تاریخ: ۱۴:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

فدراسیون جهانی صلح و ورزش اعلام کرد که هومن توکلیان برای جایزه “اقدام دیپلماتیک سال ۲۰۱۷” انتخاب شده است؛ او تلاش کرد در رشته کشتی دو کشور ایران و آمریکا را در کنار یکدیگر قرار دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،و به نقل از سایت اتحادیه جهانی کشتی، توکلیان که کشتی‌گیر سابق نیویورک است، چندین سال تلاش کرد تا رابطه و ارتباط معناداری بین فدراسیون‌های کشتی ایران و آمریکا برقرار کند. در سال ۲۰۱۷ اقدامات او در مورد حضور تیم کشتی آمریکا در جام جهانی ۲۰۱۷ کشتی آزاد که در ایران برگزار می‌شد حیاتی بود. این در حالی بود که دو کشور بر اساس رخدادهای جهانی از هم فاصله گرفته بودند.

توکلیان به عنوان یک واسطه ورزشی بین دو فدراسیون میانجیگری کرد تا تضمین داده شود که تمام ویزاهای کشتی‌گیران آمریکایی صادر خواهد شد و آنها در زمان مبارزه کردن در ایران رفتارهای متقابل فرهنگی مناسبی را دریافت خواهند کرد.

هومن توکلیان در مورد کسب این جایزه گفت: من در مقابل این انتخاب احساس فروتنی می‌کنم. فکر می‌کنم که این وقایع نشان داد در ورزش خصوصاً کشتی، مردم از طرق مختلف که بر مشکلات ژئوپلیتیک ارجحیت دارد، با یکدیگر در ارتباط هستند. من از فدراسیون کشتی ایران برای حمایت و همکاریشان تشکر می‌کنم. همچنین از فدراسیون کشتی آمریکا نیز قدردانی می‌کنم که من را به عنوان سرپرست تیم شان در چنین مسابقات مهمی در جام جهانی انتخاب کردند.”

مراسم اعطای جایزه صلح و ورزش در تاریخ هفتم دسامبر در موناکو برگزار خواهد شد.

/فارس

پاسخی بگذارید