شده حقش بوده است.

/فارس

پاسخی بگذارید