تاریخ: ۱۸:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

وزیر ورزش و جوانان گفت: بودجه سال آینده با توجه به عملکرد هر حوزه تعیین خواهد شد، من از مدیران استانی می‌خواهم در استان‌ها با استانداران صحبت کنند و نیاز‌ها و تاثیرات ورزش و جوانان را بگویند و از محل بودجه استانی سهم قابل توجهی را دریافت کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در ابتدای این نشست گفت: سیاست ما ارتباط نزدیک و دوره‌ای به صورت منظم با استان‌ها است تا در جریان موانع و مشکلات قرار بگیریم، زیرا در این همایش‌ها می‌توان مشکلات درون سازمانی را بررسی و برای حل این مشکلات تلاش کرد.

وی افزود: ما در دوره‌های قبلی هم مشکلاتی که از سوی استان‌ها بیان شد را در شورای معاونین طرح کردیم و برای حل این مشکلات برنامه ریزی‌هایی انجام شده است، در این دوره هم تاکید کرده‌ام که معاونین به مشکلات توجه داشته باشند و با بررسی موانع و بررسی نقطه نظرات استان‌ها برای حل آن‌ها اقدام کنیم.

سلطانی فر گفت: دولت یازدهم در بخش‌های مختلف و ایجاد ثبات و آرامش در کشور عملکرد بسیار خوبی داشته است، اما در دور دوم خود می‌خواهد همانند برجام در سایر حوزه‌‌ها گشایش ایجاد کند تا مانند اقتصاد در دیگر حوزه‌ها هم شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: ما باید فضا را به گونه‌ای مدیریت کنیم که بخش خصوصی برای حضور در ورزش و سرمایه گذاری در این حوزه احساس امنیت کند همچنین باید فضا به شکلی باشد که مشارکت اجتماعی و اقبال عمومی به حوزه ورزش و جوانان افزایش یابد.

وی عنوان کرد: انتظارم این است که مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها توجه ویژه به بیانات مقام معظم رهبری، سیاست‌های دولت دوزادهم و برنامه‌های اینجانب به مجلس شورای اسلامی داشته باشند و بر اساس این معیار‌ها عمل کنند تا با یک عزم ملی برای توسعه و پیشرفت ورزش و جوانان تلاش شود.

سلطانی فر در خصوص معاونت حوزه جوانان یادآور شد: تندگویان دارای تجربیات خوبی است و کارنامه خوبی دارد و مطمئن هستم که می‌تواند در معاونت جوانان موفق باشد و از استان‌ها انتظار دارم به حوزه جوانان توجه ویژه داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: دولت پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسید که موضوع انتزاع جوانان از ورزش را پیگیری کند و این مسئله در حال حاضر در مجلس در حال بررسی و پیگیری است.

وی عنوان کرد: جوانان در دو دهه اخیر با فراز و نشیب‌های بسیاری رو به رو بوده‌اند، در دولت های هفتم و هشتم اقدامات بسیار خوبی توسط سازمان ملی جوانان برای جوانان انجام شد و در تمامی استان‌ها تشکیلاتی با این نام راه اندازی شد و جوانان برای معرفی توانایی‌های خود فضای بسیار خوب و مناسبی داشتند اما متاسفانه در دولت‌های نهم و دهم این موضوع مورد توجه قرار نگرفت و بعضا فضا برای پیشرفت جوانان تخریب شد.

سلطانی فر ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم اهمیت جوانان به دقت دیده شده و در حال حاضر تلاش شده تا دوباره زیرساخت‌ها و بستر‌های مناسب برای جوانان به وجود آید، ما برای ادامه فعالیت‌های خود هم تابع نظر دولت و مجلس هستیم و اگر قرار بود همچنان ورزش و جوانان در کنار یکدیگر باشند ما تصمیم داریم تا با توان و توجه بیشتر به حوزه جوانان نگاه کنیم و برنامه‌هایی با عناوین توسعه خانه‌های جوان، رشد کمی و کیفی سمن ها، بسترسازی برای رشد وام ازدواج و اشتغال و فعالیت‌های دیگری برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: دولت عزم جدی برای حل مشکلات جوانان دارد و نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف را در این حوزه بسیج کرده است، من به تمامی مدیران کل استان‌ها پرداختن به موضوع جوانان را تاکید کرده‌ام و خواسته‌ام که جوانان را ببینند و برای سمن‌ها، جوانان، برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان و دیگر فعالیت‌ها وقت بگذارند و اگر استانی کم کاری داشته باشد قطعا با آن برخورد می‌شود.

سلطانی فر تاکید کرد: بارها گفته‌ایم که باید جوانان را دید و به مشکلات آنها توجه کرد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تاکید کردند که سن مدیران کاهش یابد و از ظرفیت بانوان در امور مدیریتی در وزارتخانه و استان‌های مختلف استفاده شود، دنبال کار تبلیغاتی نیستم اما این را بدانید در هر استانی و هر پستی شرایط آماده باشد قطعا تغییرات با رویکرد جوانگرایی و استفاده از بانوان انجام خواهد شد همانطور که در شرایط فعلی به غیر از معاونت بانوان از یک خانم در معاونت دیگری استفاده شد و امیدوارم معاونت توسعه مدیریت و منابع با حضور خانم فرامرزیان شرایط خوبی پیدا کند.

سلطانی فر یادآور شد: از طرفی ما با انبوه پروژه‌هایی رو به رو هستیم که در دولت‌های نهم و دهم به صورت غیرکارشناسی و احساسی کلنگ خورده و امروز ما را با مشکل رو به رو کرده است و باید قطره چکانی برای تکمیل آن‌ها اقدام کنیم، در کنار این موارد برای حل مشکلات و توسعه ورزش باید برای جذب بخش خصوصی و خیرین تلاش کرد.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: ما باید پاسخگوی مردمی باشیم که به دولت دوازدهم رای دادند و باید از رای مردم صیانت کنیم.

وی ادامه داد: بودجه سال آینده با توجه به عملکرد هر حوزه تعیین خواهد شد، من از مدیران استانی می‌خواهم در استان‌ها با استانداران صحبت کنند و نیاز‌ها و تاثیرات ورزشو جوانان را بگویند و از محل بودجه استانی سهم قابل توجهی را دریافت کنند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ما به فدراسیون‌های ورزشی گفته‌ایم که به همکاری با ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها توجه ویژه داشته باشند، به صورت کلی ما نظارت دقیق تری را نسبت به دوره‌های گذشته به فدراسیون‌های ورزشی اعمال خواهیم کرد و در حال حاضر برگزاری اردو‌ها و اعزام به مسابقات بسیار هدفمند تر شده است.

وی ادامه داد: هنر ما در مدیریت, جذب منابع و مشارکت منابع غیر دولتی است باید برای این موضوع تلاش شود و برای تکمیل سالن‌های نیمه کاره، حمایت از ورزش کاران و سایر حوزه‌ها از این منابع استفاده کنیم.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: قطعا برای برگزاری دیدار‌ها با مدیران کل استانی و استانداران با حضور معاونین و مشاورین برنامه ریزی‌ خواهیم کرد قطعا این دیدار‌ها می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین عنوان کرد: بحث بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ به دقت مورد توجه است و ستاد این بازی‌ها فعالیت خود آغاز کرده است، خوشبختانه ما در چند تورنمنت بین المللی اخیر توانسته‌ایم بیشتر از حد انتظار افتخار آفرینی کنیم این نشان می‌دهد که اگر برنامه داشته باشیم پتانسیل و ظرفیتش را داریم اگر از همین امسال با برنامه باشیم و برای تمامی ورزشکاران و تیم‌ها در ستاد مرکزی و استان‌ها برنامه ریزی‌های لازم انجام شود نتایج خوبی خواهیم گرفت.

سلطانی فر خطاب به مدیران کل استانی تاکید کرد: به ورزش همگانی و توسعه و پیشرفت توجه داشته باشید اما از همین امروز با کمک هیات‌های ورزشی مدال آورن و قهرمانانی که شانس افتخار آفرینی در المپیک و رویداد‌های بین المللی دارند را شناسایی کنید و برای رفع نیاز‌ها و تامین امکانات مورد نظرشان تلاش کنید.

/فارس

پاسخی بگذارید